TC2015

Страница 1 из 22 1, 2, 3 ... 11 ... 22  Следующий

Предыдущая тема Следующая тема Перейти вниз

video Re: TC2015

Сообщение автор LeoMinor в Пт Авг 25, 2017 7:30 am

Драган Весић пишет:Holandezi opet u najjačem sastavu - dream team!!!

Hvala ! Ja ne bih ni primijetio da je turnir raspisan. Pa tako zaključujem da je možda počelo i prvenstvo Hrvatske , a ja nisam primijetio  Very Happy   To mu tako dođe sa godinama.

No sad kad si već spomenuo Nizozemce , nisam mogao ne potražiti o čemu je riječ ( iako je zbunilo malo mjesto gdje si to napisao : u topiku TC2015 ).  

Malo me zbunio i Goran , ali očito ja engleski ne razumijem dobro :

Start date. Tournament starts on 9 October 2017. Deadline for team registrations for the tournament is 7 November 2017.

Zaista originalno. Turnir će početi 9.10.2017. a Sergeji će se moći još prijavljivati do 7.11.2017.   Very Happy  Zapravo , do 7.11.2017. vjerojatno će već neke partije biti i gotove , a onda se prijave Puž , Sergej i takvo probrano društvo i tek onda počinje prava pravcata zabava.
LeoMinor
Admin

Количество сообщений : 8968
Географическое положение : Croatia
Дата регистрации : 2008-03-28

Посмотреть профиль

Вернуться к началу Перейти вниз

Сообщение автор Драган Весић в Пт Авг 25, 2017 6:30 am

Holandezi opet u najjačem sastavu - dream team!!!
Драган Весић

Количество сообщений : 281
Географическое положение : Србија
Дата регистрации : 2015-11-24

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пн Июл 25, 2016 3:15 pm

Драган Весић пишет:Evo, posle dužeg vremena, razloga da se oglasimo na ovom topiku: ZAVRŠENO JE EKIPNO PRVENSTVO!!!

Živo očekujemo Miljenkov završni komentar ...

Moj jedini komentar je : nema komentara !

Uostalom , ja sam već u ovoj i u drugim rubrikama prokomentirao sve što se je moglo i sve što se je trebalo i sve što se nije trebalo ; sve što se je smjelo i što se nije ... Tako , zainteresiranima za TC2015 puštam da sami prokomentiraju , ako imaju štogod za reći. Također je indikativna šutnja ruskojezičnih , koji su ipak progovorili kroz usta jednog od svojih glasnogovornika , te tako posredno priznali da ipak znaju dobro sve ono što sam ja pisao.
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Пн Июл 25, 2016 6:07 am

Evo, posle dužeg vremena, razloga da se oglasimo na ovom topiku: ZAVRŠENO JE EKIPNO PRVENSTVO!!!

Živo očekujemo Miljenkov završni komentar ...
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Ср Июн 29, 2016 5:56 pm

Na E-Dama pojavio se aktuelni rejting uz svakog igrača , te još niz uljepšavajućih stvari. Hvala vrijednim domaćinima Čedi i Goranu !

Eto , sad samo baciš pogled i vidiš da je na primjer NL-1 sa prosječnim rejtingom 1842 (!) – očekivani i zasluženi pobjednik , da su drugi favoriti Rusija  sa 1729
a dalje  slijede
Slaveni 1727

Bulldogs  1717
NL-2  1705
Francuska/Evropa  1687
NL – 3 1672
Hrvatska 1666
St.Petersburg 1641

Znači , mi možemo biti relativno zadovoljni , no kad čovjek pogleda događanja u konačnici T.Halman – V.Vorušilo , onda to relativno zadovoljstvo ishlapi istog trena , jer ne možeš a da se ne upitaš : pa kako da ta dva bisera nisu mogli na primjer protiv nas tako i toliko griješiti . Tu je najprije Vorušilo bio totalno i lako dobiven , onda je Vorušilo popustio i prešao iz lako dobivene u remi završnicu , a onda je Ton pružio novu priliku Vorušilu. Koliko li će još obrata biti ?   Very Happy
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Вс Июн 05, 2016 1:35 am

Mojstr še enkrat zasrau

Na glavnoj strani Dama Zveze Slovenije čitam da je pod upitnikom 6. Bovec Open , da je Bernard Kašca izdao novu knjigu , te da njihova reprezentanca tudi nastopa na TC2015 ...

