Prvi ...

Страница 4 из 6 Предыдущий  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следующий

Предыдущая тема Следующая тема Перейти вниз

video Re: Prvi ...

Сообщение автор Драган Весић в Ср Апр 20, 2016 10:15 am

LeoMinor пишет:Sa Savinom je zgodna stvar što je igra proticala u kooperativu , jer i njega i tebe je zadovoljavao tijek partije, pa ste zapravo zajednički sprovodili njegov dobitnički plan.

Sa Halmanom treba predati , nisam još ni pogledao gdje si zabrljao ...

Partija sa Savinom zaista izgleda da je proticala u kooperativu, s' tim da sam petnaestak poteza pre predaje (postavljanje klešta i razmena nakon toga) već bio svestan, da je partija održiva samo ako se on pređe u redosledu poteza. Zato je tako "dugo" igrana (u smislu broja poteza), on je bio precizan i to je to.

Protiv Halmana ću igrati još nekoliko poteza (ali neću odugovlačiti, on odigrava poteze sa pauzom od 10-tak dana). Inače gledao si svojevremeno ovu partiju, još sam bio neposredno pred gubitkom figute, kada sam prokomentarisao "koji sam ja mazohista u partijama sa klinom" (ne mogu se setiti tačno ali mislim da je to bilo pre više od mesec dana).
Драган Весић

Количество сообщений : 283
Географическое положение : Србија
Дата регистрации : 2015-11-24

Посмотреть профиль

Вернуться к началу Перейти вниз

Сообщение автор LeoMinor в Ср Апр 20, 2016 9:25 am

Dragane , sve si točno napisao. Kod tebe se primjećuje da nemaš dovoljno škole. Naime u tipičnim pozicijama kao što su klin , poluroglje , roglje , kliješta , ... itd. školovan igrač koji je izučio na primjer pozicionu igru Kupermana i/ili slične knjige ( ili još bolje , imao je stručnog trenera ) zna i bez računanja konkretnih varijanti što treba , što ne streba , što se smnije , a što ne. Gdje je dobro imati figuru , gdje je to slabo . Na koje se točke treba obraćati pažnja , kakvi su tipični načini za sprovođenje pozicionih ideja , a kakve pak kombinacije prijete. Zato ja kad i pišem o Barti , ja govorim ne o slabom ili jakom igraču , ja govorim o školovanom igraču koji bi većinu stvari trebao znati da ga i u pola noći probudiš. U njegovim partijama se naprosto vidi da je on školovan igrač , ali sa svojim muhama. Sa Savinom je zgodna stvar što je igra proticala u kooperativu , jer i njega i tebe je zadovoljavao tijek partije, pa ste zapravo zajednički sprovodili njegov dobitnički plan.

A uzmimo sad roglje sa Morozovim. Tu si ti trebao uočiti još neugodan potez 17.31-26 i spriječiti ga ako ti se ne mili podvezivanje rogljama. No u svakom slučaju , kad je već odigran taj potez trebalo se poduzimati konkretne protumjere protiv roglji i igrati neodložno 19-23.

nakonbijelog . 18.37-31 , a još više poslije 19. 38-32 ponovo je jače 19-23. Bojim se da je sad nakon 20.32-27 taj potez već upitan...moguće je da treba ići n a komplikacije poslije 8-12; 42-38 3-8. No poza je vrlo vrlo škakljiva , ali još uvijek održiva.
Sa Halmanom treba predati , nisam još ni pogledao gdje si zabrljao ...
LeoMinor
Admin

Количество сообщений : 8979
Географическое положение : Croatia
Дата регистрации : 2008-03-28

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Ср Апр 20, 2016 6:58 am

LeoMinor пишет:

Na brzinu se samo djeca prave

D.Vesić – Savin  ( ULW – A )

Dragan je odigra 39-34 ? i nakon još male gnjavaže izgubio besperspektivnu pozu sa polurogljma.

