nostalgija

Страница 1 из 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следующий

Предыдущая тема Следующая тема Перейти вниз

video Đakovačka svinjokolja

Сообщение автор zoranp в Сб Фев 11, 2017 4:52 pm

Kamere su bile spremne ali su ometale intimu kartaša za susjednim stolom.
zoranp

Количество сообщений : 140
Дата регистрации : 2015-11-23

Посмотреть профиль

Вернуться к началу Перейти вниз

video Re: nostalgija

Сообщение автор LeoMinor в Сб Фев 11, 2017 4:40 pm

Naravno da će dolaziti i to i iz inozemstva ( Srbije , Mađarske , ...) , a objavio sam i na fejsu neka Nizozemci vide da i mi imamo prave garniture a ne da igramo na ploči u prašini nacrtanoj i sa pivskim čepovima. Kad već oni mogu nešto organizirati u Tajlandu , red bi bio da to urade i u Đakovu , a mi onda možemo napraviti razmjenu : oni nam iz Tajlanda pošalju žene , a mi tamo pošaljemo muške .

Turnir u Đakovu tada može postati tradicionalan , a ja predlažem višeznačni naziv : ĐAKOVAČKA SVINJOKOLJA

PS. Šteta je samo  što niste zapisivali partije ili davali kamerom u živo , tako da ljubitelji širom svijeta vide da su u Đakovu gostoljubivi igrači i da ne škrtare sa figurama  Very Happy
LeoMinor
Admin

Количество сообщений : 8956
Географическое положение : Croatia
Дата регистрации : 2008-03-28

Посмотреть профиль

video Dama s prijateljima

Сообщение автор zoranp в Сб Фев 11, 2017 4:21 pm

Publika je, istina,bila muška, isključivo. Ali nadamo se,kad se pročuje, navalu što djevojaka što iskusnih žena. 😂
Sve ovo kao početak priprema za turnire u inozemstvu.Koje? Karpacz sigurno.
zoranp

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Сб Фев 11, 2017 4:15 pm

No i kako da me ne obuzme nostalgija nakon što sam vidio današnje foto izvješće iz Đakova

Na 1.33-29 uslijedilo je 20-25 pa si ti sad misli Very Happy

I nije da mi baš nedostaje alkohol , i nije da mi baš nedostaje ploča za igru sa satom . Nedostaju mi alkohol i dama  sa prijateljima !
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

video Rođendan

Сообщение автор zoranp в Сб Окт 08, 2016 5:27 pm

Čestitam ali primjećujem da i muški u zadnje vrijeme taje godine! 😂😂
zoranp

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Сб Окт 08, 2016 3:58 pm

Dragi prijatelji, zahvaljujem se na čestitkama.
Драган Весић

Количество сообщений : 280
Географическое положение : Србија
Дата регистрации : 2015-11-24

Посмотреть профиль

video Lijepo

Сообщение автор zoranp в Сб Окт 08, 2016 7:40 am

A tko može zamjeriti mladim ljudima kad se malo razdragaju. A roditelji su pogodi ime!😂
zoranp

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Сб Окт 08, 2016 6:50 am

Na facebooku sam ukrao sliku gdje naš Dragan u pjesmi i veselju slavi . Snimka je napravljena prije nego se popeo na stol i počeo razbijati Very Happy ( vidi se i da je osvješten ekološki - puši ekološki )

Sretan ti rođendan Dragane !!
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

video Alan Ford

Сообщение автор zoranp в Ср Авг 31, 2016 7:02 pm

Učitaj si aplikaciju Alan Ford i upoznaj povijest. A najzanimljiviji je sigurno broj 1, ne bez razloga!😀Premda što smo stariji sve nam je bliži Jeremija. Savjet !  Svakako čitati!
zoranp

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Ср Авг 31, 2016 6:46 pm

Milan piše :
Uskoro ću se ja registrovati i na e-dama ali mi je čudno da i posle toliko godina nema nekih mlađih igrača. Možda kod vas ima ali kod nas u srbiji i crnoj gori nikako. Čak ni na ova dva sajta na kojima sam do sada igrao nisam sreo nekog mlađeg.