6. Bovec Open 2016? (20. 8. - 26. 8. 2016)?

NOVO ... NOVO

Bernard Kašca
1.850 KOMBINACIJ IZ TURNIRSKE PRAKSE

3.dopisno ekipno prvenstvo
v dami, na katerem nastopa tudi reprezentanca Slovenije v postavi:
1. deska - mojster FMJD (Mf) Bart Stegeman
2. deska - nacionalni mojster (Mn) Dario Berginc
3. deska - prvo kategornik (I) Sergij Wojčicky
4. deska - prvo kategornik (I) Mitja Komac

Kad malo bolje čovjek pogleda , zapravo Slovenci su imali po titulama isti sastav kao i mi , a i kategornici su približno tu negdje    Very Happy

No še enkrat je mojstr Dario Berginc  sploh zasrau  :

Ezequiel Libonati – Dario Berginc

138 Ezequiel Libonati Dario Berginc ned stu 22, 2015 05:10 PM pet lip 03, 2016 06:54 PM 49/C   Igra se 68 (22) 91 (-1)

Na TC2011 – Slovenci su napravili 12 bodova iz 40 partija  [ +3=6 – 31 ]
Na TC2013 – zahvaljujući "Ukrajini" , čak 22 boda iz 44 partije [ +9=4 -31 ]
Na TC2015 – svega 10 bodova iz 48 partija [ +3 =4 – 41 ]

U totalu to je +15 =14 -103

No čak i takav jadan učinak , veći je od zasluženog , Bart je dobio Brazilca bez borbe , a poznati Vital Vitalovič Aikidov prekoračio je  protiv Mitje ...  Very Happy

Zanimljivo je da su na sva tri ekipna igrali u istoj postavi po poločama. Pojedinačni učinak im je :
Bart   +3 = 3 -27 ( 9 bodova od 66 mogućih )
Dario +5 =6 -22   (16)
Sergij +2 =4 -27 ( 8 )
Mitja  +5 =1 -27 (11)

I još je po nečemu zanimljiv nastup Slovenaca : "razigrao" se Bart , njihova perjanica i na prvoj ploči osvojio čak 4 boda , dok su svi ostali kljucnuli po 2 boda. Naravno, Dario je podbacio najviše.

Slovenci su po još nečemu posebni , to je daleko najujednačeniji sastav. Od 52 igrača koji su igrali oni "po tablici" imaju ovaj rezultat : Bart 4 ( dioba 45/46  mjesta ) ; Dario , Sergij ,Mitja 2 ( dioba 47/49  mjesta )  . No kako se vidi - i od loših ima lošijih.

Zato - fantje naprej  ! cheers
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пн Май 30, 2016 10:49 am

Jura Kelim vs Sergej Martinenko 2-0

O ovoj partiji ne bih želio trošiti suvišnih riječi , no pitanje je da li je Sergej igrao za ekipu Bulldogs ili je igrao za "slavensku braću" .   U svakom slučaju Rusi Seregeju duguju bocu vodke i crni kavijar  Very Happy

51. ...6-11 davalo je remi , u što se nije teško uvjeriti.  Sergej , je dakako , odigrao ono što je i trebalo braći Rusima 9-14 !!  Very Happy

Remi je bio ovakav :

51. ...6-11 52.40-35 9-14  53.33-28 14-20  54.28-22 30-34  55.23-18 11-17 =

Robert Ščebenjuk vs Sergej Martinenko 1-1

... i dođosmo tako i do zadnje od zadnjih partija na 4.ploči , gdje igraju S.Martinenko i A.Verhovih i gdje je još uvijek dvoznak u igri , no kako Sergej baš i ne igra za Bulldogs , već za "slavensku braću" , vjerojetniji je njegov poraz. Tim više što je već pokazao da ne želi remizirati Shocked i pošao je na skliski nastavak.
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Ср Май 25, 2016 9:03 am

Goran Igaly пишет:
LeoMinor пишет:
i sad pazite - ova pozicija stajala je nekoliko dana , a onda crni predaje  Very Happy

Samo mali ispravak: Nije crni predao nego sam ja završio partiju zbor prekoračenja vremena.

Kod takvih partija na kraju popisa poteza piše "ADJUDICATED"

Otprilike u stilu : nije šija nego vrat Very Happy
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Goran Igaly в Ср Май 25, 2016 7:31 am

LeoMinor пишет:
i sad pazite - ova pozicija stajala je nekoliko dana , a onda crni predaje  Very Happy

Samo mali ispravak: Nije crni predao nego sam ja završio partiju zbor prekoračenja vremena.

