Prvi ...

Страница 5 из 6 Предыдущий  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следующий

Предыдущая тема Следующая тема Перейти вниз

video Re: Prvi ...

Сообщение автор LeoMinor в Сб Янв 02, 2016 8:04 pm

Ipak se (o)kreće !

Ajde , ipak se nešto događa - na našem forumu registrirao se prvi ruskojezičnik - gospodin Anatolij Erastov , dok još nekoliko potencijalnih korisnika kruže u vidu "gost" i ne znamo da li su samo sramežljivi ili još nisu shvatili kako se registracija radi ili im naprosto uloga voajera bolje odgovara Very Happy
LeoMinor
Admin

Количество сообщений : 8956
Географическое положение : Croatia
Дата регистрации : 2008-03-28

Посмотреть профиль

Вернуться к началу Перейти вниз

Сообщение автор cigaly в Чт Дек 31, 2015 8:51 pm

LeoMinor пишет:  Sad je jedan od njih ( ili obojica ) neki J.Gold koji objavljuje knjige na engleskom sa prepisanim šalama o plavušama.

Valjda je to onaj Gold sto je nekoc pisao knjige o dami, samo pod imenom Mirko Babic? :-)

cigaly

Количество сообщений : 64
Географическое положение : Zagreb, Croatia
Дата регистрации : 2015-11-25

Посмотреть профиль

Сообщение автор cigaly в Чт Дек 31, 2015 8:49 pm

Драган Весић пишет: kako bi se u Srbiji reklo "preko k...a" (izvinite ako sam prost).

Isto se kaze i ovdje buduci da se novogovorni njeznik nije udomacio :-)

cigaly

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Чт Дек 31, 2015 6:12 pm

Da , većina se pravi mutavima , no stvarno i mutavih ima. Svakakvih li čudaka. A ima i onih kojih nema - to su klonovi stvarnih igrača. Razloga za proizvodnju klonova je različita. Sječam se prvog kloniranja u Hrvata. To je bio Miro i Mirko Babić , pa ti sad znaj tko je tko Very Happy Sad je jedan od njih ( ili obojica ) neki J.Gold koji objavljuje knjige na engleskom sa prepisanim šalama o plavušama. On je također plavuša Very Happy
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Чт Дек 31, 2015 6:01 pm

Što se komunikacije i želje za istom tiče, situacija je najblaže rečeno čudna. Naravno, na početku, s' obzirom da sam bio nov, recimo da sam podrazumevao, da ja trebam da "probijem led" (mada ja uvek kada dobijem izazov ili igram na nekom turniru, sa nekim novim, uvek poželim dobrodošlicu na e-dama.net). Najčešća reakcija na "good game" ili "Успеха в игре" je bila nikakva ili kako bi se u Srbiji reklo "preko k...a" (izvinite ako sam prost). Prosto neki put odgovore, neki put ne odgovore. Poslednji primer je više puta spominjani Savin, koji nekoliko poslednjih partija uopšte nije odgovarao na želje za dobru partiju, da bi mi upravo čestitao Novu Godinu. Po meni je to odlika osobenjaka, a to se odnosi na 10-tak igrača, koje neću imenovati. Sa Holanđanima je iskustvo, pa može se reći slično, osim nekoliko časnih izuzetaka koje ću sa zadovoljstvom imenovati: Wim IJzerman, Fred Roedolph, u zadnje vreme Jan Terpstra, Hans Vermin (pročitah negde da je i on iz Holandije) i još ću navesti Francuza Laurent Delattre-a. Možda sam nekoga zaboravio, ali se neće naljutiti, pošto ovo na žalost, osim nas nekoliko, čita malo ljudi.

Последний раз редактировалось: Драган Весић (Пт Янв 01, 2016 12:12 pm), всего редактировалось 3 раз(а)
Драган Весић

Количество сообщений : 280
Географическое положение : Србија
Дата регистрации : 2015-11-24

Посмотреть профиль

Сообщение автор cigaly в Чт Дек 31, 2015 12:40 pm

LeoMinor пишет:Čedo , sve što si napisao je točno. A ovo na kraju je šlag. Zaista je to tako. Ljudi danas uživaju u   "mudrostima" koje čuju u emisijama tipa Velikog Brata i to komentiraju. Poluidioti su na visokoj cijeni ...