U poziciji na dijgramu je bio forsirani remi:

35-30 (24x35) ; 29-24 (20x29); 33x24 (8-13 ili ? ) ; 24-20 (15x24) ; 45-40 (35x33) ; 38x20=

Nije baš toliko teško pronaći , ali treba  znatno smanjiti brzinu igranja. Na brzinu se samo djeca prave.

Da sam uočio da ovako loše stojim (a nisam), verovatno bih svoju pažnju usredsredio na traženje ovakvog izlaza iz problema.
Ti si uspeo da pronađeš klučni momenat i čestitke na elegantnom rešenju.

Inače ovo je turnir, u kome nisam bio svestan, dok nije poodmakao, da ja tu i nemam šta tražiti, jer je moja pobeda nad nekim u ovoj konkurenciji, na nivou dobitka na loto-u. Do kraja ako prođem sa još samo dva poraza biće odlično (protiv Halmana figura manje, ... uopšte mi se ne dopadaju roglje koje je postavio Morozov, itd.)
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Ср Апр 20, 2016 6:26 am

Na brzinu se samo djeca prave

D.Vesić – Savin ( ULW – A )

Dragan je odigra 39-34 ? i nakon još male gnjavaže izgubio besperspektivnu pozu sa polurogljma.

U poziciji na dijgramu je bio forsirani remi:

35-30 (24x35) ; 29-24 (20x29); 33x24 (8-13 ili ? ) ; 24-20 (15x24) ; 45-40 (35x33) ; 38x20=

Nije baš toliko teško pronaći , ali treba znatno smanjiti brzinu igranja. Na brzinu se samo djeca prave.
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

video Muževnost

Сообщение автор zoranp в Ср Апр 13, 2016 7:24 pm

Svi veliki ratnici poslije bitaka ostali su bez pokojem uda ili organa. Ili što bi rekao mali Ivica kad je virio učiteljici pod suknju: "J.... jedno oko!"
zoranp

Количество сообщений : 140
Дата регистрации : 2015-11-23

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Ср Апр 13, 2016 3:31 pm

Život je lijep

Ako ste pomislili da je ovo Nenad Kero , e onda ste se grdno prevarili ! To je vaš rubrikopisac na forumu ali malo maskiran , jer ima"pauka" u oku , pa baš ne može mnogo biti za kompom , ali može inače uživati u životu i tjelovježbama. Istina , ne može pratiti sve cirkusarije na TC2015  junaka popt Vitala , Vitalija i ostalih  , ali se nada skorom povratku

LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

video proslava

Сообщение автор zoranp в Пн Мар 28, 2016 8:33 pm

E,to je već nešto!
zoranp

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пн Мар 28, 2016 8:31 pm

zoranp пишет:Dobro,naše proslave su uvijek posebne ali i rijetke,barem posljednjih 30 godina.

Onda ćemo i to proslaviti pošto je rijetkost dragocjena , kao što si rekao. A da li ćemo proslaviti i ovo :

LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

video Proslava

Сообщение автор zoranp в Пн Мар 28, 2016 8:23 pm

Dobro,naše proslave su uvijek posebne ali i rijetke,barem posljednjih 30 godina.
zoranp

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пн Мар 28, 2016 8:14 pm

zoranp пишет:Rijetke stvari su dragocjene. I treba proslaviti.

Ok , ja se slažem. Proslavit ćemo , a potrudit ću se onda da pronađem i druge rijetkosti , jer jako volim  s tobom  proslavljati  cheers  Možemo na proslavu pozvati i zamjenika ravnatelja ..., ali i još neke koji lijepo ispadaju na slikama. Jedini je problem što nam preotmu svu ženskadiju , tako da se hoćemo-nećemo moramo razdragati.
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

video Proslava

Сообщение автор zoranp в Пн Мар 28, 2016 8:11 pm

Rijetke stvari su dragocjene. I treba proslaviti.
zoranp

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пн Мар 28, 2016 7:50 pm

zoranp пишет:I to treba proslaviti

Što treba proslaviti ? Žute minute ili ... Very Happy  Ako pak počnemo proslavljati sve živo iz povijesti , onda ćemo samo slaviti. A Bartu možemo onako jednu odjodlati za estetiku - dama na 23 na kraju.
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

video Živio Bart

Сообщение автор zoranp в Пн Мар 28, 2016 7:10 pm

I to treba proslaviti
zoranp

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пн Мар 28, 2016 6:52 pm

Žute minute

Već sam reakao da svatko od nas ima svoju žutu minutu ...

