nostalgija

Страница 5 из 8 Предыдущий  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следующий

Предыдущая тема Следующая тема Перейти вниз

video Sabaka

Сообщение автор zoranp в Ср Апр 06, 2016 7:23 am

Moram se ipak vratiti u daleku prošlost. 1977. ili 1978? Reprezentacija Yu u Poljskoj.Nas Marijan je uz dobro poznavanje ruskog podjednako dobro igrao i damu,uostalom kao i ja. Ali ja bar nisam protivnike ispitivao o svojoj igri. Marijan se pohvalio da su mu rekli da igra kao stari ruski majstor Sabaka. Pa je to ostalo duboko usađeno u mozgu,mome,Miljenkovom,Božinom!
zoranp

Количество сообщений : 140
Дата регистрации : 2015-11-23

Посмотреть профиль

Вернуться к началу Перейти вниз

video Re: nostalgija

Сообщение автор Драган Весић в Ср Апр 06, 2016 6:39 am

zoranp пишет:Znam da u Rusiji, i tamo gdje se govori ruski,takve zovu vrač. Ili sabaka?🔨🍷

Ipak se kaže VRAČ, a to je po struci Miljenkov omiljeni Vital. Sabaka, po mome skromnom znanju ruskoga jezika, znači PAS.
Драган Весић

Количество сообщений : 283
Географическое положение : Србија
Дата регистрации : 2015-11-24

Посмотреть профиль

video Ne da nas uči već nas i liječi

Сообщение автор zoranp в Ср Апр 06, 2016 6:32 am

Znam da u Rusiji, i tamo gdje se govori ruski,takve zovu vrač. Ili sabaka?🔨🍷
zoranp

Посмотреть профиль

video Smijeh je lijek

Сообщение автор zoranp в Ср Апр 06, 2016 6:15 am

I sam naslov je dovoljan😂😁
zoranp

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Ср Апр 06, 2016 6:12 am

Sada neka mi neko kaže da sam lud, ako tvrdim da me Miljenko ponekad baš dobro nasmeje!!!
Драган Весић

Количество сообщений : 283
Географическое положение : Србија
Дата регистрации : 2015-11-24

Посмотреть профиль

video “Nama nisu potrebne lijepe , već pametne !“

Сообщение автор zoranp в Вт Апр 05, 2016 10:58 pm

Dobro si tada reagirao. Spontano i iskreno no malo netaktično,ali sve za napredak stopoljke!
zoranp

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Вт Апр 05, 2016 10:20 am

Zoran je pisao :
Tek kad sam vidio ono fotografiju pred put ,shvatio sam da se ljudski karakter izgrađuje s vremenom ali da se bitno ne mijenja. Jednom lud ,uvijek lud.

Sa Zoranom bih se složio samo djelomično. Iskustvo je vrlo važna stvar i sigurno je da smo nekad znali ono što danas znamo , ne bi radili mnoge stvari ili bi ih radili radikalno drugačije.

Evo ja se danas prisjetih događaja ,  koje sam već opisivao , ali nije zgoreg neke stvari i ponoviti.

Dama klub

Prilikom otvaranja žiro-računa za naš prvi Dama-klub  u Zagrebu morao sam otići u sjedište SDK. Primili su me vrlo ljubazno i brzo su obavljene sve formalnosti , sva papirologija … Kad je sve već bilo gotovo i ja bio na odlasku ,  dvije gospođice ili gospođe ( mlađeg uzrasta : cca 25 godina ) koje su se stalno tamo motale za šalterom , ali nisu direktno sa mnom ništa obavljale , obratile su mi se onako koketno,  kako to ženske rade i upitale me u stilu : “ a da li smo mi dvije dovoljno lijepe da se učlanimo u vaš klub ?!“.

Ja nisam ni sekunde promislio , već mi je onako spontano izletjelo :

Nama nisu potrebne lijepe , već pametne !“

I tako u nastojanju da ispadnem pametan i duhovit , ja sam uradio najveću moguću glupost , što shvatiš kasnije , ali prekasno. Koji glupan !   Embarassed  Sad  

A danas sam nastupao za DAMA KLUB BOVEC !

I mogu ja danas nastupati u dresu DAMA KLUBA BOVEC koliko hoću. Mogu se i gol skinuti i trčati Rijekom . Nema više onih znatiželjnih ljepotica , koje bi se učlanjivale   Sad

( nastavlja se )
LeoMinor
Admin

Количество сообщений : 8979
Географическое положение : Croatia
Дата регистрации : 2008-03-28

Посмотреть профиль

video Podmladak

Сообщение автор zoranp в Пн Мар 21, 2016 9:54 am

Vidim da je dobro saslušati iskusnog čovjeka koji je još s Homerom bio pod Trojom!
zoranp

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Сб Мар 19, 2016 12:22 pm

zoranp пишет:Naravno da ništa nije slučajno.Modno osviješteni ljudi ,oni koji prate svjetske trendove a ne samo dam/ske/ističke forume,takvi pokazuju ono što ih najbolje otkriva ili sakriva.
Naravno da smo prije nosili kožne prsluke ali to je sada malo demode ili nema takvih u XXXl izvedbi.
Dogovor o pravljenju djece,malih damista ipak je promašeni prijedlog.
Svejedno vam svima čestitam Dan očeva i neka žive naša djeca,poznali ih mi ili ne,i ma gdje bila!