Jos je lako sto su "na cijeni" (polu)idioti koji gledaju smece tipa "big brother". Ono sto je tragicno jest to da si neki "cijenu" dizu time sto proizvode smece toga tipa (a "Bore Lee" filmovi im dodju kao "dodana vrijednost") :-(

cigaly

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Чт Дек 31, 2015 12:31 pm

Čedo , sve što si napisao je točno. A ovo na kraju je šlag. Zaista je to tako. Ljudi danas uživaju u "mudrostima" koje čuju u emisijama tipa Velikog Brata i to komentiraju. Poluidioti su na visokoj cijeni ...

No da ne ispadne da je danas sve tako crno navest ću dio jednog teksta kojeg pročitah iz pera Ante Tomića :

" Usvečanoj tišini gazite crvenim tepihom ispod kamenitih kolonada , kraj kipova brkatih očeva , Starčevića , Radića, Supila ... Zaustavite se naposlijetku kod Šeksa i gledate ga zadivljeno neko vrijeme , sve dok on ne trepne i vi s užasom ne shvatite da to nije Šeksov kip , nego je pred vama pravi Vladimir Šeks , od krvi i mesa , jedan od posljednjih preživjelih iz onih drevnih vremena , koncem ledenog doba , kad su sabljozubi tigar , dlakavi mamut i Stjepan Sulimanac lutali našim planetom."

Ovakva rečenica budi nadu da još sve nije otišlo k vragu i da se je potrebno nastaviti boriti protiv ludila raznih rtl-ova i 24 sata i Velike Braće i stupidizma.

A za kraj još uvijek A.Tomić :

"Znate da ste ozbiljno ostarjeli kad vidite Šeksa sijedog i krupnog , a pamtite ga riđeg i mršavog , a tu je onda i Miro Tuđman danas stariji no što mu je bio otac 1990."
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор cigaly в Чт Дек 31, 2015 11:01 am

LeoMinor пишет:Vidim da je ona "jezična barijera" , bar kod dopisnih igrača , mnogo dublja stvar od onog što ste mi pokušali prikazati i "objasniti". Izgleda da "Rusi" ne znaju ni ruski jezik , baš kao ni ostale jezike svijeta. Ja , istina , nisam baš ni gajio neke iluzije. Uostalom , ni na domaćem terenu nije baš mnogo bolja stvar - gdje očito ni hrvatski jezik nije baš svima najrazumljiviji Very Happy

Moje iskustvo s Rusima je da im je engleski los, a ruski jos losiji :-) A sto se domacih jezika tice, u ovim krajevima se prilicno daleko moze dogurati nepoznavanjem istoga. Srecom pa, barem, nemamo kralja :-)

LeoMinor пишет:Sad mi je i jasno zbog čega se moderno dopisnjaštvo svelo samo na tako uzak krug ljudi. Imam osjećaj da i meni ovdje nije mjesto , to su sve neki trapist do trapista i "babić do babića" . Volio bih da griješim , volio bih da grubo griješim !  Very Happy

Mozda grijesis, ali svakako ne "grubo" :-( Moje je iskustvo da se na e-dama registrirao ne bas mali broj onih (posebno onih sa "stars & stripes") koji su odustali odmah nakon sto su shvatili da partije nisu po sistemu "wham bam thank you ma'am" :-( Na zalost, bojim se da danas sve ide u tom "brzopoteznom" smjeru ... znas li uopce jos neke novine koje imaju tekstove duze od 2-3 SMS poruke? :-(

cigaly

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Чт Дек 31, 2015 8:35 am

Vidim da je ona "jezična barijera" , bar kod dopisnih igrača , mnogo dublja stvar od onog što ste mi pokušali prikazati i "objasniti". Izgleda da "Rusi" ne znaju ni ruski jezik , baš kao ni ostale jezike svijeta. Ja , istina , nisam baš ni gajio neke iluzije. Uostalom , ni na domaćem terenu nije baš mnogo bolja stvar - gdje očito ni hrvatski jezik nije baš svima najrazumljiviji Very Happy

Ipak , da vam se pojavi u nešto više od mjesec dana točno nula gostiju i isto toliko registracija malo je ( puno ) previše !

