TC2015

Страница 12 из 22 Предыдущий  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17 ... 22  Следующий

Перейти вниз

video Re: TC2015

Сообщение автор Драган Весић в Вс Янв 24, 2016 9:32 pm

LeoMinor пишет:Vrijeme strahovito brzo prolazi – evo već šest dana kako me je napustio moj jedini vjerni čitatelj Dragan pa čak kad i mine sezona kiselih krastavaca neće biti kome da se piše.

Poštovani Miljenko, zaista može delovati da sam te "napustio", a u stvari, ovih dana, nisam se konektovao već samo "voajerski" posećivao forum. Do ovoga je došlo, zbog nedostatka vremena, protekle sedmice, a imao sam i izvesnih (doduše manjih) zdravstvenih problema, tako da sam i boravak na e-dama.net značajno smanjio.
Драган Весић
Драган Весић

Количество сообщений : 322
Географическое положение : Србија
Дата регистрации : 2015-11-24

Вернуться к началу Перейти вниз

Сообщение автор LeoMinor в Вс Янв 24, 2016 7:28 pm

NItko mi nikad nije potvrdio da li je onaj najavljivani napad na svjetski rekord Barta i Daria ikad odigran. No ako je odigran , to mora da je bio pravi spektakl i vatromet raznolikih previda.

Bart nam je ponovo demonstrirao nevjerojatnu lakoću previđanja :

TC2015 - Страница 12 14536632299

33.34-29 ??

A što još treba reći , kad djela sve govore.

Bart Stegeman vs Gerrit van der Werff

Možda sad Gerrit preboli onaj svoj previd i počne rasturati.
LeoMinor
LeoMinor
Admin

Количество сообщений : 9068
Географическое положение : Croatia
Дата регистрации : 2008-03-28

Сообщение автор LeoMinor в Вс Янв 24, 2016 6:29 pm

Vrijeme strahovito brzo prolazi – evo već šest dana kako me je napustio moj jedini vjerni čitatelj Dragan pa čak kad i mine sezona kiselih krastavaca neće biti kome da se piše.

Na natjecanjima je zanimljivo kako nam postaju simpatični oni koje smo pobjedili , a oni zatim otimaju bodove našim konkurentima ...No navijamo i za one koji su nam oteli bod – da otmu i drugima , a navijamo čak i za one koji su nas pobijedili ( "pobijedio je ne samo mene" ) , pa počinjemo i svoj poraz relativizirati. Dakle , praktički sve koje smo apsolvirali počinjemo gledati sa simpatijama. Samo su nam prije početka natjecanja – "neprijatelji" .

Danas bilježimo jedan remi gdje je sudionik iz one klase "optimist". Nažalost , od tog optimista je izgubio bod i naš Goran i zasigurno će ga obradovati ova vijest. Naravno ta vijest raduje i sve one kojima je Rusija konkurent , a Rusija je svima više nego opasan konkurent. Znači , u principu tom rezultatu raduju se svi osim četvorice Rusa ( i  milion njihovih fanova )   Very Happy

Aleksey Ilichev – Nilton Cesar 1-1

Niltonu iskrene čestitke , jer borio se grčevito . Gotovo cijelu partiju je proboravio na samom rubu ambisa , no spasila ga je , to je moje mišljenje , naivnost pacera , koji nije bio ni svjestan koliko loše stoji pa je igrao kako najbolje zna i posrećilo se. Aleksey pak mora da je očajan ... jer bio je u n ekoliko navrata "gotovo dobiven" , a zasigurno na 5-6 mjesta bilo je moguće odigrati kud i kamo otrovnije , ako ne i bolje.

No ono što si izgubio u jednoj partiji , nadoknadit češ negdje drugdje. Evo pogledajmo sad slučaj gdje mu je protivnik Ramiz Yusubov. Tu je Goran ponovo bio živo zainteresiran jer je dobio Ramiza pa mu svaki njego remi daje lijepu prednost pred ostalima. Ali Ramiz je brzoplet ...: nikako da to shvati i da se počne boriti s tim nedostatkom.