Kod takvih partija na kraju popisa poteza piše "ADJUDICATED"
Goran Igaly

Количество сообщений : 41
Дата регистрации : 2015-11-23

Посмотреть профиль http://web.math.hr/~igaly

Сообщение автор LeoMinor в Вт Май 24, 2016 6:07 pm

Михаил Щебенюк vs Sergij Wojčicky 2-0

Vjerojatno je i vas u prvi tren šokirao završetak ove partije

35. ...17-22 ? 36.27x18 8-13 37.18x9 3x23 38.28x19

Zaista neobično , počevši već od žrtve figure. Izgleda da je Slovenac tek danas shvatio da ona žrtva figure nije vodila nikakvoj kombinaciji , već da je to bilo davanje figure da bi se zatim razmijenile dvije sa dvije i omogućio prolaz protivniku do dame. Znači , Sergij je napravio baš ono što je njegovu protivniku trebalo. On je tek danas išao brojiti figure i sa čuđenjem primijetio da i figura manje i da je pretvorba u damu protivnika osigurana. Kuriozna glupost.

Михаил je na taj način došao do prve pobjede i čak završio turnir na 50% , što je daleko previše s obzirom na pokazano. Posebno mi je žao što je tako preskočio na trećoj ploči zanimljivije igrače , kao što su Dragan i Brazilac Louis Carlos Geremias. No stare lije se još uvijek nekako provlače ... No mislim da idući put "Miško" protiv ove dvojice neće imati šanse , a možda idučeg puta i ne bude , jer imam dojam da su Akademici/Labudovi sa Neve otpjevali svoje Very Happy
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пн Май 23, 2016 12:26 pm

TC2015 je zaista u odvratnoj fazi . Opće važnih partija više nema , a sad su se vjerojatno već i Nikolaj i Anatolij uvjerili da je ona njihova poza betonski remi. Zapravo , najzanimljivije su dvije sasvim nevažne partije u kojima je pitanje da li će Dario Berginc još napraviti jedno prekoraćenje i tako u stilu završiti svoj više nego jadan nastup , te da li će Sergej protiv Andreja naći lijep forsing i bar donekle prebrisati bisere kojih je bilo previše.

Inače , dopisnu damu najčešće igraju igrači snage od druge kategorije do majstorskih kandidata , a znatno manje majstori ili pak totalni paceri ... Ja sam proučavao partije 52 igrača na ovom turniru i zapravo se može reći slijedeće . Svega 3 igrača : Sergij Wojčicky , Mitja Komac i Vital su nesumnjivo paceri , dok su igrači poput Daria , Barta , Jana , Sergeja , pa čak i Ramiza ili Nilton Cesara vjerojatno prvokategornici pa čak i majstorski kandidati , koji bi u igri za pločom možda čak bili i jači od na primjer Alberta Labisa. No spomenuti igrači zapravo nisu tipični dopisnjaci jer ih krasi površnost , nedostatak koncentracije na dulji rok , neanalitički pristup , ... itd.

Kad se usporede ruski i nizozemski igrači , tu bih čak rekao da su ruski kvalificiraniji ( školovaniji ) , ali ne i nadmoćniji. Nizozemci su u većini slučajeva prvokategornici/mk , no iskusni klupski igrači . Jedino su čisti specijalisti-dopisnjaci W.IJzerman , Fred i Joop Roedolph. Jaki majstori-praktičari su Brion i Frits. Istovremeno , ako gledamo Ruse , onda su sigurno mk/majstori igrači kao Kelim , Erastov , Ščebenjuk, Morozov , Šitov ,Kaubrys , Zaburnjagin , Iljičev ... a majstori praktičari su i Verhovih , Vorušilo , Savin.  Daleko najveća razlika između onog što su sposobni za pločom , a što u dopisnoj su Francuzi Albert i Laurent ; to su igrači druge/prve kategorije najviše , ali sa suviše moćnom "logistikom" za veliku većinu  ...  Zapravo , volio bih vidjeti neki Berger uživo  , gdje bi igrali  Albert, Laurent , Dario , Bart , Sergej, Ramiz , Nilton Cesar , Dragan , Goran , Zlatko . Znate , možda griješim , možda čak grubo griješim u svojoj procjeni , no po meni glavni favoriti  za pobjedu  bili bi Zlatko i Bart , kako god to čudno zvučalo. Ne , ne želim ovdje nikoga uzvisiti i/ili poniziti. Htio sam zapravo reći da su igra u živo i suvremena elektronska igra dvije strahovito različite discipline.
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Чт Май 19, 2016 3:34 pm

Goran je pisao :
Ideja je da u tromeču prvenstveno sudjeluju igrači s A liste tj. igrači za koje vjerujemo da će svoje partije odigrati do kraja.