Znate , na forume i sajtove ovakvog profila prijavljuju se i sasvim slučajni prolaznici iz čak nekih tamo zemalja poput Tajlanda i bog te pitaj otkud , pa administratori imaju dosta posla čisteći takve registracije ...  A ovdje izgleda čudak do čudaka Very Happy  Nije čudno da i onaj Savin tamo zaboravlja staviti neki link i pokazati gdje igra. Njemu i ostalima važno je očigledno samo i isključivo  format : " ja i samo ja ".

Ja ću počekati još neko vrijeme i onda ću polako zatvarati dućan , najprije ukidanjem prevođenja , ... Sad mi je i jasno zbog čega se moderno dopisnjaštvo svelo samo na tako uzak krug ljudi. Imam osjećaj da i meni ovdje nije mjesto , to su sve neki trapist do trapista i "babić do babića" . Volio bih da griješim , volio bih da grubo griješim !  Very Happy
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Сб Дек 26, 2015 7:32 am

Dečki , već je prošlo 10 dana od početka PS , a više od mjesec dana TC2015 , a još ne vidim da su se čak i sve naše malobrojne snage pojavile na forumu , bar onako kurtoazno. A što tek onda reći za strance , koji možda čak još i ne znaju da ovaj forum i postoji. Neću nikog kriviti , no na E-Dama ipak se treba skinuti onaj link o 2.PS i zamijeniti ga sa linkom o 3.PS , a bilo bi zaista dobro da javite i korisnicima za ovaj forum. Mislim da sve to ne iziskuje tako mnogo napora i vremena.

Ono o jezičnim barijerama meni je i prije bilo neuvjerljivo i smiješno , a tek danas kad postoje i automatski prevoditelji , a i radi se ipak o dijagramima i notaciji koju i Kinez može i mora razumjeti. Te neke jezične barijere podsjetile su me na događaje iz prošlosti. Jedan od upečatljivijih bio je kad sam sa Mladenom Fraterom studirao na Stojarsko-brodograđevnom i Mladenu je zatrebao Demidovič.  Ja sm u to vrijeme bio stalni gost ruske knjižare u Preradovićevoj ( zbog šahovske literature) i uočio sam da tamo imaju Demidoviča i kupih ja sebi jedan i Mladenu jedan da ga iznenadim. Kad ono Mladen kaže : "Čuj stari hvala ti , ali ja bum sačekal da Demidoviča prevedu , znaš ja ti ni onu našu ćirilicu baš ne šmekam ".

I čekao je on tako godinama i na polaganje matematike je vjerojatno išao desetak puta u više godina. A u toj knjizi u cijelosti - teksta je bilo daleko manje nego u jednom mojem postu na forumu.

Meni je i neki dan jedan prijatelj iz Rusije ( inače aktivan na ruskojezičnom dijelu foruma ) , kad sam ga pitao da li je pogledao ovaj naš forum rekao otprilike ovako : "jesam , ali kad ništa ne razumijem".

Drugim riječima , on mi je rekao da ga taj  dio ne zanima , jer kakav prijevod na ruski treba da bi razumio damističku notaciju , dijagrame , fotografije , ...pa i muziku ?

No kako se kaže : "lako je praviti se blesav - to ne iziskuje nikakav intelektualni napor "  Very Happy
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор cigaly в Чт Дек 24, 2015 3:33 pm

LeoMinor пишет:ono MIDI i MINI u opisu mjesta igranja izgleda pomalo komično ( da ne kažem neku grublju riječ ).