Ramiz Yusubov – Aleksy Ilichev

Crni je na potezu i lako dobiva , no nije tako trebalo biti. Vratimo partiju samo nekoliko poteza unatrag:

TC2015 - Страница 12 14536591203

Znate , u živoj partiji ovakvu poziciju ( malo pasivniju za bijelog ) svaki prvokategornik ako ima barem 5-10 minuta na raspolaganju može i mora lako da sprovede do luke spasa.Varijante su kratke , slabosti su vidljive iz aviona , nastavaka je malo. I zamislite kad u dopisnoj , sa neograničenim vremenom za razmišljanje netko odigra

43.39-33  (? !)

No kako i čime pravdati takav besmislen potez , tim više ukoliko pogledate što je dalje bijeli igrao.
[ Naravno , trebalo je igrati 43.37-31 ]

43. ...17-22 44.37-31 ??

[ E ovo sad više ne valja ni pišljiva boba , jer figura na 33 je sada osuđena na patnju i bol i crni lako dobiva slijedom poteza iz partije. A na ploči je efektan i relativno lagan remi :

44.33-29! 22x42 45 45.49x20 42-47 ( ili ? ) 46.20-14 19x20 47.25x14

TC2015 - Страница 12 14536597833

Pomalo paradoksalna situacija : crni ima čistu damu više i na potezu je , no pobjede nema. Ako 47. ...4-15 onda 48.48-42  i ode bijela u damu sa laganim remijem. Ako pak 47. ...47-41 onda 48.14-9 31x28 i 49.35-30 ili 49.48-43 ( ali ne 48-42? ) sa laganini remijem.

E moj Ramize , a mogao si biti heroj Azerbajdžana i Gorana imati za vječnog prijatelja    Very Happy

[ No dok se mi ovdje šalimo na forumu , nitko da mi od mnogobrojnih potencijalnih Very Happy čitatelja skrene pažnju da se Rusija probila u vrh po velikim bodovima ; naime oni jedini zasad imaju sigurne dvije momčadske pobjede. I to protiv Brazila-1 i Brazila - 2 vode sa po 5-1 . Vrlo brzo će ono bodovanje po malim bodovima biti tek od drugorazrednog značaja ... Tko će sad da pojuri prvi za Rusima , koji kao tromi ko medvjedi - sad odjednom imaju već 19 završenih partija , a u dva meča riješili sve brige ... . Koliko će velikih bodova trebati za pobjedu ? Ja sam prije natjecanja prognozirao da će 19 biti sasvim dovoljno , tj. 7 meč pobjeda i 5 nerješenih. Tko može napraviti toliko , ili možda tko može i više ? ]
LeoMinor
LeoMinor
Admin

Сообщение автор LeoMinor в Сб Янв 23, 2016 9:02 pm

Bart pokleknuo , tek kad više nije imao čime igrati  Very Happy

Marija Morozova – Bart Stegeman 2-0

A rezultati ( i  muška igra ) Brazila-1 , nakon što je razotkriveno tko im igra na prvoj ploči , više i nisu neko posebno iznenađenje. Velemajstorska ruka osjetila se itekako i na nižim pločama. NIzozemska  pak nezaustavljivo skuplja bodove. Možda bi tek pokoji neočekivani ( i nevjerojatan ) poraz mogao da pitanje pobjednika postavi pod upitnik ( no naravno , da to ne bude poraz od Slovenije , Brazila-2 ili Combined-1 ; npr. V.Shtyrkov tuče S.Wiersmu    Very Happy   ]

Allan Igor vs F.Luteijn 1-1

Nizozemska-1  39(30) +9
Francuska/Evropa 33(28) +5
Hrvatska 31(22) +9
Rusija 26(18) +8
Nizozemska-2 25(19) +6
LeoMinor
LeoMinor
Admin

Сообщение автор LeoMinor в Сб Янв 23, 2016 5:55 pm

Danas je završeno miroljubivo pola najimenitijeg derbija ; onog  između Nizozemske i Rusije , čime su Nizozemci još više pobjegli pratnji. No po meni zadovoljniji mogu biti Rusi , jer oni su sačuvali šansu da protiv srednjih i slabijih nadoknade tu razliku.  Kad gledamo po rejtingu ( ali i imenima )  , onda je za Nizozemce mali propust svaki meč koji ne dobiju ili ako bar ne vladaju inicijativom do zadnjeg poteza...