Nema tu ničeg neobično. Dama i onih naših godina održavala se nadljudskim naporima nekih entuzijasta , a danas je to ionako igra u odumiranju , koju će kompjutor totalno uništiti. Mladih snaga nema jer kompjutori i mobiteli su danas osnovne igračke. Mladom pokoljenju nekako je draže preko "pametnog telefona" uplatiti okladu u kladionici nego da napreže mozak. Pa ta djeca više ne umiju napisati proširenu rečenicu , ništa ne čitaju , matematika je tabula rasa - svijet ide u nekom drugom pravcu. A dama je za nas dinosaure , mi ćemo još malo da se njome zabavljamo . Čudi me ipak da na Kurniku nisi sreo mlađe igrače , jer Nizozemaca , Brazilaca i Poljaka ima svih uzrasta ...
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор milanras в Ср Авг 31, 2016 6:05 pm

zorane, ne mogu se baš sjetiti ko je bio alan ford?

milanras

Количество сообщений : 4
Дата регистрации : 2016-08-29

Посмотреть профиль

Сообщение автор milanras в Ср Авг 31, 2016 6:04 pm

Drago mi je da ste i ti i zoran dobri sa zdravljem, to je u nekim kasnijim godinama najvažniji razlog da čovjek može mnogo toga postići i učiniti, što ostali "normalni" a narušenoga zdravlja ne mogu. Obojica mi, barem na fotografijama, ne izgledate za godine koje imate. Uživo da sam vas vidio prepoznao bih vas po liku iz onog vremena!
Drago mije da vam je u životima sve u redu. Ovo što miljenko kaže za lozu rašovića, ja sada znam ( jer sam se vratio hrišćanstvu ) da je ipak najvažnije u životu duša i čuvanje i spasavanje duše! A koliko će nas biti u kojoj lozi, neznam koliko je do nas! Što se mene i miljenka tiče možda je to što nas dvojica nismo takvih jbčkh kvaliteta kao zoran!
Uskoro ću se ja registrovati i na e-dama ali mi je čudno da i posle toliko godina nema nekih mlađih igrača. Možda kod vas ima ali kod nas u srbiji i crnoj gori nikako. Čak ni na ova dva sajta na kojima sam do sada igrao nisam sreo nekog mlađeg.

milanras

Посмотреть профиль

video Fotografija

Сообщение автор zoranp в Вт Авг 30, 2016 3:50 pm

Milan se sigurno sjeća Alana Forda. A ti si Broj1😀
zoranp

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Вт Авг 30, 2016 2:06 pm

zoranp пишет:Kapa je kcerkina kad je diplomirala pravo. A Miljenku se jako svidjela fotografija pa...

Eto , vidiš Milane , ja sam kriv čak i za fotografije Very Happy  Svi žele da mi se dodvore ... Vrlo mi se svidjela i Milanova rečenica o tome kako nema dovoljno vremena za damu. Za damu se  ionako nikad nema dovoljno vremena , pa da se i 24 sata na dan radi. U svakom slučaju registriraj se na E-dama ,a kad bude ponovo momčadsko da oformite ekipu Milan , Nebojša , Dragan i naći će se još  valjda netko od veterana slobodan.

Milane , ne znam što da ti pišem o sebi. Damom se bavim još uvijek , iako ne više ovom takmičarskom za pločom . Uostalom o mojoj djelatnosti u dami dosta se može saznati i na ovom forumu ( onaj ruski dio ). U privatnom životu također nikakvih tajni. Od 1985.godine radim i živim u Rijeci. Oženio sam se ,  imam jednog  Nevena - sina od 30 godina i ženu Juliju ... Do mirovine imam još 13 mjeseci , ako ne produlje granicu od 65 godina - što bih ja osobno volio , jer zapravo ne znam što ću da radim kad neću raditi. Zdravlje me još služi kako tako i još se znam sam vratiti kući , pa čak kad odem i daleko od kuće Very Happy

Na forumu ima dosta fotki , osobito ima dosta  ( stotinjak ) sa našeg sastanka u Zagrebu krajem prvog mjeseca ove godine . Tamo je većina onih koje si znao kad si još bio aktivan. Ako se dobro sjećam , ti si se zadnji put pojavio na natjecanjima na PJ u Splitu.

Čestitam ti na tri sina. Vidim da se loza Rašovića neće uništiti. Tako treba. A nas Lepšića ima sve manje i u odumiranju smo , ima nas tek 24 ( od čega je polovina ženskadija )  u cijeloj Hrvatskoj.

Inače , kad se podsjetim adrese dr Nika Miljanića 14 naježim se , jer me to podsjeti tamo na one davne dane naše lijepe mladosti ... Inače , život se dijeli na na dva dijela : mladost i "kako dobro izgledaš ! " - ja sam odavno u ovoj drugoj grupi : " dobrog izgleda " Very Happy , ali još uvijek mogu dobro popiti i dobro se zabaviti s prijateljima. Vjerujem da još uvijek nije sasvim nerealno da se negdje i nekad vidimo na ovom svijetu , odigramo i koju partiju uživo ili bar uživo evociramo uspomene. Od vaše trojke ( Dragan ,Nešo i ti ) jednom sam se vidio sa Draganom u Rijeci. Možda bi jednom trebali svi da dogovorimo sastanak u Zagrebu - nešto slično ovome što smo uradili ove godine i kad nas se 10 okupilo.
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

video Kapa

Сообщение автор zoranp в Вт Авг 30, 2016 1:43 pm

Kapa je kcerkina kad je diplomirala pravo. A Miljenku se jako svidjela fotografija pa...
zoranp