OMT, UL, NK-2014, NK-2015, ...

Cudno jer Savin ovdje igra prakticno od samoga (ozbiljnijeg) pocetka. Valjda mu lokalpatriotizam ne dopusta spomenuti e-dama :-)

Inace, u knjizi "Kombinacija" od Agafonova ima jedna njegova kombinacija (str. 96), u partiji protiv jos jednog "starosjedioca" na e-dama, Zaburnjagina. Igranoj jos na polufinalu dopisnog prvenstva SSSR 1981.

cigaly

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Чт Дек 24, 2015 4:13 am

Ne znam da li znate da partije i/ili fragmente igrane na E-Dama učesnici objavljuju i
na ovom ruskojezičnom sajtu . Svakako je zanimljivo pogledati ...

Autor  rubrike pod nazivom "Kombinacije" je Vladimir Savin ; zanimljivo ... no ne znam razlog zbog čega autor negdje ne navodi adresu  E-Dama  i tako ipak malo približi  čitatelje raznih sajtova . Kako kažu : "ne bi mu kruna s glave pala" Very Happy , a učinio bi korisnu stvar.

Inače , tako bez adrese gdje je sproveo toliko udara , ono MIDI i MINI u opisu mjesta igranja izgleda pomalo komično ( da ne kažem neku grublju riječ ).

Vladimir Savin
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор cigaly в Вс Дек 20, 2015 7:50 am

LeoMinor пишет:Inače ja sam već razmišljao da bi bilo izuzetno atraktivno natjecanje kad bi svaki igrač dobio za 40 poteza 5 dana i još 5 na završetak partije. Naravno , to baš nije zgodno za Ruse i Ukrajince , ali nek se prijavi tko može izdržati  takav  tempo. Vjerujem da kvaliteta partija ne bi bila ništa slabija ( možda čak i bolja) , a zanimljivost bi bila vrhunska. Trebalo bi bar provesti takav "rapid" kao eksperiment pa da vidimo tko je više u pravu - Čedo , koji tvrdi da treba davati odmore od 20 dani ili ja , koji smatra da je to anakronizam za ovakvu vrst natjecanja.

Ako zelis, nije nikakav problem organizirati turnire po slicnom principu (zapravo, tek sam malo prije otkrio kako ne bi trebalo biti problema
da to sam napravis, ako zelis ... valjda sam te jos odavno stavio u grupu korisnika koji mogu organizirati turnire i slicno ... i u medjuvremenu zaboravio na to), ali nikako kao "standard". Ima previse onih "ozbiljnih" igraca koji bi, mozda, cak i igrali po tom principu, ali bi vrlo brzo odustali kad bi to bio jedini izbor. [Sjecas se, recimo, kako je Zoran Santek uvijek gajio veliku odbojnost prema cugeru] Nemam bas zelju gledati kako se nesto na sto sam potrosio previse vremena i novca pretvara u sajt na kojem osim nekoliko ozbiljnih igraca igraju jos samo oni koji igraju svaku igru pod kapom nebeskom, ali niti jednu iole pristojno :-(

cigaly

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Сб Дек 19, 2015 10:55 am

Dragan u rubrici o PS 16.12.2015 piše :
Iskoristiću ovu priliku da na ovaj način uputim izvinjenje zato što, kao beli, nisam još započeo moje partije na ovom takmičenju i neću ih počinjati još nekoliko dana. Razlog za to je vrlo jednostavan, ne mogu dovoljno kvalitetno ispratiti ovoliko partija u isto vreme.