Aleksey Ilichev vs Wim IJzerman 1-1

Fred Roedolph vs Anatoly Erastov 1-1

U tom meču giganata je trenutno 3-3 , no uskoro će biti i 4-4 :

Simon Wiersma vs Jura Kelim

Nizozemci pak sa svoje strane imaju u džepu još jednu  vrijednu pobjedu ( i to sa onom dobivenom S.Wiersme protiv Serdyuka , čini ih gotovo nedostižnim , kako po velikim , tako i po malim bodovima )

Dario Berginc vs Fred Roedolph

TC2015 - Страница 12 14535721873

16.31-27?? i nakon 21x32 17.37x19 uslijedio je lagani udar do dame.

[ Koje li djevičanske naivnosti ! Naravno , trebalo je igrati 16.37-32 sa jednakom igrom . Eh moji susjedi ! Nije dobro , nije dobro . Imam osjećaj da otkad se pojavio nizozemski Slovenac ili slovenski Nizozemac  Bartol , da je sve krenulo nizbrdo : kao da je na njih prenio neku bjesomučnu nervozu igranja dame. Zaista mi je žao Daria. On je još kao dječačić ( sjećam ga se sa PJ u Rijeci ) mnogo obećavao , a onda saznah preko Interneta kako sa hoštaplerom Bartolom priprema oboriti neki svjetski rekord u igranju dame ... ; što već nije ličilo na dobro   Very Happy    ]
LeoMinor
LeoMinor
Admin

Сообщение автор LeoMinor в Сб Янв 23, 2016 5:17 pm

Sezona kistelih krastavaca

Vjerojatno i sami znate kako u novinarstvu , pa i ostalim medijima postoji ta fraza , koja izražava nastojanje da u vrijeme kad nema ozbiljnih tema , mediji tu prazinu nastoje ispuniti senzacionalističkim i "kreativnim" tretmanom posve banalnih i nevažnih događaja i ličnosti.

Eto što uraditi na forumu gdje me napušta i posljednji moj vjerni čitatelj Dragan ( koji se već 5 dana ne pojavljuje ) ?!   Sad

I smišljam ja tako naslove koji bi mogli privući pažnju Dragana . Evo na primjer :

1] "Porođajne muke Marije Plodonosove i Edija" *

[ * Dva debitanta kraj čije partije piše : 8/W - (44) – 21(59) ; tj. što u prijevodu znači da je bijeli na potezu , da su ukupno urtošili 57 dana na razmišljanje , a odigrano je cijelih 7 poteza. No kako su to početnici , njima i nije lako igrati – za njih je sve novo , pa kad čovjek dobro promisli – još su i dobro napredovali. Možete samo zamisliti kako ni 1.32-28 nije bilo baš lako odigrati , a kakav li je stres tek doživjela krhka Marija ,  kad je tražila odgovarajuće snage odgovor... ]

2] "Vital Shtyrkov se još opire" **

[ **  I zaista , ukrajinski plaćenik , već puna tri tjedna nije ni za malo ustuknuo i zadržao  je status quo ; niti je štogod pokvario , niti je štogod predao. Da je tako igrao od početka svih 12 njegovih partija bilo bi još pod rubrikom "neizvjestno". ]

3] " A tko ubi mojeg goluba ?!" ***

[ *** Vjerojatno ste dovoljno stari da se sjećate onog romantičarskog dopisnjaštva , kad ste igrali šah sa Rusima i kad je vaše pismo i do Moskve ( a to je bio centar svijeta , odakle se dalje slalo , kako ljude tako i poštu ) putovalo 15-30 dana , zatim tamo bilo na prvojeri još mjesec dana , pa onda trasibirskom željeznicom do Vladivostoka ohoho dana. Pa onda istim tim putem natrag. Partija je mogla trajati i desetljećima , no kad bi vas oni iz KGB-a i ostalih interesnih skupina upoznali Very Happy , protok pošte bi se ubrzavao i pismo je moglo stići i za 15 dana u jednom pravcu.

No tada je bila mogućnost da u pismu predlažete cijele , varijante , pa bi to onda malo ubrzalo stvar, do nekih razumnih 2-5 godina za partiju , ako vam se protivnik nije zvao S.Martinenko ili Vitalij Vorušilo. Te partije bi često završavale smrću nekog od dvije zainteresirane strane.