Посмотреть профиль

video Hehehe 😀

Сообщение автор zoranp в Вт Авг 30, 2016 1:41 pm

Budući da još nešto malo znam računati ti si još u mladenačkom dobu,ni 55😀..Možda bih i ja tebe mogao pobijediti na iskustvo. Ovo s mirovinama nije samo crnogorski patent,pa bilo bi normalno da čovjek ode mlad u mirovinu,da može uživati a ne da ga drugi moraju služiti i voziti u kolicima.
Ne možemo naravno,svi imati sinove( kod nas govore da pravi jebaci imaju kćeri).,ja imam dvije kćeri i još nisam dida iako po izgledu i godinama(62) bih već trebao biti..Ali znam i neke starije koji još uvijek prodaju mladenacke fore.
Jedva čekam da se prikljucis na E-dama.net pa da ti malo proširimo vidike, barem u otvaranju.
zoranp

Посмотреть профиль

Сообщение автор milanras в Вт Авг 30, 2016 1:25 pm

Evo me i danas da još nešto napišem o sebi i ovim prošlim goddinama. Radio sam u leskovcu, knjaževcu, danilovgradu i podgorici i tu 2012, pošaou penziju, sa tačno 50 godina, takav neki zakon su donijeli. Zoran će vjerovatno reći da to može samo u crnoj gori! Živim u podgorici na staroj adresi ( dr nika miljanića 14), imam ženu i tri sina. Jedan je završio fakultet, dvojica još nijesu. Osim toga majka mi je bolesna, više od starosti nego od neke bolesti, pa još uvijek nemam previše vremena za damu.
Ne mogu da vjerujem da sam odigrao 6000 partija na playok?! Znam da sam na kndb-u odigrao nešto preko 700 partija. ali većinom je to na iskustvo i neko staro znanje pa je vrlo promjenljivo i i sa vrlo jednoličnim otvaranjima!
Molim da mi ukratko napišete o vama i vašim životima. Nebojša i ja smo se već ispričali i odigrali nekoliko partija

milanras

Посмотреть профиль

video Pozdrav iz Đakova

Сообщение автор zoranp в Пн Авг 29, 2016 7:16 pm

Baš mi je drago da se okupljaju stari igrači, naravno stari po stažu a ne po godinama. Da se Milan javio ranije vodili bismoi ga u Poljsku. Ovako ćemo Lovrić i ja morat se sami obračunati s bjelosvjetskim velemajstorima.
zoranp

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Пн Авг 29, 2016 6:17 pm

Evo i ja da pozdravim našeg starog prijatelja i da mu poželim dobrodošlicu.

Milane, veliki pozdrav i nadam se da se nećeš pokajati što si se priključio ovoj maloj družini.
Šta reći, stariji smo za "po neku" deceniju. Ostarismo, a pamet ne nađosmo Laughing .

Bilo bi dobro ako bi se priključio sajtu kojeg uređuju braća Igaly (e-dama.net). Vrlo jednostavno se registruje.
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пн Авг 29, 2016 3:11 pm

Milane , dobrodošao ! Inače kad pišeš post u nekom od starih topika možeš , ali ne moraš davati nikakav posebni naslov.

Ne sjećam se baš koje si godište , no čini mi se da si ti jedan od naših najmlađih damista - penzionera. Naime , koliko mi je poznato , u penziji je još samo Zoran Šantek , no on je 1953. godište. Može biti da je još poneko kao Marinko Goljevšček ( 1951) ...

Mi mladići još moramo dosta raditi , ali tu i tamo za damu se nađe malo vremena. Vidim da si na Kurniku u protekle godine naigrao preko 6000 partija , no očekujem da tamo prijeđeš granicu i požutiš . Ipak si ti jak igrač i nije zeleno za tebe Very Happy

Imaš li djece , gdje živiš ( i kojem gradu ) ? Piši - sve nam je zanimljivo. A bilo bi dobro da na forumu objaviš i koju aktuelnu sliku ...
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Nesh в Пн Авг 29, 2016 2:42 pm

milanras пишет:Pošto traže naslov eto ja dadoh i naslov! Ovo piše milan rašović bivši igrač dame bivše jugoslavije! Želim da pozdravim stare prijatelje, prvo miljenka lepšića, koji je vidim ponovo vrlo aktivan, zatim dragana vesića, zorana petričevića ( koji opet nešto uči, valjda damu, vidim tek je diplomirao!) i druge koji su tu! Nebojšu radojevića sam sreo na drugom sajtu i on me je uputio na staro društvo! Ja sam u penziji već četvrtu godinu a već dvije radim za neku firmu koja vrši obezbedjenje i upravo tu sam prošle godine, ponovo  i počeo da igram damu  jer ovako nisam imao baš mnogo vremena! Vrlo mi je drago što ću opet biti u vezi sa vama!