Dragane , a kako protumačiti to da si zapravo najaktivniji na PS i to svega 3 dana poslije ovog što si napisao imaš po 15 i više odigranih poteza , kao da do Božića i Nove Godine želiš završiti sve partije Very Happy Šteta što nema Gorana i Folkersa na PS , pa bi ja i moj kompa Pero mogli analizirati gotove partije od stotinjak odigranih poteza Very Happy
Inače ja sam već razmišljao da bi bilo izuzetno atraktivno natjecanje kad bi svaki igrač dobio za 40 poteza 5 dana i još 5 na završetak partije. Naravno , to baš nije zgodno za Ruse i Ukrajince , ali nek se prijavi tko može izdržati takav tempo. Vjerujem da kvaliteta partija ne bi bila ništa slabija ( možda čak i bolja) , a zanimljivost bi bila vrhunska. Trebalo bi bar provesti takav "rapid" kao eksperiment pa da vidimo tko je više u pravu - Čedo , koji tvrdi da treba davati odmore od 20 dani ili ja , koji smatra da je to anakronizam za ovakvu vrst natjecanja.

Dakle , Dragane , ja sam na tvojoj strani , iako je meni previše i ovih 5 partija ( ostale , možda nisu završene , ali su riješene i njih mogu igrato malim prstom s ogranićenjem od O dana za stotinjak poteza ) preostalih za igru .
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пн Дек 14, 2015 10:07 pm

Nismo mi Zorane imali 5 guldena , zato si i uplatio samo 2. Pa znaš da su najprije svi čestitali na pogotku kojeg nije bilo nikad u povijesti tog hipodroma , a kad su čuli da smo uložili minimalac onda su vidjeli s kim posla imaju. Naime tamo nitko manje od 100 guldena i ne uplaćuje.     Gotovo nas popljuvaše. Sjećam se samo da je netko od nas naknadno iskopao iz džepa neku zgužvanu novčanicu od 5 guldena , pa ti zato o tom iznosu koji bi znatno uvećao naš dobitak ( 5x140 je nešto malo više od 2x140   Very Happy   )  , a da ne govorim koliki bi bio da smo igrali sa stotkom ( koje nismo imali , jer smo bili prije toga rastrošni ). Kad je Rejc sve zarajtao na onim časopisima za veliku djecu  Very Happy

LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор zoranp в Пн Дек 14, 2015 8:55 pm

Opet Valkenburg,mjesto za odmor i užitke svake vrste. I kasačke trke,vozi i natječe se i Harm Wirsma ,onaj pravi,svjetski prvak,koji nas pozvao.Moram priznati da sam tada prvi puta gledao kasačke trke i prvi i zadnji zadnji puta se kladio. I sad još uvijek ne znam kako ispuniti listić. Ali uz pomoć hostesa i određene količine geneve/ piće slično ginu,koje se ne može piti samo ali s pivom može/ uspio sam . Trebalo je pogoditi poredak prve trojice . Znam samo da je prevagu odnio konj na trećem mjestu koji još nikada nije došao na cilj/ to smo saznali poslije trke/ a ušao je na listić samo zbog efektnog imena-Loebojeb. Htio sam uplatiti 5 guldena ali je prihvaćeno samo 2. Da skratim,bili smo zvijezde toga dana,na lokalnoj televiziji,omiljeni kod hostesa i inih dama koje smo častili jer je dobitak bio 280 guldena.
Novce smo uložili u aktivni odmor u Valkenburgu i bio nam je dostatan do sutra.
zoranp

Количество сообщений : 140
Дата регистрации : 2015-11-23

Посмотреть профиль

Сообщение автор potepuh в Сб Дек 12, 2015 7:47 am

Imaš ti Dragane pravo ! Miljenko i Zoran su ozbiljni i kad se šale , a šaliti se znaju daleko bolje od prosječnih komedijaša. To ti ja garantiram , jer ih  poznajem jako dobro. Evo samo jednog detalja iz Strmca kraj Nove Gradiške  ( prvenstvo Jugoslavije , a godinu ne pamtim ) , gdje smo ja i Zoran Medunić  kuglali takozvanim narodmnim načinom protiv tog besmrtnog dvojca bez kormilara.
Moj Zoran je bio poluprofesionalac i mi smo stalno imali inicijativu i prednost i onda se desila slijedeča stvar : ovaj drugi Zoran i Miljenko našli se u sasvim nezgodnoj poziciji. Ostala su im dva hica do kraja serije , a  bila su ostala 2 bauera ( seljaka ) , tj , ona dva krajnja kegla , ako znaš kako  to izgleda , a da bi pobijedili trebali su još srušiti 3 !