Internet je znatno ubrzao stvar , pa imamo i slučajeve da partija završi i tog dana kad je partija započela ( sjednu dvoje za komp i igraju normalno on line) , a to i nije tako brzo kako se čini  ).

No imamo i tih kojima je i Internet spor , tj ne radi normalno pa pribjegavaju vjerojatno vezi putem goluba pismonoša. Tu je jedini problem što vam golub na putu može stradati ili se zaljubiti u neku golubicu i stvar se ponovo ne odvija onako kako bi željeli.

Vjerojatno pomoću takvih goluba pismonoša igraju partiju A.Ilichev i Vitalij Vorušilo gdje piše : 9/B – tj. čeka se Vitalijev golub ]   Very Happy
LeoMinor
LeoMinor
Admin

Сообщение автор LeoMinor в Чт Янв 21, 2016 9:04 pm

U žiži našeg interesa  od susjeda bili su samo Bart i Mitja zbog svoje lepršavo optimističke igre   Very Happy  , ostalu dvojicu smo spominjali samo kao spore igrače. Nažalost i treći njihov igrač startat će porazom

John Folkers vs Sergij Wojčicky

Tužno je gledati takve partije. U 20. potezu kad je trebalo postaviti klin sa 21-27  i jednakom  igrom - Sergij to nije uradio , no samo tri poteza poslije , kad je sve već bilo kompromitirano i kad se to nije smjelo , on je postavio klin i pao na tipični udar.

Hoće li i može li Dario bar malo popraviti dojam ? Naravno , on za to ima potencijala , no uz ovoliko krompira ( a još gore - nikakve igre ! ) svojih suigrača , sigurno se nije moguće sasvim koncentrirati na igru.
LeoMinor
LeoMinor
Admin

Сообщение автор LeoMinor в Чт Янв 21, 2016 8:15 pm

Još četiri remija među kojima izdvajam dva koja je početnica Marija Neprobijena Plodonosova izvojevala protiv prvaka Evrope i protiv najjačeg igrača današnjice.

A.Shitov vs Mariya Morozova 1-1

Frits Luteij vs Mariya Morozova 1-1

Aleksey Ilichev vs Ton Halman 1-1

Aleksey Ilichev vs Luis Carlos Geremias 1-1
LeoMinor
LeoMinor
Admin

Сообщение автор LeoMinor в Чт Янв 21, 2016 4:51 pm

Nakon 2 mjeseca igranja još samo osmorica ( od 52 ) igrača nije završilo ni jednu jedinu partiju . Jedino Slovenci imaju 2 takva igrača
( Dario i Sergej). Po jednog imaju Hrvatska ( Zlatko ) ; Nizozemska -3 (B.Koulen) ; Brazil-2 ( Edi Edmilson Rogerio ) ; St.Petersburg (M.Ščebenjuk) ; Slaveni (V.Vorušilo) i Bulldogs ( S.Martnenko). Od tih "puževa" ovisi i koliko će dugo sve to trajati. Prava je sreća da među tom osmoricom nema ni jednog jedinog iz klase optimist Very Happy ( ili ima , ali se još nije razotkrio u punoj raskoši talenta ). Posebno bi se mogle otegnuti one partije gdje dva puža igraju međusobno , pa ako još jedan od njih igra do posljednje figure ...
LeoMinor
LeoMinor
Admin

Сообщение автор LeoMinor в Чт Янв 21, 2016 3:39 pm

Odlučna partija ?!

Ja sam odmah nakon što je moja partija sa R.Mazzavillanijem zamirisala na remi  [ a to je bilo još tamo kad je u otvaranju moj protivnik promijenio pola borbenih snaga i kad se vidjelo ili da je preko noći od slabog postao jak igrač ili da mu netko pomaže  ] rekao da je to vjerojatno odlučilo  cijelo prvenstvo , jer moj protivnik pokazao se izuzetno žilavim , te pokazao da i Nizozemska-2 nije za odbacit pri diobi mjesta od 1-5. A zamislite što se događa ako netko dobije takvu ekipu.

Ono što nije uspjelo meni – lakoćom je na kraju ostvario S.Wiersma , jer protivnik mu se sam pobjedio.