Otvoreni MIDI turnir 36 ( 2012 )
Janis Pizans vs Bart Stegeman 0-2

Uslijedilo je 99.5-46? 22-27 100.49x21 16x32 101.46x40 45x23+
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

video Uskrsna čestitka

Сообщение автор zoranp в Вс Мар 27, 2016 8:06 am

Smrt nikome ne oduzme njegove najbolje trenutke i sve se otkriva u pravo vrijeme.
Svojim uskrsnućem omogućio si svima da naprave puni krug.
Uz Tvoju pomoć, kraj našeg putovanja bit će na mjestu odakle smo krenuli,
tamo gdje nas strpljivo čekaš.
Sretan Uskrs!
Barbara, Zvonimira, Željka i Zoran
zoranp

Посмотреть профиль

video SRETAN USKRS !!!

Сообщение автор Драган Весић в Вс Мар 27, 2016 7:58 am

Iskoristiću ovu stranicu, da svim mojim prijateljima u Hrvatskoj, čestitam najveći hrišćanski praznik, sretan Uskrs!!!
Драган Весић

Посмотреть профиль

video Povijesni skup

Сообщение автор Goran Igaly в Сб Мар 26, 2016 7:22 pm

Super su slike!

Očito treba organizirati još povijesnih skupova...
Goran Igaly

Количество сообщений : 41

Посмотреть профиль http://web.math.hr/~igaly

video Laguna

Сообщение автор zoranp в Вс Мар 20, 2016 7:29 am

Izgleda da su podaci sa sastanka ipak procurili u javnost.Popularnost gospodina u naočalama je tolika da ni veliki posao izrade murala nije spriječila umjetnike da to ostvare.
Ne čini li se i vama da se to PAPA potpisuje u knjigu utisaka s tajanstvenom osobom A?
zoranp

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Вс Мар 20, 2016 4:49 am

Evo još nekih odjeka događaja pod kodnim imenom Laguna-2016

LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Сб Мар 19, 2016 4:13 pm

Osvrnuću se na Željka.
Pre otprilike 3 godine, u okviru C ili D grupe Unpliged lige, igrao sam protiv Željka. Nekako u to vreme i ja sam bio bliži klasi "optimist". Dobio sam partiju posle njegove predaje oko 20-25 poteza (ne sećam se najbolje, a nemam ni volje da pogledam u istorijat). Vrlo brzo nakon toga savladao ga je i Goran, što je na njega uticalo vrlo demorališuće, te je predao sve ostale partije, a Goranu poslao poruku u smislu da za njega nema nade i da ne želi više da igra. Nakon par meseci pošaljem mu poruku podrške, da ne treba da klone i da je najbitnije voli li on ovu igru.
Izgleda da je ljubav presudila, a ja sam možda delimično "kriv" Smile
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Сб Мар 19, 2016 3:08 pm

Evo Dragane , neki dan smo malo čavrljali o tzv. ženskoj dami na E-Dama i vjerojatno nisi zaboravio moju opsku kako je bez veze bilo A.Labisa i Mariju uključivati u E -ligu. Mogli su igrati i u A- ligi i tamo bi se borili za pobjedu. A ovo u E-ligi je više nego smiješno. To je samo da se lakše nabiju postoci i da se napumpava rejting. Evo već sad Marija ima sasvim ženski rezultat na E-Dama +12-0 =7    Very Happy    i daleko je iznad 80% , a još će remizirati sa Labisom i dobiti tri pacera klase optimist.