I u takvoj , gotovo bezizlaznoj situaciji oni su pozvali još rundu pića , a nas su izazvali na okladu , koju smo ,  dakako , prihvatili. I kucnuše se Zoran i Miljenko i iskapiše svoje krigle piva , a onda se počeše dogovarati tko će prvi da baca i kako treba da se baca. Zoran izvodi prvi hitac i kugla jedva da se dokotrljala do jednog kegla , a uže je nekako oborilo i drugog. Tako je Miljenku ostala egtzekucija , tj.  da u pune potvrdi pobjedu. No i ta kugla se jedva dokotrljala do kegli i umalo prošla između bauera i dviju dama ,  no ipak je oborila bauera i jednu damu. No što da ti pričam – oni su preozbiljni i tako ti oni cijeli život. Neka ti nekad Zoran sam prepriča kako ih je Wiersma ( i to onaj “pravi” – Harm ) odveo na hipodrom i što se tada desilo. Možda je najbolje da napiše ovdje na forumu.

Evo i mene ste zadržali , umjesto da pravim analizu partije između tebe i onog Brazilca. Mislim da si tamo bio dobiven. Pogledat ću još malo , pa objaviti

potepuh

Количество сообщений : 47

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Сб Дек 12, 2015 7:15 am

Dragane , srdačan pozdrav iz prekrasne Rijeke u ovo pretprazničko vrijeme !

Hvala ti za ovaj srdačan post. Ne smatramm uopće da si bio preopširan . Kamo sreće kad bi i drugi naši ( a ja našima nazivam sve  damiste  iz bivše Juge , bez obzira što su me i na ovom forumu svojevremeno nazvali fašistom , ubojicom , hrvatskim ustašom i sličnim epitetima ) dečki bili toliko iskreni i toliko otvorili dušu. Također kad bi pokazali i upola takvu aktivnost , kako u igranju tako i pisanju na forumu. Aktivnost na forumu može itekako pomoći da se dama na našem području ne zaboravi …

Što se tiče TC2015 tu si djelomično u pravu – daleko više su motiviraniji igrači sa nacionalnim sastavima. Uostalom ja i ne bih inače zaigrao ponovo. No vidiš , zaigrao bih ponovo i u sastavu Rašović ( Crna Gora) ; Radojević/Vesić ( Srbija) , Rejc (Slovenija) gotovo sa jednakim , a možda čak i sa većim žarom. Zato je  mali ”propust” Gorana što nije pokušao napraviti kakav  SHS mix  ( slovensko/srbsko/hrvatski ) jer sastav Čedo Igaly, Nevenko Hladki/Dragan Vesić/Vladimir Rejc ( ili netko drugi) bio bi itekako motiviran iako je teško tu govoriti o “nacionalnom” žaru. Uostalom , zašto tamo Vorušilo igra zajedno sa Rusima , a ne sa Francuzima ?!

Malo griješiš kad kažeš :

ali sam ipak mišljenja da ste sve ovo preozbiljno shvatili

Zašto misliš : preozbilljno ?! Zar misliš da smo ozbiljniji od recimo Nizozemaca ili Rusa ( koji će utrošiti i po 80 , ako ne i 100 dana na dumanje i kolektivno dogovaranje ?! Very Happy

Ili koji će igrati sa klonovima svjetskih prvaka ?!

Uostalom , ne znam koliko znaš mene i mojeg kuma Zorana Petričevića … - gdje smo mi , tu je prije svega i povrh svega dobra zabava. Pitaj one koji nas malo bolje poznaju. Čak što više , nas su smatrali i smatraju isuviše neozbiljnima. Mi smo i nekad na Olimpijadi ( 1986 ) na partije stizali pravo  iz barova , a razljutili smo se tek nakon što su nas nizozemski novinari i jedan poznati svjetski velemajstor ( uspu hrvatski zet ! ) počeli ismijavati , kako ne znamo igrati. Onda je pala oklada ( ponovo u baru) da ćemo sutrašnji meč dobiti. Nismo čak ni znali s kim igramo , ali je ispalo da igramo protiv Izraela , ili kako su to tada voljeli svi isticati “Rusije 2”.