Ali zar stvarno misliš da je to oportuno i da za "ostatak" igraju Vital,Sergej,Bart i ostali mogući veseljaci ? Ja bih shvatio da se na neku masovku ide da je to nešto brzopotezno : npr.dva dana za cijelu partiju i tome slično. Ali igrati ozbiljan meč/tromeč sa neozbiljnim tipovima i to nekoliko mjeseci ...

A za kvalifikacije nema problema , ekipa MUDA  [  ili ako baš nekog čistunca  smeta kratica , može i MUDA-R ( mala udruga damističkih amatera Rijeka ) ] je spremna u svakom trenutku. Jedino ne znamo sa koliko ekipa nastupati , no ako na primjer Niizozemci pošalju 2 ekipe , a Rusi 3 , onda ćemo i mi vidjeti da li nam je dovoljna jedna ili više ekipa da ostvarimo zadani cilj , da se probijemo u finale . Kod nas u udruzi ništa se ne prepušta slučaju. Svi ti amateri nastoje se profesionalizirati. Nastojat ćemo da u svakoj ekipi jednako budu zastupljene i ženske Very Happy

No nije mi baš jasno nepovjerenje u igrače iz MUDA . Mi smo spremni čak dati i novčani polog kao garanciju da će svi igrati do kraja. No mi i ne želimo igrati u "ostatku svijeta" jer osjećamo da nismo ništa slabiji na 15-20 ploča od te ekipe , čak što više ... naše je mišljenje da potpuno ravnopravno možemo igrati i protiv tamo raznih Marija, Nina, Monika, Tatjana , Irena , ...
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

video Ekipni turnir(i)

Сообщение автор Goran Igaly в Чт Май 19, 2016 3:19 pm

S veseljem ćemo primiti ekipe MUDA1, MUDA2, MUDA3, .... na sljedeće ekipno natjecanje. Što se tiče sudjelovanja igrača iz ekipa MUDAx u eventualnom tromeču, vjerojatno neće odmah svi igrači biti pozvani u reprezentaciju ostatka svijeta ali ako se pokažu ozbiljnim igračima i to je moguće u nekoj budućnosti. Ideja je da u tromeču prvenstveno sudjeluju igrači s A liste tj. igrači za koje vjerujemo da će svoje partije odigrati do kraja.
Goran Igaly

Сообщение автор LeoMinor в Чт Май 19, 2016 2:55 pm

Goran je pisao :
Kasnije bismo taj broj mogli povećati na 20, 24, 30 ...

Baš mi se svidjelo što Goran i ja zapravo imamo dijametralno suprotna mišljenja , ali ja sam našao ipak dodirne točke mojeg i njegova prijedloga. Posebno mi se svidjela gornja rečenica. Kad samo pomislim kako će biti zanimljivo pratiti partiju gdje Marija igra protiv Vitala ili Ninočka protiv Mitje , odmah se i ja priklanjam njegovoj ideji masovnosti i nediskriminacije po spolovima ( iako baš za neke muške i nisam siguran da su muškog spola ).

Ako ćemo ozbiljno , onda svaki tromeč o kojem sam ja mislio , sa više od 8 ploča toliko je neravnopravan , pa i nezanimljiv za "ostatak svijeta" da teško da će ispasti nešto od zamisli. A na nediskriminaciju ja sam se obradovao jer vidim da bih i ja mogao nastaviti igrati na E-Dama , ali ovog puta sa svojom ekipom MUDA ( mala udruga damističkih amatera ). naravno , mi smo spremni odmah i za kvalifikacije za TC2017 , pa da vidite kako Musa dere jarca Very Happy

Također se nudimo na 10-20 do najviše 24 ploče da odigramo bar trening meč sa ostatkom svijeta. Predlažem 5 dana na cijelu partiju ili na 50 poteza , a dalje po dan na svakih 10 poteza. Ako ne želi Goran gnjaviti cijelu ekipu , evo da probamo sa "Balkan" ( Slovenija,Srbija,Hrvatska ) - MUDA. Možemo početi , ako treba već danas takav meč. Garantiram da ćemo biti ravnopravni i na 4 ploče , ali i na 10 ili 20.

Nas Lepšića ima 24 u Hrvatskoj , no možemo i do 30 ploča da igramo , ako dopustite da tu igraju i djevojke i/ili ljubavnice nekih Lepšića. Šteta je što nas u tromeč ne bi uzeli kao četvrte , ali mislim da će i ovaj probni meč biti koristan za sve strane.