Priključijem se čestitci. No nije mi baš jasno zašto bi dogovor o pravljenju malih damista bio promašen. A tek zašto bi bila promašena ideja da polako uvodimo u ekipu i mlađe snage , tj. da Božo i darko zamjene za početak mene i tebe. Pa nije niko nezamjenljiv. To pomlađivanje ja bih prvi prihvatio i pozdravio. Oni ne što su mlađi , oni su i ljepši , a još su k tome animatori , tako da bi uskoro mogli imati i jednu paralelnu žensku ekipu. Darko može svakodnevno da nam nabavi 4 babe bez problema ...A kad se to desi da imamo i AFŽ , može doći i do raznoraznih ukrštanja i sparivanja , a u interesu boljitka Very Happy

Pogledaj sami kakvih pastuha imamo poput Šante , Rottera , Zlatka ...  A nas dvoje ne samo da smo stari i iscjeđeni  , no možemo zamijeniti i broja 1 iz Alana Forda i davati prave savjete , što isto nije za odbacit. Mnogi nemaju takvih profila. Mi moramo iskoristiti maksimalno svoje komparativne prednosti.. A od kad  to sve , tu svu Renesansu započeti ? Pa od danas , od Dana očeva. Baš me zanima da li će mi žena danas čestitati i donijeti poklon bar iz Lidla .

Evo svi se zauzimaju za to da je Očevima potrebno vratiti ulogu Očeva Very Happy
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

video Oko za modne detalje

Сообщение автор zoranp в Сб Мар 19, 2016 10:52 am

Naravno da ništa nije slučajno.Modno osviješteni ljudi ,oni koji prate svjetske trendove a ne samo dam/ske/ističke forume,takvi pokazuju ono što ih najbolje otkriva ili sakriva.
Naravno da smo prije nosili kožne prsluke ali to je sada malo demode ili nema takvih u XXXl izvedbi.
Dogovor o pravljenju djece,malih damista ipak je promašeni prijedlog.
Svejedno vam svima čestitam Dan očeva i neka žive naša djeca,poznali ih mi ili ne,i ma gdje bila!
zoranp

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Сб Мар 19, 2016 4:18 am

Prošlo je nešto malo više od mjesec i pol dana od povijesnog skupa Laguna-2016 i meni je tek sad sinulo da protumačim neke stvari. No bolje ikad nego nikad.

Pogledajte najprije dvije fotografije . Šteta je samo što nije naših četvero junaka uhvaćeno širokokutnijom makinom da ih imamo upravo onako kako su sjedili jedan do drugoga : Darko, Božo , Zoran i Mladen. Obratite malo pažnju na njihove košulje koje su sve u Remetinec-stilu , samo u raznim nijansama ( valjda je to po odjelima u Remetincu ). Znači , nisu dečki sjeli slučajno jedan do drugoga ; košulje su im bile ne samo statusni simbol ...

Božo drži govor a Darko to sve vrijedno bilježi , kako bi se od riječi do riječi sve rečeno moglo ponoviti i prenijeti unucima i praunucima , te novim pokoljenjima damista , koje su u svojoj "demografskoj obnovi" spominjali.

Ovdje pak dečki iz Remetinec-benda objašnjavaju na sve strane svoje teorije od širokih felgi pa na dalje ...

No znate što me i dalje još uvijek kopka kod onog Darkovog o demografskoj obnovi ? Nije li on pri tome , pored rada na malim damistima ( kojih bi i on sam mogao naštancati bar još stotinjak , jer je u najboljoj muškoj snazi i pri tome mu ne treba ni afrička šljiva , dobra mu je i domaća bistrica ) , mislio još i na pomlađivanje u samoj prvoj ekipi. Sve se meni čini da je on proturao ideju da bi mene i Zorana trebalo zamjeniti sa mlađima , a to su Božo i on ! I ne samo da su mlađi , nego su i ljepši !
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пт Мар 18, 2016 7:45 pm

PJ , Đakovo , 1980.