I što bi ?! Mi smo dobili taj meč jer smo grizli kao životinje. Upravo kum Zoran je dobio odlučnu partiju , dok smo ja i Rejc remizirali … Rejc je na prvoj ploči odolio protiv strašno jakog igrača.

Nešto slično ovome dogodilo se i 1990 kad sam igrao na PS u Groningenu , kad su se ponovo počeli zabavljati na račun moje površne igre. Pala je oklada i ja sam sutradan remizirao protiv Gantvarga. Znaš – motivacija je velika stvar , a damu mi znamo vrlo dobro igrati. No mi smo se uz damu prije svega odlično zabavljali. Kako nekad , tako i danas ! Uostalom , ja se nadam da će u novootvorenoj rubrici (topiku) “nostalgija” igrači poput Zorana , Bože ljubića i mnogih drugih evocirati uspomene iz naših  legendarnih putešestvija po Poljskoj . Naravno u cenzuriranom obliku Twisted Evil

Dragane , najviše mi se svidjelo

Ono što je još bitno, samo još za pločom se osećam kao da sam barem 2 decenije mlađi, kao da još mogu naučiti, kao da nemam 50 godina. To su moji motivi i pobude. Trudim se da dam sve od sebe, a to ne isključuje i greške.

Da , tako je ili kako bi rekli na alki u Sinju  : “ U sridu! “ !!

Da i nas iz “nacionalnih sastava koji smo sve shvatili preozbiljno” dama čini 20 ,a neke i 40 godina mlađima , a  i kao i ti “trudimo se da damo sve od sebe”. Dakle , u principu mislim da smo se u potpunosti složili oko svega, pa čak i oko toga gdje je kao bio neki prijepor. A tebi želim još mnogo radosti za dama pločom ( ili kako to Pero lijepo naziva – damovnicom ).

Dragane , molim te da čim prije prikupiš osnovne podatke od Nebojše i po mogućnosti od Pere Nenadića , a priložiš i svoje ( kratka biografija , sličica-dvije kako iz mladih damističkih dana , tako i suvremene) , a sve to za rubriku “nostalgiija” ili “remake” ( još ne znam kako će se zvati.

Ugodan ti dan , a i svi dani koji dolaze !
[ Evo sad vidiš što je biti opširan – a takav sam i u struku    Very Happy     ]
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Пт Дек 11, 2015 10:45 pm

Mislim da bi sledeće redove bilo najzgodnije smestiti na ovoj stranici foruma. Naime želeo bih se malo i izjadati, a voleo bih da ovo pročita što više vas. Dakle kada me je Goran nekako pronašao pre tri ipo godine, teško sam se privoleo da ponovo počnem da igram, jer trodecenijska pauza je učinila svoje (naime od prestanka igranja pa do kraja 80-tih, možda sam sve skupa odigrao 20-tak partija i to isključivo sa Nebojšom, kada se vidimo posle višemesečne pauze, ispričamo i tek na kraju pošto iscrpimo sve teme za razgovor "bacimo" partiju). Prvih šest meseci, odigrao sam samo jednu prijateljsku partiju sa Goranom. Onda nekako pre tri godine počinju kvalifikacije za "Unplugged League", opet se razmišljam kako igrati kada nemam ni tablu ni figure. Krećem u potragu za mojom lično ručno napravljenom tablom i figurama koje mi je Nebojša doneo iz Holandije (sa EP), koji su ko zna gde. Posle potrage figure ne uspevam da pronađem. Odlazim kod prijatelja koji je stolar, sa drškom od lopate da mi na mašini izreže figure. Crne bojim tušem i to je to  Very Happy. Šta bi na ovo rekli holandski igrači.