No Gorane : prihvačaš li izazov ? A masovnost ti je zagarantirana. Također garantiram da iz moje ekipe nitko neće nikome puštati , niko neće prekoračiti vrijeme za razmišljanje i nitko neće padati na udare "jednu daš - dvije uzmeš". Kod mene u ekipi su svi damistički pismeni.
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

video Tromeč i TC2017

Сообщение автор Goran Igaly в Чт Май 19, 2016 7:33 am

LeoMinor пишет:Nakon svega viđenog , mišljenja sam da je TC sistem pomalo izživio sam sebe. Problema je više : jedino Nizozemska i Rusija mogu dati više od jedne kvalitetne momčadi , a ostali teško da mogu iskrpariti i jednu. Po meni bi najzanimljiviji bio tromeč ( svaki sa svakim ) NL/RU/ostali svijet i to na 8 ili 10 ploča ( dakle , svaki bi igrač igramo 16 ili 20 partija ).

O tromeču sam i ja razmišljao. Samo sam ga ja ponešto drugačije zamislio. Budući da mislim da ekipno prvenstvo nije promašena priča, namjeravam ga napraviti i za dvije godine. Imao sam već upit od igrača koji nisu sudjelovali na ovom prvenstvu hoće li ponovno biti ekipno natjecanje. Možda nešto promijenim u pravilima (mješovita ekipa iz najviše dvije zemlje, nemogućnost indiividualne prijave i sklapanje "kombiniranih ekipa", možda uvedemo kotizaciju (ali čisto sumnjam) ...)

Dakle, ako sve bude po planu, najavljujem 4. ekipno prvenstvo TC2017 s početkom na jesen 2017.!

A sad o tromeču kako ga ja zamišljam: Tromeč bi se igrao "u pauzi" između 2 ekipna prvenstva - dakle prvi tromeč bi počeo ove jeseni. Ekipe bi bile onako kako Miljenko predlaže: Rusija, Nizozemska i ostatak svijeta. Nikome ne bih zabranio igranje (pogotovo ne po spolnoj osnovi - jer bi E-Dama mogla dobiti zabranu djelovanja zbog spolne diskriminacije). Moja je ideja privući što veći broj igrača, odnosno vidjeti koliko je igrača moguće realno prikupiti u svaku momčad. Ne da mi se sada brojati, ali recimo da bismo počeli s brojkom 16 (ako ima šanse da u svaku ekipu skupimo 16 aktivnih igrača na E-Dama). Kasnije bismo taj broj mogli povećati na 20, 24, 30 ...
U takvom tromeču bi svaki igrač igrao protiv igrača na svojoj ploči i to dvije partije. Dakle, to bi bile 4 partije po igraču, tj. ne veliko opterećenje i mislim da bismo na taj način mogli privoljeti gotovo sve igrače na sudjelovanje. A to bi onda bila i promocija za ekipno prvenstvo.
Goran Igaly

Сообщение автор LeoMinor в Чт Май 19, 2016 2:44 am

Momčadsko prvenstvo praktički je završeno partijom Nina Ščebenjuk vs Aleksej Šitov 1-1 !!

Ne bude li nekih senzacionalnih obrata u partijama V.Vorušilo-G.Igaly i N.Morozov-A.Erastov ( a ne bi trebalo , ili ne bi smjelo biti s obzirom na ipak tvrđe dečke ) onda je već u potpunosti definiran i poredak :

Nizozemska -1 21
Rusija 19
Hrvatska 19
Slaveni 18
Francuska/Evropa 17
St.Petersburg  13
Bulldogs 12
Nizozemska - 3  12
Nizozemska -2 11
Brazil-1  8
Brazil - 2  3
Slovenija  2
Combined-1  1

Dakle , jedino u slučaju da Morozov ipak dobije Erastova , tada bi Slaveni otišli na drugo mjesto , a Rusi bi pali na četvrto... Goranovim porazom pak Hrvatska bi pala na četvrto , a Rusi otišli na treće . U svakom slučaju , za Slavene je neuspjeh sve osim drugog mjesta , a Hrvatska je postigla daleko više od rejting-očekivanja ( no ipak pomalo nezadovoljna ) Very Happy
Na kraju jedina zadovoljna momčad može biti Slovenija - igrali su daleko najslabije i najneodgovornije  , a nisu posljednji. Najveće razočarenje su Nizozemska -3 i Nizozemska-2 .

Možda bi ih trebalo sa Brazilom i Slovenijom ubuduće u kvalifikacije Very Happy

Nakon svega viđenog , mišljenja sam da je TC sistem pomalo izživio sam sebe. Problema je više : jedino Nizozemska i Rusija mogu dati više od jedne kvalitetne momčadi , a ostali teško da mogu iskrpariti i jednu. Po meni bi najzanimljiviji bio tromeč ( svaki sa svakim ) NL/RU/ostali svijet i to na 8 ili 10 ploča ( dakle , svaki bi igrač igramo 16 ili 20 partija ).