dobro ti nama dosao..polako se okupismo posle toliko godina

Nesh

Количество сообщений : 39
Дата регистрации : 2016-07-12

Посмотреть профиль

video povratak u staro jato

Сообщение автор milanras в Пн Авг 29, 2016 2:31 pm

Pošto traže naslov eto ja dadoh i naslov! Ovo piše milan rašović bivši igrač dame bivše jugoslavije! Želim da pozdravim stare prijatelje, prvo miljenka lepšića, koji je vidim ponovo vrlo aktivan, zatim dragana vesića, zorana petričevića ( koji opet nešto uči, valjda damu, vidim tek je diplomirao!) i druge koji su tu! Nebojšu radojevića sam sreo na drugom sajtu i on me je uputio na staro društvo! Ja sam u penziji već četvrtu godinu a već dvije radim za neku firmu koja vrši obezbedjenje i upravo tu sam prošle godine, ponovo i počeo da igram damu jer ovako nisam imao baš mnogo vremena! Vrlo mi je drago što ću opet biti u vezi sa vama!

milanras

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Пт Июл 15, 2016 7:09 am

LeoMinor пишет:
Da , Zorane imaš pravo. Zapravo ti si me i prosvijetlio. Kad sam gledao neke Draganove partije , nikako mi nije bilo jasno kako je to mogao odigrati . A sad mi je jasnije - igrao je iz podruma gdje je osvjetljenje slabije  Very Happy

Nije problem samu u intezitetu osvetljenja, već na to treba dodati i razna isparenja, zatim i mirise i ukuse, koji mogu pomutiti razum.

Sada bih dodao nešto nevezano za problematiku uticaja spoljnjeg okruženja na kvalitet igre. Mislim da je Nebojšino priključenje, ovoj maloj "sekti", naprosto delovalo kao infuzija, našim posustajućim naporima, za međusobnom komunikacijom.

Nebojša, ... Neša, ... Nešo, mada ga mi u Topoli znamo po opšte poznatom nadimku Mister (možda po jednom od glavnih junaka "Zvezdanih staza"?)
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор Nesh в Чт Июл 14, 2016 9:46 pm

LeoMinor пишет:
zoranp пишет:Ne će biti kao za tablom,Dragan je iskusan lisac i k tome sommelier, pa će zasigurno upotrebljavati doping iz svoga podruma.

Da , Zorane imaš pravo. Zapravo ti si me i prosvijetlio. Kad sam gledao neke Draganove partije , nikako mi nije bilo jasno kako je to mogao odigrati . A sad mi je jasnije - igrao je iz podruma gdje je osvjetljenje slabije  Very Happy

Nešo , da vidio sam - odigrao si odličan potez ( 32-28) pa nek si sad Dragan misli.  Ja sam uvijek govorio - nije to uvijek potez jednake vrijednosti - kad ti ga odigra pacer - sjajno se osječaš , a kad ti to odigra Kuperman , onda odmah stojiš slabije. Predviđam da će Dragan ipak prije malo potegnuti iz bačve , pa će se tek onda odlučiti za odgovor. Ako ne odigra do jutra , znači da je zaspao ispod bačve , proučavajući varijante  Very Happy

A po prvom potezu vidi se da nisi sasvim zaboravio igrati !

E polako...mogu ja jos da padnem na udar 1. ....18-23 2. 37-32........nije iskljuceno
A potez sam odigrao da pravim pritisak na bacve Smile

Nesh

Количество сообщений : 39
Дата регистрации : 2016-07-12

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Чт Июл 14, 2016 9:22 pm

zoranp пишет:Ne će biti kao za tablom,Dragan je iskusan lisac i k tome sommelier, pa će zasigurno upotrebljavati doping iz svoga podruma.

Nešo , da vidio sam - odigrao si odličan potez ( 32-28) pa nek si sad Dragan misli.  Ja sam uvijek govorio - nije to uvijek potez jednake vrijednosti - kad ti ga odigra pacer - sjajno se osječaš , a kad ti to odigra Kuperman , onda odmah stojiš slabije. Predviđam da će Dragan ipak prije malo potegnuti iz bačve , pa će se tek onda odlučiti za odgovor. Ako ne odigra do jutra , znači da je zaspao ispod bačve , proučavajući varijante  Very Happy

A po prvom potezu vidi se da nisi sasvim zaboravio igrati !
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Спонсируемый контент

Спонсируемый контент

Страница 1 из 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следующий