Na očigled nam se ostvaruje američki san o uspjehu preko noći , o pojavi nevjerojatno talentiranih i to sve na kraju povijesti igranja dame. Naime , dama , šah i ostale igre dobile su već po repu od umjetnog intelekta , a ovih dana je to doživio i dosad neprikosnoveni GO , gdje je umjetni intelekt pobijedio Lee Se Dola iz Koreje ( sa uvjerljivih 4-1 )  , jednog od najvećih među najvećima.

A vidi našega Željka Very Happy , igra onako kako najbolje može i zna i zapravo , njegov me rezultat i entuzijazam više raduje od virtualiziranja nekih barbika i napuhavanja lažnih balona.
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор zoranp в Чт Мар 10, 2016 9:21 pm

Barbara i Mija uživaju

zoranp

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Вс Мар 06, 2016 11:17 am

Nažalost , nema ama baš nikakve navale ljudi da se registriraju na ovom forumu , a kamo li da nešto napišu. Neobično me čudi da čak ni Zlatko , onako reda radi učini tu registraciju i požrtvuje minutu-dvije na tu radnju , jer kako kaže , ipak on ponekad onako "voajerski" , malo priviri. Očekivao sam tu dakako i Nevenka i Davora i Igora pa i još nekolicinu. No tu je što je Very Happy

Naravno , za moj projekt o galeriji igrača dame na našim prostorima bit će još vremena , jer sad sam i ja preokupiran sa TC2015 i PS. Mogao bih možda čak otvoriti i topik pod nazivom "bezstrujka" o ovim ligama , jer tu zapravo igrate svi osim Čede i možda bi bilo zanimljivo. No kako od vas i nema nikakvih ili gotovo nikakvih povratnih informacija ( ne računa se tu ono Zoranovo , kad ga zapeče savjest pa napiše rečenicu-dvije komičnog sadržaja ) ne znam da li to ima nekog smisla.
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Чт Янв 14, 2016 4:35 am

Po mom mišljenju , pored pojedinačnog svjetskog prvenstva daleko najzanimljivije/najatraktivnije natjecanje na E-Dama je ekipno prvenstvo i možda bi  trebalo jedino napraviti neke male korekcije ... Prije svega trebalo bi ga pretvoriti u godišnja natjecanja i već sad , u tijeku trećeg - raspisati četvrto , koje može započeti čak i prije nego u potpunosti završi treće. Recimo da već započne ujesen ove godine. Neke korekcije bile bi nužne i u sastavljanju kombinacija i regulativa bi tu trebala biti vrlo stroga i nepromjenljiva. Od tri kombinacije koje igraju , zapravo samo Combined-1 djeluje sasvim neozbiljno i to zahvaljujući drugoj i četvrtoj ploči. Ne , nije sve ni u tome da li i koliko tko igrao slabo i/ili jako ; pa ionako smo svi nejednaki pod ovom kapom nebeskom , nego više je iritantan pristup igri nekih pojedinaca. Sasvim drugi je to slučaj od onog kad imamo nacionalnu momčad , pa tamo ionako nisu u mogućnosti naći nekog bolje odgovarajućeg ... Trebalo bi dobro promisliti i zatim postaviti neke okvire , a zatim početi s raspisivanjem godišnjih momčadskih.
Elektronsko natjecanje ne može da se bori protiv klanske igre ( slučaj Ščebenjuk ) ili pak kloniranih igrača
( slučaj Marije Plodonosove  ) - no zapravo to samo uvećava draž natjecanja i pojačava konkurenciju , pojačava momčadski naboj kod drugih ... Treba uraditi nešto da se i podigne kvaliteta natjecanja , tj. da se lutrija smanji na minimum. Evo i ovo bi natjecanje bilo vrhunsko da otpilimo 3 najjadnije ekipe ( Brazil-2;Combined-1 i Sloveniju ). Srce mi puca što ovdje moram spomenuti i naše susjede , no fakt je da oni jedini ne napreduju , već iz godine u godinu nazaduju i spali su zapravo na jednog jedinog ozbiljnog igrača Daria Berginca. Da ,  i leteći Holandez igra na oko školovano i solidno , no njegov pristup je sasvim diletantski i neobjašnjiv. Njegove partije igrane uživo su na daleko višem nivou. Za njega jednostavno nije "dopisno" - mora da je on previše nestrpljiv ili tako nešto. Možda bi povratak V.Rejca tu napravio neki bitniji pomak ?! Ovako , moj prijedlog je da se takve optimist ekipe natječu međusobno , a ostavimo da se 10  ( ili koja manje ili više ) ujednačenijih  ekipa bori međusobno , pa makar rezulativnost pala na minimum. Znate , ipak su natjecanja za to da se odredi tko je bolji , a ne tko je sretniji/spretniji ili pak tko je slabiji i od najslabijeg Very Happy  Znam da će Goran ili još tkogod reći da je bitna masovnost , no zar mislite da vrhunski igrač nakon što doživi brodolom ( npr. remizira s nekim tko je prije toga popušio 8 -9 partija na najbrutalniji način ) ne gubi volju da više igra na takvim loto-natjecanjima ?
Zar nije prioritet sačuvati interes i pažnju onih koji to zaslužuju , zar ustupke treba praviti samo "slučajnim prolaznicima" ?! Eto to su moja  ranojutarnja razmišljanja  Very Happy