Evo , kad bih ja bio kapetanom "ostatka" :
H.Vermin , L.Deltatre , A.Labis , J.Kaubrys , Z.Batinić , Z.Petričević, V.Otroščenko , G.Igaly , D.Vesić, Joao Anselmo Ponte ( poredak po pločama nije bitan , jer ionako svako na svakoga ide ).

Kao što vidite , Puža ne bih pozvao da igra , kako ne bi kvario opću atmosferu . Također ne bih dozvoljavao "ženskinjama" da igraju ( neka igraju svoj turnir posvećen AFŽ-u , a one tamo mogu pozvati Babića , Barta , Mitju , Vitala - da se imaju na kome iživljavati ) Very Happy

Mislim da bi tromeč bio pravi muški
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Ср Май 18, 2016 4:00 am

Kao što sam i očekivao , punom puževom brzinom odvija se posljednih 12 partija , gdje je u posljednjih 17 dana odigrano punih 30 poteza , što je gotovo dnevno 2 poteza !

1] 7 Ton Halman – Vitalij Vorušilo 59/b 58/3
2] 39 Vitalij Vorušilo – Goran Igaly 43c 11/21
3] 61 Nina Ščebenjuk –Aleksej Šitov 57b 12/49
4] 116 Jura Kelim – Sergej Martinenko 55c 53/10
5] 128 Sergej Martinenko – Andrej Verhovih 42b 17/15
6] 138 Ezequiel Libonati-Dario Berginc 43C 28/7
7] 151 Mihail Ščebenjuk –Sergij Wojčicky 35c 3/3
8] 163 Schelte Betten –Vitalij Vorušilo 44b 40/4
9] 214 Nikolaj Morozov-Anatolij Erastov 49b 38/4
10] 215 Aleksej Iljičev-Vitalij Vorušilo 38c 8/4
11] 292 Robert Ščebenjuk –Sergej Martinenko 52c 55/13
12] 307 Vitalij Vorušilo – Sergij Wojčicky 40C 15/6

Bilo kakve prognoze su tu nezahvalne ; pa samo T.Halman može zavlačiti još barem 3-4 mjeseca .
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пт Май 06, 2016 6:44 pm

Konstatiram samo fakt , ostalo teško da koga više zanima ...

Vitalij Vorušilo vs Mihail Ščebenjuk 1-1

LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Сб Апр 30, 2016 7:47 pm

Ljudi dali je to moguće affraid Shocked ???

Miljenko Lepšić - Sergey Martinenko 2-0
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Сб Апр 30, 2016 2:16 pm

Kako je praktički sve gotovo i gotovo sve predvidljivo iskopao sam jednu zanimljivost. Na turnirima najveća je vjerojatnost 50%-  tni rezultat , a ukoliko je neujednačen sastav i ima dosta optimista , najvjerojatniji rezultat je +1. No na našem TC2015 je sve ionako naopako , pa i neće , najvjerojatnije , biti ama baš nikog sa 13 bodova Shocked Very Happy  Teoretski još četvero može imati taj rezultat , no vrlo je mala vjerojatnost.

"Najuspješniji" igrači su:

Simon Wiersma 19 [ +7=5 ] i Jura Kelim 19 [ +7 =5 ]

, a slijede ih Justas Kaubrys i Nikolaj Morozov 18 [ +6=6 ]

Grupu sa 17 bodova predvodi Marija Morozova [ +5 = 7 ] , no postignuto na prvoj ploči vjerojatno je i najbolji rezultat od svih ;

Slijede Anatolij Erastov [ +6=5-1 ]
Goran Igaly , Wim IJzerman [ +5=7 ]
M.Lepšić [ +5=7]
A.Verhovih [ +6=5-1 ]

Grupu od 16 predvodi Laurent Delattre [ +4=8 ]
Albert Labis [ +5=6-1 ]
Schelte Betten [ +5=6-1 ]
Vitalij Serdjuk [+5=6-1 ]

Njveća grupa ima 15 bodova

Aleksej Šitov [+3=9 ]
Hans Vermin [ +3 =9 ]
Brion Koulen [ +4=7-1 ]
Fred Roedolph [+3=9 ]
Tatjana Ščebenjuk [ +5=5-2 ]
Zoran Petričević [ +4=7-1 ]
Ton Halman [  +4=7-1 ]
John Folkers [ +4=7-1 ]
Robert Ščebenjuk [ +3=9 ]
Joao Anselmo Pontel [ +5=5-2 ]