Tijekom partije crni se napatio sa svojim lijevim krilom i upravo kad je isplivao iz poteškoća , on si ih ponovo stvara jednim nevjerojatnim propustom.

TC2015 - Страница 12 14533903135

32. …8-12 ??

No , a dobro , koji je smisao poteza ? Zar možda planira razmjenu 22-27x26 – što li ?! Da li je zaista tako teško bilo za vidjeti ispravan
( i prirodan , uostalom )  potez kao što je 32. …19-23.
Ako sad 33.32-27 22x31 34.37x26 , onda 17-22 35.33-29 23x34 36.30x39 6-11 37.38-33 11-17 38.33-28 22x33 39.39x28 8-12 40.44-39 12-18 41.42-38 20-24 42.38-33 9-13 = ;
Ako 33.33-28 22x33 34.38x18 onda 20-24 = ;
Ako 33.37-31 onda 17-21 34.31-26 21-27 35.33-29 23x34 36.30x39 8-13 i praktički je crni izjednačio poziciju ;
Ako 33.45-40 17-21 34.40-34 22-27 35.34-29 ( nije opasno 35.33-28 zbog elegantnog 20-24! ) 23x34 36.30x39 20-24 37.39-34 6-11 =.
LeoMinor
LeoMinor
Admin

Сообщение автор LeoMinor в Чт Янв 21, 2016 2:58 pm

Od zadnjeg javljanja došlo je do novih , važnih rezultata. Mitja je predao nakon 3 doživljena udara   Very Happy
; emanoel je napravio pravu senzaciju , koju smo najavili. Zoran je odigrao još jedan tvrdi i važni remi , a stroj za pravljenje bodova S.Wiersma zabilježio je pobjedu koja će ujedno vjerojatno i biti ona najvažnija od svih , ona koja odlučuje o pobjedi na turniru. No ipak ostaje nekako gorak okus zbog načina na koji se sve to desilo i protiv koga se desilo . Bit će još dosta vremena da se o tome popriča. Ne ,nema sumnje S.Wiersma je vrhunski igrač , uostalom on će lakoćom biti prvi na svojoj ploči jer dobiva još jednog tvrdog srednjaka ( V.Serdyuk ) ,kojeg ostali nisu uspjeli slomiti.

Simon Wiersma vs Roland Mazzavillani 2-0

Roland Mazzavillani mvs Mitja Komac 2-0

F.Roedolph vs emanoel 1-1

Zoran Petričević vs Auke Spijkstra 1-1

Schelte Betten vs John Folkers 1-1

Nakon najnovijih dešavanja tablica je nešto promijenila izgled , no po mojem mišljenju sam vrh – prvo mjesto neće se do kraja natjecanja više mijenjati , ukoliko ne bi bilo neke senzacije nad senzacijama. Pobjedom protiv Nizozemske-2 prva postava Nizozemaca ( i glavni favorit ) samo potvrđuje da nije slučajno tu gdje jest.

Nizozemska 1 35(29) +9
Francuska Evropa 33 (28) + 5
Hrvatska 31 (22) +9
Nizozemska-2 24(18) +6
Rusija 21(13) +8
Bulldogs 20(17) +3
Brazil-1 19(20) -1
St.Petersburg 12(9) +3
Nizozemska-3 12(13)
Slaveni 8(5) +3
Combined-1 8(24) – 16
Brazil-2 4(24) – 20
Slovenija  1(9) -8

Samo teoretski i uz veliku naklonost gospođe Sreće Nizozemcima netko može pomrsiti račune , a tu zasad jedino Rusija ostavlja dojam
( na osnovu pozicija na pločama) da bi mogla . Već nešto nevjerojatnije je da to uradi Marija Pobjednica sa ostalim Slavenima  ( ipak su tamo treća i četvrta ploča nekako “dosadne” )   Very Happy

Последний раз редактировалось: LeoMinor (Чт Янв 21, 2016 4:39 pm), всего редактировалось 3 раз(а)
LeoMinor
LeoMinor
Admin

Сообщение автор LeoMinor в Ср Янв 20, 2016 7:55 pm

Konstatirao sam već ranije da me ništa ne može iznenaditi na ovom natjecanju , no ipak događaju se  malo vjerojatne stvari . Eto jedan iz klase optimist ima teoretski remi protiv drugog igrača svijeta   Shocked