čučeki : Željko Lovrić , Zoran Petričević , Vladimir Rejc , Nebojša Radojević  
stojčeki : Spasoje Brajović , Darko Lovrić , Zoran Šantek ( ima periku ? ) , Petar Šegedin , Petar Pavelić i primjeran vojnik (!) a bez kravate  Shocked

[ Ajde priznaj sad nakon 36 godina što ti je na uho šaptao Pero ? ]

[ Zar je Šanto bio pušač ? Vidim mu na stolu upaljač i cigarete. Nešto mi je to promaklo iz sjećanja... ]
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор zoranp в Чт Мар 10, 2016 9:45 pm

Prvenstvo YU 1987 na Plitvicama
Sjede: Miljenko Lepšić, Vlado Pečar, Bernard Kašca. Stoje: Zoran Petričević, Ljuban Dedić, Joško Mandić, Goran Igaly, Davor Rotter, Igor Stipetić, Vladimir Rejc, Zoran Šantek, Zlatko Batinić.
Very Happy
zoranp

Посмотреть профиль

Сообщение автор zoranp в Вт Мар 08, 2016 11:09 pm

Na Plitvicama 1987,na 14.prvenstvu Jugoslavije,okruženi s pedesetak žena,jer se slavio Dan posvećen istima,borili smo se sa snijegom do koljena i nepoznatim pozicijama za damovnicama. Ne znam više za rezultate ali je vjerojatno Miljenko bio prvi,kao i inače. Bilo je inače veselo što možete pogledati u galeriji e-dama.net
Ja bih objavio i koju sliku ali to još nisam naučio.
zoranp

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Вт Мар 01, 2016 3:56 am

Sve je relativno

Sve je relativno i sve je međusobno povezano...
Jučer sam ja tako mozgao što se to događa u glavama pojedinaca da poput Vitala Shtyrkova svojim neordinarnim postupcima privlače na sebe pažnju. No tko sam ja da o tome sudim , iako mogu imati i iznositi svoje mišljenje. Njegovo odgađanje neminovnog podsjetilo me je na jedan davni događaj tamo još iz 1974. kad sam igrao svoj prvi međunarodni turnir u Tbilisiju. Igrala se partija između Andrisa Andrejka i Don Kandanea iz Šri Lanke. Andris je lako osvajao figuru za figurom , no igralo se do "zadnje kapi krvi" i Don Kandane je o svom uspjehu "kako je izdržao protiv bivšeg prvaka svijeta n poteza" napisao čak u svoju zemlju. Ne pamtim da li ministru sporta ili čak predsjedniku , na što je vrlo brzo uslijedio pozdravni-telegram čestitka iz Šri Lanke !

Nakon što sam se toga dosjetio , nekako sam počeo navijati za Vitala da izdrži barem još ta tri poteza do nove kontrole vremena i 50. poteza pa da može Putinu napisati kako je protiv mene ( koji ipak nisam ni približno u rangu A.Andrejka ) izdržao više od 50 poteza. Možda i on dobije svoj telegram-čestitku ... Very Happy

No vratimo se Don Kandaneu , koji je baš kao i Vital plijenio pažnju ne samo svojim neobičnim postupcima , već i rezultatima. On je svima koji su ga željeli slušati još tamo u Tbilisiju tvrdio da on inače igra mnogo bolje i da je jači od većine onih koji su ga prestigli na tablici , te da će sad krenuti na mečeve sa onima koji su ga potisnuli na zadnje mjesto. Za prvu žrtvu , naravno , izabrao je mene koji sam bio predzadnji na turniru. Meč je brzo prihvaćen i eto ti Don Kandanea u Zagrebu 1975.godine. Meni su moji prijatelji pomogli da taj meč bude više nego dobro organizran ( imali smo čak i demonstracionu magnetsku ploču ! )  i 3 predviđene partije odigrane su na različitim mjestima : prva partija u Križu ( gdje sam ja pohađao svojevremeno gimnaziju ) ; druga u Zagrebu ( jedini remi , no tu jedino nije bilo publike , pa vjerojatno zbog toga   Very Happy  )  , a treća u Horvatima kraj Zagreba , gdje je Slavko Juričić bio školski nastavnik.

Meč je inače završio mojom laganom pobjedom sa 5-1 , a  Don Kandane je bio zadovoljan ishodom i čak obećao da će naša remi partija biti objavljena s analizom u njegovoj budućoj knjizi.

Dogodovština sa Don Kandaneom bilo je nebrojeno mnogo , no ja pamtim najbolje  scenu iz Križa , nakon što je partija odigrana i nakon svečanog ručka kad smo čekali autobus za Zagreb. Odjednom će Don Kandane :
- "autobusna stanika" !
- na to mu Jadranko Ahel ( jedan od prvih naših damista i organizator partije u Križu ) počne objašnjavati da nije "autobusna stanika" , već "autobusna stanica"  i sad je tu počela živa rasprava. A dovela je do toga da se je Don Kandane toliko ražestio i zaboravio da je čak počeo i vrijeđati u svojem dokazivanju što je to pravilno :

" pa u cijelom kulturnom svijetu slovo c se čita kao k ! " - bio je samo jedan od njegovih brojnih opaski na tu temu.
Ja sam ga tada upitao : " a zašto se Cejlon* ne čita Kejlon ?"