Grupu sa 14 bodova predvodi naš Zlatko  Batinić  [+2=10 ],
F.Luteijn [+2=10 ]
Joop Roedolph [+4=6-2 ]
Auke Spijkstra +4=6-2]
Aleksej Iljičev [+2=10 ]
Vitalij Vorušilo [+3=8-1 ]

[ vjerojatno će ipak u ovoj "tablici" biti manjih korekcija ]

Sa po 12 bodova su M. i N.Ščebenjuk , G.van der Werf i Allan Igor

Sa po 11 R.Mazzavillani S.Martinenko , D.Vesić i Geremias

10 - L.Batuev
9 - J.Terpstra
7 - Nilton Cesar
6 - Ezequiel Libonati
5 - Edilton Silva i Ramiz Jusubov
4 - Bart Stegeman i Emanoel
3 - Dario Berginc
2 - Sergij Wojčicky i Mitja Komac
1 - Dahl Melvin
0 - Vital Aikidovič  i EE Rogerio

Naravno , uspješnost igrača samo po bodovima ne odgovara istini , tako da možemo reći da je na 4.ploči bilo daleko najlakše praviti pluseve i da +7 na četvrtoj približno odgovara +5 na drugim pločama , jer mi smo tamo imali Mitju i Vitala , koje po ni jednom kriteriju ne možemo shvaćati ozbiljnim protivnicima
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Сб Апр 30, 2016 4:25 am

Evo i spiska  15 nezavršenih partija:

7 Ton Halman vs Vitalij Vorušilo  56 C   [  66/10 ]
19 Mihail Ščebenjuk vs Schetle Betten 35B  [  4/21 ]
39 Vitalij Vorušilo vs Goran Igaly 40C  [ 18/19 ]
61 Nina Ščebenjuk vs Aleksej Šitov 55C   [ 12/66 ]
83 Vitalij Vorušilo vs Mihail Ščebenjuk 39 C  [  5/29  ]
116 Jura Kelim vs Sergej Martinenko 52C  [ 54/25 ]
128 Sergej Martinenko vs Andrej Verhovih 40C  [ 30/8 ]
138 Ezequiel Libonati vs Dario Berginc 41C  [ 40/10 ]
151 Mihail Ščebenjuk vs Sergij Wojčicky 33C [ 4/18 ]
163 Schelte Betten vs Vitalij Vorušilo 40C  [ 46/3 ]
214 Nikolaj Morozov vs Anatolij Erastov 47B  [ 46/10 ]
215 Aleksej Iljičev vs Vitalij Vorušilo 34 C  [ 16/10 ]
248 Miljenko Lepšić vs Sergej Martinenko 51C  [ 73/1 ]
292 Robert Ščebenjuk vs Sergej Martinenko 47C [  47/17 ]
307 Vitalij Vorušilo vs Sergij Wojčicky 37C  [ 5/23 ]

A sve to može završiti već "danas" no i za nekoliko mjeseci , jer komedijaša , kemičara i još raznih čudaka svake vrste je točno koliko i aktera   Very Happy

Počnimo samo od Tona Halmana koji davno izgubljenu konačnicu može sad rastegnuti u nedogled , Aleksej Šitov pak čeka Mendjeljejeva da prekorači vrijeme , a za početak se i sam može od sveg tog napora čekanja  odmoriti bar sa 2 mjeseca neigranja. Vidjeli smo na PS protiv Zaburnjagina da je zaista strpljiv neki tip. Goran pak oponaša Puža pa pretpostavljam i da će ta partija ostati aktuelna bar do ljeta ( Puž je zaista mnoge uspio iznervirati , a to mu je i bio cilj ). Sergej Mendjeljejev sad pak mirno može igrati protiv Jure – on je svoje napravio i sad mu se više ne žuri, više ne može pogriješiti , pa zašto ne nastaviti ugodno druženje do maksimuma.Sergij pak slovenski zabrljao je i drugu partiju i sad će još malo igrati , iako bi mu bilo pametnije predati. Za misliti je sad isuviše kasno.
Moju pažnju zapravo privlači još jedino partija 214 i to ne njen konačni rezultat ( jer kao što sam i ranije rekao : ona će završiti onako kako treba ; još uvijek je dvoznak ) već način na koji će se dalje odvijati sa svim nijansama. Svi mi još uvijek možemo da nešto korisno i naučimo. Naravno , tu partiju ne možemo promatrati izolirano od partija broj 61 i 128.