Tek tada počinje mučan period, povratka, učenja i tavorenja u C grupi i negde između 40-tog i 50-tog mesta na rang listi, tek se pre godinu dana kvalifikujem u B grupu, sa osnovnim ciljem da izborim opstanak, a uspeo sam da ostvarim i više od toga. U drugoj sezoni u B grupi, definitivno mislim da sam se izborio da u sledećem polugodištu nastupim u A grupi.

Kada mi je Goran jednom prilikom, čestitao na rezultatskom usponu, moj odgovor je bio da želim da dostignem takav nivo da me više niko ne doživljava kao slabog protivnika (pacera) i to sam nekako postigao, ali ponekad se mora i izgubiti. Ono što je još bitno, samo još za pločom se osećam kao da sam barem 2 decenije mlađi, kao da još mogu naučiti, kao da nemam 50 godina. To su moji motivi i pobude. Trudim se da dam sve od sebe, a to ne isključuje i greške.

Sada ću se malo osvrnuti i na TC2015. Za vas koji imate Nacionalne sastave ovo prvenstvo ima i dodatnu draž, lepo je to što želite što bolje rezultate jer to je sportski,
ali sam ipak mišljenja da ste sve ovo preozbiljno shvatili, odnosno potisnuli ste element zabave. Ipak želim vam puno uspeha i što bolji plasman, ali naprosto ne mogu garantovati da će i rezultati koje ja postognem (sve je izvesnije ne postignem), ići u korist vašem sastavu.

Možda sam bio preopširan?!Smile
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Ср Дек 09, 2015 7:01 pm

zoranp пишет:Morat ću i ja staviti kakav selfi,vi svi izgledate odlično!

Zorane , učini to što prije. Tada će zasigurno i bručke početi dolaziti na forum Very Happy  Ako ne znaš kako postaviti profilnu sliku pitaj i ja ću ti nacrtati. Znaš , mora imati i određena ogranićenja u pixelima . Ljepše je voditi razgovor na forumu kad imaš sliku sugovornika . No što to ne vidim ni jednog Slovenca , pa ni Slovenku. Zar Bart ne dopušta Ireni da se druži sa dečkima iz Horvaške ?! Ti ih nabijaš i sad su oni ljuti , pa nas ignoriraju.

Vidiš , sad sam se sjetio da su oni imali i onog dopisnjaka Vojka Kovačiča ...

Kakšna je zgodovina in sedanjost igre Dama ?  Very Happy
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор zoranp в Ср Дек 09, 2015 5:30 pm

Morat ću i ja staviti kakav selfi,vi svi izgledate odlično!
zoranp

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Чт Дек 03, 2015 4:01 pm

Na pamet mi još samo pada Šegedin.
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор potepuh в Чт Дек 03, 2015 3:13 pm

Hvala Dragane ! Zovu me Petar ( ili Pero , ako me smatraju prijateljem ) , a prezimena se dosjeti sam. Mogu ti malo i pomoći - nisam onaj koji je davno igrao u Topoli i kojeg nisu baš najtoplije primili zbog onog nesretnog prezimena  Very Happy

A danas si baš ti predmet mojeg posta.

potepuh

Количество сообщений : 47

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Чт Дек 03, 2015 10:05 am

Da, izgleda da sam i ja provalio kako se ovde komunicira.
Ko je "potepuh"? Ima odlične i vrlo duhovite komentare na TC2015.
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор zoranp в Ср Дек 02, 2015 9:33 pm

Čini mi se da sam i ja skužio kako se javiti na forum. Probat ću napisati nešto što mi se prije (a i sada) provlačilo kroz život( a i kroz partije na turnirima) -to su zgode i nezgode na smiješan način.
zoranp

Посмотреть профиль

Сообщение автор Спонсируемый контент

Спонсируемый контент

Страница 5 из 6 Предыдущий  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следующий

Предыдущая тема Следующая тема Вернуться к началу