[ * Šri Lanka a se tada zvala Cejlon . A u sjećanju mi je i prvenstvo svijeta 1976. godine u Amsterdamu ,  kad je Don Kandane na svojoj košulji flomasterom napisao : drink Ceylon tee !  i tako reklamirao "kejlonski čaj"   Very Happy   ]

... i na tome je rasprava završila , a ljutiti Don Kandane do Zagreba više nije progovorio ni jedne jedine riječi , valjda ga je dotukla spoznaja da i on ne potječi iz baš jako kulturnog okruženja   Very Happy

Horvati 1975 - treća partija meča , gost iz "Kejlona" već ima velikih problema

meč je završen ...
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор zoranp в Пн Фев 29, 2016 8:09 pm

Da,onda smo se družili i razumjeli iako nismo puno pričali.
zoranp

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пн Фев 29, 2016 8:08 pm

zoranp пишет:Na onoj razdraganoj fotografiji treći čovjek( a nije Harry Leim) je Kićo, Ratko Cvjetićanin, sada u Kanadi.

A Gumeni je iz onih nama dragih godina kad još nije živio pod zabranama. I kad smo pjevali i budili Zagreb , pa onda oprezo jer nas je ganjala milicija zbog narušavanja javnog reda i mira. Uvijek smo podkopavali stari sistem , sve dok se nije srušio treskom.

A možeš li ti Zorane locirati i datirati tu fotku sa Gumenim i Kićom ? Da li je to bilo u Darekovim svatovima ?

Последний раз редактировалось: LeoMinor (Пн Фев 29, 2016 8:10 pm), всего редактировалось 1 раз(а)
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор zoranp в Пн Фев 29, 2016 8:05 pm

Na onoj razdraganoj fotografiji treći čovjek( a nije Harry Leim) je Kićo, Ratko Cvjetićanin, sada u Kanadi.
zoranp

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пн Фев 29, 2016 8:01 pm

Plitvička Jezera , negdje 1988. ako se ne varam. Jedino se nadam da nećemo čekati sad 28 godina na novo druženje , jer tada će neki od vas biti stari Very Happy

Zoran piše:
A bio sam i ja mlad da parafraziram ono o mladosti i ljepoti.

Ja se sjećam da si ti uvijek bio lijep , ali mladog te se i ne sjećam. A da smo betonirali - jesmo , a i fumali smo da nije normalno. Posebno Vlado i Ljuban . Srećom da smo mi uvijek bili umjereni pa smo između cigareta popušili i koji cigarilos i cigaru , to nas je održavalo na životu. Rotter se isto ništa nije promijenio samo je narastao.

Последний раз редактировалось: LeoMinor (Пн Фев 29, 2016 8:07 pm), всего редактировалось 1 раз(а)
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор zoranp в Пн Фев 29, 2016 8:00 pm

Ili Plitvice?
zoranp

Посмотреть профиль

Сообщение автор zoranp в Пн Фев 29, 2016 7:59 pm

Uff, mi među pokojnima! A bio sam i ja mlad da parafraziram ono o mladosti i ljepoti. Je li to iz Knezevih vinograda? Jedino sam siguran da smo betonirali!
zoranp

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пн Фев 29, 2016 7:55 pm

Danas je prošlo mjesec dana od prekrasnog druženja u "Laguni" i sječajući se toga prisjetih se i nešto starijih druženja:

LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пн Фев 29, 2016 7:50 pm

A sad samo za mojega kuma

LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пн Фев 29, 2016 7:44 pm

Da, onaj s brkovima i bradom je Robert  , a djelomično pokriven je Alfredo Ivankov ( njega se neki dobro sjećaju iz starijih kvizova ). Ti bi Čedo trebao prepoznati i profesora Kurnika , a možda i još neke kao Zlatka Stipaničića-Aurela , ...
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор cigaly в Пн Фев 29, 2016 7:41 pm

LeoMinor пишет:Zar hoćeš reći da Robert Pauletić nije bio mlad i lijep ?

Je li on onaj s bradom ili ne brojis onoga sto je djelomicno pokriven?

cigaly

Количество сообщений : 64
Географическое положение : Zagreb, Croatia
Дата регистрации : 2015-11-25

Посмотреть профиль

Сообщение автор Спонсируемый контент

Спонсируемый контент

Страница 5 из 8 Предыдущий  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следующий

Предыдущая тема Следующая тема Вернуться к началу