Fred Roedolph vs emanoel

No i Marijan Krištofić je protiv Zorana lamatao rukama i tvrdio da je na ploči teoretski remi  ( što je bilo točno ) , no ne i praktički  , te je izgubio okladu za večeru cijeloj ekipi ,  koju nikad nismo dočekali   Sad

[ Trebalo ga je pozvati u Zagreb 29.siječnja da konačno izmiri stari dug , ali i da nas malo razveseljava ]
LeoMinor
LeoMinor
Admin

Сообщение автор LeoMinor в Ср Янв 20, 2016 4:07 pm

Danas je ponovo dan rezultativnih partija , no ako čemo iskreno , onda ih je moglo biti barem još desetak , jer pravi je bezobrazluk sve ono što se igra u potpuno izgubljenim pozicijama. Eto , samo je Mitja još 3-4 partije mogao mirne duše predati i tako bar sebi ostaviti više vremena da se bavi zimskim sportovima ili bar jodlanju   Very Happy

Justas Kaubrys vs emanoel 2-0

Jan Terpstra vs Mitja Komac 2-0

Mitja Komac vs Simon Wiersma  0-2

Zbog ovakvih partija , koje se još igraju , tablica nije realna i tek kad se očisti klase optimist moći će se vidjeti zapravo kakve su zaista šanse svake od 10 "ozbiljnih" sastava.

U ove tri partije i nema se što pokazati , no ipak evo jednog dijagrama , tek da malo osvježio prazan post :

TC2015 - Страница 12 14533067162
J.Kaubrys vs emanoel

Brazilac već stoji jako slabo , no moglo se još pokušati žilaviti igrajući 18-23 …Uslijedilo je 30. ..3-9?
i to odmah gubi materijal , jer nakon 31.39-34 nema obrane od prijetnje 34-29. Na 24-30 ide udar 38-32.
LeoMinor
LeoMinor
Admin

Сообщение автор LeoMinor в Вт Янв 19, 2016 5:02 am

Dva mjeseca od početka natjecanja završeno je 105 partija. Znači , čak nešto više od trećine , a zna se koliko se znalo na početku tj. izvjesno je da ništa nije izvjesno. Ne zna se ni tko će biti prvi ni tko trinaesti. Ne zna se čak ni da li će Marija Plodonosova uspijeti Slavene povesti na sam vrh Olimpa.

Ja se na primjer još uvijek mogu hvaliti po Rijeci i okolici da sam jedini slomio otpor slovenskog specijaliste za momčadska natjecanja Mitje Very Happy  , koji je žestokim otporom sa pola garniture manje ,  od većine protivnika , opravdao svaki tolar koji je dežela u njega uložila. A što tek reći za herojski otpor koji za Combined-1 pruža ukrajinski plaćenik ?! On je pak opravdao već svaki u njega uloženi dolar i mislim da će na slijedećem draftu on biti sam vrh želja svake momčadi koja imalo drži do sebe.
LeoMinor
LeoMinor
Admin

Сообщение автор Драган Весић в Пн Янв 18, 2016 8:46 pm

Gorane, nisam ni mislio da je početnik, već da je nov na e-dama.
Mislim da si ga odlično "locirao", 99,99% je to on.
Драган Весић
Драган Весић

video Allan Igor

Сообщение автор Goran Igaly в Пн Янв 18, 2016 7:30 pm

Hm, hm...

čini se da Allan Igor i nije baљ početnik:

Ako je to stvarno ovaj Allan Igor

2015 World Draughts Championship

onda smo dobili vrlo jakog igrača na E-Dama!
Goran Igaly
Goran Igaly

Количество сообщений : 41
Дата регистрации : 2015-11-23

http://web.math.hr/~igaly

Сообщение автор Драган Весић в Пн Янв 18, 2016 7:20 pm

Ono što je još bitno napomenuti, brazilska 1. tabla (Allan Igor) je potpuno novi igrač, a na 4.-toj tabli (João Anselmo Pontel) takođe igrač za koga se može reći da je nepoznanica.
Драган Весић
Драган Весић

Сообщение автор LeoMinor в Пн Янв 18, 2016 7:07 pm

Prva postava Brazila je glavno pozitivno iznenađenje momčadskog prvenstva i današnja dva remija samo to potvrđuju.