dodatak : pored 10 prvih ekipa , a zna se koje će to biti , za slijedeće natjecanje imat ćemo i solidnu jedanaestu ekipu UDAR - udruga damističkih akademika Rijeka ( koja ne zna za poraz ; gdje još nitko nikad nije izgubio na E-Dami ni jedne jedine partije ). Kako je naša Marija sa prve ploče već poprilično vremešna gospođa  (  ohoho + 80 ) - akademici su riješili da ubace zamjenu i da igra moja snaha Marija iz Dubrovnika , koja također zasad nikad nije izgubila ni jedne jedine partije. Zapravo , kod nas je nepobjedivost glavni i jedini uvjet za ulazak u Akademiju    Very Happy
Možda s vremenom naša udruga Akademika postane i međunarodna , no tada ćemo ime promijeniti u MUDAR, a na kraju , možemo i ukloniti ono "Rijeka" ( riječki ogranak Akademije ) , pa ćemo dobiti naziv MUDA  

pitanje za Čedu
- Kako igraju klanovci ? Sa koliko različitih kompjutora ?! To pitam stoga što mi u kući imamo samo tri PC-a , a ja na poslu još jedan , no događa se da zapravo svi kod kuće koristimo jedan ili dva PC-a , pa da tu ne bi bilo nekih problema ili da moramo svaki čas trčati k susjedi ili prijateljici da pošaljemo slijedeći potez .Akademici naime i dalje namjeravaju ostati neporaženi , a kontumaciranja nam nisu dobrodošla , jer svaki član koji izgubi makar i jednu jedinu partiju  - automatski gubi naziv Akademika i za uvijek se udaljava iz udruge  Very Happy

LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Сб Янв 02, 2016 10:51 pm

odustao sam od korišćenja ruske tastature (brate, previše je komplikovano),

Dragane , a da li znaš da možeš pisati na normalnoj tastaturi , a da direktno pišeš ruskom ćirilicom ?! Naime samo za neke posebne znakove treba da klikneš strelicom , a ostalo kao da pišeš srpski ( ili neki drugi jezik ( ne znam kakvu imaš tipkovnicu i kako podešenu. Pogledaj na ovaj link - možda ti se dopadne i počneš meni konkurirati ( i pomagati ) sa ruskim Very Happy

http://winrus.com/klava.htm
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Спонсируемый контент

Спонсируемый контент