Podsjetilo me to na davnu 1978.godinu kad su Česi protiv Nizozemaca u Tbilisiju pokušali trik da Wiersma igra protiv Sijbrandsa , pa su više gledali demonstracione ploče , nego vlastite , jer ih je ponajviše  zanimalo što se desilo na susjednoj ploči.
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пт Апр 29, 2016 3:35 pm

Ne , Dragane , ja sam upravo htio reći to što sam rekao : 9-14 !! i ostajem kod toga . A na vama je da to shvatite kako hoćete. Taj potez potvrđuje moje proročanstvo Very Happy pa zahtjeva uskličnike , a ne upitnike. Čak su i oni moji bijeli miševi zastali na te uskličnike i zavrtjeli glavom u smislu " pa ovaj je skroz popizdio" .
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Пт Апр 29, 2016 3:05 pm

LeoMinor пишет:

A sad još jednom pogledajmo kako je strahovito teško bilo vidjeti da je potez  9-14 baš onaj potez koji treba da se završi još jedna lakrdija i kako bih ja na kladionici osvojio još jednu premiju.

Jura-Sergej

51. …9-14!! 52.32-28 sa prijetnjom 23-18x17. Potez 52. …6-11 otpada , a na 52. …13-19 ide 53.23-18 itd.  Ako pak 52. …30-35 53.40-24 35-40 ili ? ponovo 54.23-18 itd.

I vidite kakve je nadnaravne napore zahtijevala pozicija da bi se meč Rusija – Buldozi sveo na 4-4   Very Happy

Miljenko je hteo reći 51. …9-14?? (a ja bih rekao 51. …9-14???)
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пт Апр 29, 2016 1:58 pm

Zlatko me podsjetio na priču o kornjači i Ahileju  Very Happy

Nina Ščebenjuk vs Zlatko Batinić 1-1

Čak je i jednom Goranu The Kidu ostala još partija , a Zlatko se polako došuljao do kraja .

Čestitke Zlatko !

Borio se kao lav na prvoj ploči  .  Bio je toliko objektivan da je i  Bartu dao remi u poziciji koju bi svi ostali sa zadovoljstvom nastavili igrati - ali neka to bude naš poklon susjedima .   Nekako sam računao da bi on mogao postići +3 pa čak i +4 , ali ni ovo nije loše. Uostalom , pogledajte tko mu je susjed na tablici. Nekad treba malo više igračkog bezobrazluka , nekad malo više sreće ... Uostalom , pogledajte samo kakvu je lijepu partiju dobio protiv brazilskog velemajstora. Da su više griješili protiv njega , bila bi i bogatija žetva, no on je u potpunosti ispunio zadatak - nije izgubio. A to je za prvu ploču i glavni zadatak. Na nižim pločama preuzima se malo veći rizik i traže pobjede. Ne možemo mu uzeti za zlo zato što  Gerrit protiv njega nije uradio previd desetljeća ili to što Nina nije protiv njega prekoračila vrijeme.  Ne možemo mu zamjeriti ni to što Brion nije protiv njega pacerski igrao konačnicu ... Zlatko je igrao dobro i davao ekipi sigurnost . Na prvom TC Zlatko je bio slab , a nakon toga nije izgubio više ništa . Na slijedećem će možda on biti taj koji rastura , a ne Marija , koja se već sad zasitila nabijanja kompleksa muškima .

Inače , ako se dobro sjećate , Marija je bila moj prvi veliki i pun pogodak na kladionici. A tko bi i pišljivu lipu dao da će na prvoj ploči pobijediti početnica-curetak. Pa to ni Nostradamus nije vidio .  Sjećam se i Draganove opaske , kad me je poučavao kako će Leonid da remizira i tome slično. Ja sam beskrajno vjerovao u Mariju , a svi ste vi ostali bili i ostali nevjerni Tome. Inače ja između viđenja dviju horda bijelih miševa imam ovakva viđenja/proročanstva.
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пт Апр 29, 2016 1:05 pm

A sad još jednom pogledajmo kako je strahovito teško bilo vidjeti da je potez 9-14 baš onaj potez koji treba da se završi još jedna lakrdija i kako bih ja na kladionici osvojio još jednu premiju.

Jura-Sergej

51. …9-14!! 52.32-28 sa prijetnjom 23-18x17. Potez 52. …6-11 otpada , a na 52. …13-19 ide 53.23-18 itd. Ako pak 52. …30-35 53.40-24 35-40 ili ? ponovo 54.23-18 itd.

I vidite kakve je nadnaravne napore zahtijevala pozicija da bi se meč Rusija – Buldozi sveo na 4-4 Very Happy

LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Спонсируемый контент

Спонсируемый контент

Страница 1 из 22 1, 2, 3 ... 11 ... 22  Следующий