Robert Ščebenjuk vs Joao Anselmo Pontel 1-1

Allan Igor vs Hans Vermin 1-1

Dakle i moja bol se polako ublažuje Very Happy , jer na početku sam smatrao da "moram" dobiti ama baš sve igrače sa rejtingom manjim od 1600 , te da će sve manje od +6 ( tu sam imao ukalkuliran poraz-dva protiv najjačih na četvrtoj ) biti ravno katastrofi.
LeoMinor
LeoMinor
Admin

Сообщение автор Драган Весић в Пт Янв 15, 2016 11:10 am

Dragane , a ispustio si ono najvažnije  :

Luis Carlos Geremias - Goran Igaly 0-2

Izvinjavam se.
Retko pre ponoći završim aktivnost i baš sinoć, "izgasim" se oko pola 12, te tako propustih završetak ove, sada već "čuvene" partije.
Драган Весић
Драган Весић

Сообщение автор LeoMinor в Пт Янв 15, 2016 2:41 am

Драган Весић пишет:Još tri završene partije:

Yusubov Ramiz  -  luis carlos geremias  0-2

Hans Vermin  -  Leonid Batuev  2-0

Simon Wiersma  -  Jan Terpstra  2-0

Dragane , a ispustio si ono najvažnije  :

Luis Carlos Geremias - Goran Igaly 0-2 , gdje je Brazilac ipak našao toliko pameti da požrtvuje preostale 3 figure  Very Happy

Inače , nakon 100 odigranih partija dopisnjaci zadovoljno trljaju ruke , znajući da će sad praktičari nahrliti na E-Dama ko mutavi , kad vide što je rezultativnost. Ja sam prebrojio 54 rezultativne partije ! Živjela klasa optimist !

A što je novoga na tablicama ?

Buldozi , zahvaljujući ponajviše svojoj perjanici Hansu Verminu , a i najjačem praktičaru među analitičarima , imaju također osiguranu prvu momčadsku pobjedu , jer vode 6-0 protiv Combined-1.
U tablici "malih bodova" ( i malih radosti ) Hrvatska se šulja za vodećima , no nikako da ih dostigne. Kad mi napravimo korak , oni naprave dva ...

I tako i dalje je u vodstvu Francuska/Evropa sa 32 iz 27 partija , tj. pet pluseva. Druga je Nizozemska-1 sa 30 bodova iz 23 i 7 pluseva , a onda "spora" Hrvatska sa 29 iz 20 partija i 9 pluseva ( evo , mi svi zajedno jedva jedvice napravismo 9 pluseva , dok tamo neki pojedinci stigoše napraviti isto toliko minusa  Very Happy  ).
Još uvijek dobro pliva i Nizozemska - 2 sa 21 iz 15 , a Rusija djeluje zastrašujuće sa 19 iz 12. Od tamo pritajenih zasad kandidata za vrh očekuje nas jedna velika senzacija : St.Petersburg koji je tako opasno priprijetio nakon onog sretno/spretnog previda A.Labisa - očekuju gorke pilule : nekoliko remija u partijama "gdje se mora dobiti" , ali i dva gotovo senzacionalna poraza na trećoj ploči (!?) i to upravo protiv dviju vodećih ...
Nizozemska-1 samim tim ; zbog izglednih pobjeda protiv St.Petersburga , a i Nizozemske-2 podcrtala je svoju namjeru da osvojeno prvo mjesto na prošlom prvenstvu i ovog puta potvrdi i to još uvjerljivije. Mislim da njihov tempo zaista nitko ne može pratiti. Sad se vidi da je i kapetan Slavena Nikolaj malo krivo procijenio snagu Nizozemaca , te da mu u momčad nije dovoljno bilo uvoditi samo nepobjedivu Mariju Plodonosovu ; trebalo je umjesto "samo solidnih" Vorušila i Verhoviha ubaciti još sličnih djevojčica , željnih dokazivanja i ordenja  Very Happy  Naprimjer mogao je u sastav ubaciti dvije južnoslavenke , sestre blizanke : Bugu i Tugu Mudrimirovič. No svako se iskustvo skupo plaća.

No pitanje je što se to desilo u klanu Ščebenjuk , gdje i zašto je došlo do korcšlusa ( Kurzschluss ) ? Mislim da je tamo došlo do trvenja oko rasporeda kućanskih svakodnevnih poslova , koje u pauzi između boravka na E-Dama sajtu i u analizi za pločom ipak treba posvršavati. Možete samo zamisliti kako je tamo gdje svi ukućani po cijeli dan sjede za pločom i kompom. Pa tu nema tko otići po namirnice za hranu , tu nema tko skuhati , oprati , počistiti ,  zagrijati samovar , ...
LeoMinor
LeoMinor
Admin

Сообщение автор Драган Весић в Чт Янв 14, 2016 10:05 pm

Još tri završene partije:

Yusubov Ramiz - luis carlos geremias 0-2

Hans Vermin - Leonid Batuev 2-0

Simon Wiersma - Jan Terpstra 2-0
Драган Весић
Драган Весић

Сообщение автор LeoMinor в Ср Янв 13, 2016 8:59 pm

Dragane , pogledaj samo ovu jednu nadrealistički scenu :

TC2015 - Страница 12 14527184819

Bijeli ( Dahl Melvin ) je odigrao 39-33 i sad gospođa iz St.Petersburga Tatjana Ščebenjuk ( neka uglađena dama )  ne može doći k sebi od šoka i ne uzima  - sutra će to uraditi.
A što , zar to nije moglo još i danas biti gotovo ? No dama neće svog protivnika danas ubiti u pojam , pa zar nije Nova Godina ?
LeoMinor
LeoMinor
Admin

Сообщение автор LeoMinor в Ср Янв 13, 2016 8:41 pm

Dragan piše:
Danas neobično miran dan. Samo jedna partija završena.

Nikolay Morozov - Fred Roedolph 1-1

Dragane , to samo tako izgleda da je bio miran. Rezultata je moglo biti daleko više , ali neki nisu ni svjesni da su izgubljeni , a drugi pak žilave i ono najizgubljenije što postoji Very Happy Također ima mnogo remi pozicija gdje se igrači sramežljivo nadaju da će ponudu dati druga strana. Po onom što ja vidim , danas je moglo biti završeno bar dvadesetak , ako ne i više partija . Neki su sujevjerni i 13-og čak i ne žele igrati ili donositi važne odluke . Evo , na primjer ja - da li si vidio da sam ja danas kome ponudio remi ili odigrao koji potez ?   Very Happy A ja čak i nisam sujevjeran , ali 13 je ipak 13.  
LeoMinor
LeoMinor
Admin

Сообщение автор LeoMinor в Ср Янв 13, 2016 8:36 pm

Poznato je da u dopisnoj dami mnogo partija završava remije, no ima i igrača koji praktički ne znaju što je to remi. Jedan od takvih beskompromisnih boraca s devizom "ili sa štitom ili na štitu" je i naš Mitja. On ne igra mnogo , njega zovu samo na momčadska natjecanja i tako je do sad završio 22 partije sa rezultatom +4-17=1. Da točno ste vidjeli – samo jedan jedini remi i to postignut protiv člana , tada pobjedničke ekipe – kombinacije Litva/Latvija
Pogledajte partiju
Mitja Komac vs Justas Kaubrys 1-1 s prvog ekipnog prvenstva E-Dama 2011. Mogu misliti da gospodin Justas još i danas sanja što ga je to tada spopalo , a Mitja će pak o tom svom jedinstvenom remiju moći pričati i svojim praunucima Very Happy
LeoMinor
LeoMinor
Admin

Сообщение автор Драган Весић в Ср Янв 13, 2016 8:25 pm

Boga mi slavilo se žestoko u Deželi!!!

Danas neobično miran dan. Samo jedna partija završena.

Nikolay Morozov  -  Fred Roedolph  1-1

Zoran se postarao da današnji rezultati budu bogatiji

Joop Roedolph - Zoran Petričević 1-1

Последний раз редактировалось: Драган Весић (Ср Янв 13, 2016 9:51 pm), всего редактировалось 1 раз(а)
Драган Весић
Драган Весић

Сообщение автор Спонсируемый контент

Спонсируемый контент

Страница 12 из 22 Предыдущий  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17 ... 22  Следующий

Права доступа к этому форуму: