ChMM-3S

Страница 5 из 12 Предыдущий  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Следующий

Предыдущая тема Следующая тема Перейти вниз

video Re: ChMM-3S

Сообщение автор LeoMinor в Вт Мар 29, 2016 6:02 pm

Trojka

Imamo tri mušketira i tri medalje , imamo Fritsa sa +8 (3) , Freda sa +7 (3) i Hansa sa +6 (9) . imamo neizvjestnost i dramatiku koja je samo za poželjeti. Što će u konačnici odlučiti , što će prevagnuti ? Na čijoj će strani biti neimenovana damistička Božica ( nakako bi bio sklon da se božica Luna proglasi za našu ) ?

Zanimljivo je da sva tri kandidata imaju još nezavršene partije protiv igrača koji nije baš neprobojan i po statistici on bi ipak "morao" nešto , i bar nekom , previdjeti. To je naš Sergej , koji je trenutno na odmoru
( sasvim zasluženom i opravdanom ;  za razliku od mnogih ). Pogledajmo stoga te tri važne pozicije i pokušajte predvidjeti gdje su šanse da se posklizne najveće i najrealnije.

Frits Luteijn – Sergej Martinenko , nakon 44.38-33

Fred Roedoplph – Sergej Martinenko ,  nakon 42.43-39

Hans Vermin – Sergej Martinenko , nakon 35.31-26

Ili će Sergej postati junak i nikome ne pokleknuti ?! Sve je moguće !
LeoMinor
Admin

Количество сообщений : 8979
Географическое положение : Croatia
Дата регистрации : 2008-03-28

Посмотреть профиль

Вернуться к началу Перейти вниз

Сообщение автор LeoMinor в Вт Мар 29, 2016 5:59 pm

zoranp пишет:Nitko nije spomenuo košenje trave. Sad me bole leđa i ruke pa ti sjedi za kompjuterom. 😀

A zbog čega bi ti trebao , molim lijepo , sjediti za kompjutorom ? Uostalom , slavljenik Goran nas je pozvao da mu nazdravljamo , a koliko se ja razumijem , za to još uvijek nije potreban kompjutor ( ili možda je ? ). Inače , baš je ovo zgodno što nam je odobrio da možemo popiti i malo više. Ja sam to uradio , a zatim ću njemu ispostaviti račun , jer to "malo više" i košta malo više Very Happy I malo puno više.
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

video Aktivnosti

Сообщение автор zoranp в Вт Мар 29, 2016 5:49 pm

Nitko nije spomenuo košenje trave. Sad me bole leđa i ruke pa ti sjedi za kompjuterom. 😀
zoranp

Количество сообщений : 140
Дата регистрации : 2015-11-23

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Вт Мар 29, 2016 4:10 pm

Frits Luteijn vs Andrej Verhovih 1-1

Mislim da je Frits odahnuo nakon remija u partiji glavnog konkurenta i da će sad polako privoditi kraju preostalo ,  iako J.Kaubrys , S.Martinenko , a posebno V.Vorušilo mogu još itekako zavlačiti. Zanimljivo je da su isti protivnici ostali još i Fredu , no i Hansu ( jedino što on pored njih ima šestoricu ). Hans će pokušati još negdje ispipati barem dva plusa - jednog ima sigurno ( A.Andrejev ). Za zlatnu medalju vrlo lako mogla bi postati odlučujućom partija našeg Zlatka protiv Hansa , gdje se igra monstruozna konačnica već neko vrijeme.

Z.Batinić - H.Vermin , nakon 39.43-38
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Вт Мар 29, 2016 12:54 pm

Znači , kod tebe je štamparija .

Ili si ti htio reći da će Goran prije na novčanicu EU , nego Zoran do medalje Very Happy

Последний раз редактировалось: LeoMinor (Вт Мар 29, 2016 6:05 pm), всего редактировалось 1 раз(а)
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Вт Мар 29, 2016 10:47 am

LeoMinor пишет:
Da bi se na PS osvojila medalja , pored svih kvaliteta koje su nužne , potrebno je imati i mnogo-mnogo slobodnog vremena ...

Kada Zoran bude osvojio medalju, ja ću se lično postarati, da mu bude isplaćena nagrada, u Eur-ima sa Goranovim likom Very Happy Smile Laughing

Драган Весић

Количество сообщений : 283
Географическое положение : Србија
Дата регистрации : 2015-11-24

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Вт Мар 29, 2016 10:18 am

Драган Весић пишет:
LeoMinor пишет:
Schelte Betten vs Zoran Petričević 0-2

Konačno je pao i jedan kapitalac , iako S.Betten u zadnje vrijeme , baš kao i Gerrit van der Werff ne pružaju ono što se od njih inače očekuje. Bravo Zorane na preciznom kažnjavanju jedne male neopreznosti !
Zoranu su preostale još partije sa A.Spijkstrom , J.Kaubrysom, S.Martinenkom , L.Glumovim i V.Vorušilom , gdje je u dvije ( Glumov i Martinenko lako dobiven ). Dakle , svi izgledi na +5.

Delovalo je meni da Zoran sjajno igra na ovom prvenstvu. Svaka čast. Bravo!!!

Evo jednog "svežeg" rezultata (od jutros)

Hans Vermin - Igor Bochkov 1-1

Možda je ovo ključni remi koji Vermin-a udaljava od titule?

Zoran je odradio odlično pripreme , a da je još poslušao broja 1 iz Alana Forda o otvaranjima , vjerojatno bi se sad sa Fredom i Hansom ravnopravno borio za medalje ne najjačeg sjaja Very Happy Ali Zoran je mlad i njegovo vrijeme tek dolazi. Da bi se na PS osvojila medalja , pored svih kvaliteta koje su nužne , potrebno je imati i mnogo-mnogo slobodnog vremena , a ono što je najvažnije - tih 6 mjeseci ( plus/minus ) pažnja mora biti usmjerena na samo taj cilj ili bar to mora biti prioritet. No ako ti kao Zoran skakučeš od proba i nastupa sviranja , do ordinacije i punog radnog vremena nekom kopaš po zubalu , ako svaki tjedan imaš jedne svatove i neku sličnu akciju , ako ... - onda je zaista ovo što je postigao i više nego fantastično. Ja također vjerujem u Zorana , ali on naprosto nije tip čovjeka koji bi se mogao dulje vrijeme fokusirati na samo jednu jedinu stvar. Da bi se osvojila medalja , potrebno je imati i malo sreće , jer znate , možete vi igrati koliko god hoćete dobro , ako vaši protivnici ne naprave i kardinalnu pogrešku , onda ništa od rezultata. No ja vas uvjeravam , da je Zoran imao ili ako će imati šansu kao Hans Vermin protiv Bočkova - uvjeravam vas da će je on lakoćom realizirati. No treba biti strpljiv , pa će možda i njemu nekad dati takvu priliku za realizaciju.

Zanimljivo je da je najprije Bočkov napravio pogrešku ( po karakteru sličnu kakvu je Dragan napravio protiv Gorana na TC2015 ; tj, požurio se do promocije ), no nakon toga je pogriješio i Hans. A ja imam svoju teoriju kako i zašto je pogriješio. Uglavnom , vrlo skupa pogreška !

LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Вт Мар 29, 2016 6:21 am

LeoMinor пишет:

Konačno je pao i jedan kapitalac , iako S.Betten u zadnje vrijeme , baš kao i Gerrit van der Werff ne pružaju ono što se od njih inače očekuje. Bravo Zorane na preciznom kažnjavanju jedne male neopreznosti !
Zoranu su preostale još partije sa A.Spijkstrom , J.Kaubrysom, S.Martinenkom , L.Glumovim i V.Vorušilom , gdje je u dvije ( Glumov i Martinenko lako dobiven ). Dakle , svi izgledi na +5.

Delovalo je meni da Zoran sjajno igra na ovom prvenstvu. Svaka čast. Bravo!!!

Evo jednog "svežeg" rezultata (od jutros)

Hans Vermin - Igor Bochkov 1-1

Možda je ovo ključni remi koji Vermin-a udaljava od titule?
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пн Мар 28, 2016 7:11 pm

Zlatko Batinić vs Fred Roedolph 1-1

Danas jednostavno nije moguće pratiti sva događanja , a sekretarica mi ionako ima slobodan dan  Very Happy

Fred je očigledno odlučio stvari privesti kraju , a i Zlatko bi najrađe da se odmah završi ovo prvenstvo , gdje ga jednostavno nije krenula karta.

LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пн Мар 28, 2016 6:46 pm

Драган Весић пишет:
LeoMinor пишет:
Ima još Puž mnogo da uči !

A, bogami i ja!!!

Very Happy Very Happy   Ova ti je za pet !  

Svi mi imamo što da učimo. Uostalom , sve dok ima i jedan jedini čovjek koji igra bolje/uspješnije , znači da imamo što da učimo.
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Пн Мар 28, 2016 6:44 pm

LeoMinor пишет:
Ima još Puž mnogo da uči !

A, bogami i ja!!!
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пн Мар 28, 2016 6:33 pm

Драган Весић пишет:Možda je bilo naivno, ali kada sam već upropastio partiju protov Vorušila, pokušao sam zamkom u koju nije "upao".

Vorušilo-Vesić, pozicija posle 18. 37-31

delovalo je da prethodni potez 17. ... 21-27 ima nekog smisla (tj. izgledalo je da će se Vorušilo upecati). Moj 18. potez 11-16, potrudio sam se da odigram "brzopleto", samo par minuta nakon njegovog odgovora. Nadao sam se 19. 33-28 22x35  20. 31x2 sada bi usledio konra udar 35-40 21. 48x34  16-21  22. 26x17 12x21  23. 23x12 18x17  24. 2x19 14x23  25. 29x18 20x40 (u principu uopšte nije interesantno igrati protiv suparnika koji sve vide). Naravno on je odigrao 19. 42-37 i partija je i dalje izgubljena!!!

Dragane , on da je takav suparnik "koji sve vidi" onda vjerojatno ne bi igrao nastavak 19.42-37 ,  već bi odigrao velemajstorski 19.24-19 ! 13x24  20.49-44

Ima još Puž mnogo da uči   Very Happy

Također postoji uvriježeno mišljenje da na ovim nekim ligama ,  kad većina partija završi remijem , da su to sve jednaki igrači. Ne nisu - to se samo izvanjski čini. Postoji velika razlika u kvaliteti i vrhunskih igrača , samo što ta razlika nije baš svakom tako uočljiva. Postoje jaki igrači , a postoje i jako jaki . Druga je pak stvar što je dama takva igra u kojoj je strahovito teško dobiti partiju. Sama činjenica da tri dame protiv jedne ne dobivaju je paradoks - zar ne ?!

Последний раз редактировалось: LeoMinor (Пн Мар 28, 2016 6:45 pm), всего редактировалось 1 раз(а)
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Пн Мар 28, 2016 6:12 pm

Možda je bilo naivno, ali kada sam već upropastio partiju protov Vorušila, pokušao sam zamkom u koju nije "upao".

Vorušilo-Vesić, pozicija posle 18. 37-31

delovalo je da prethodni potez 17. ... 21-27 ima nekog smisla (tj. izgledalo je da će se Vorušilo upecati). Moj 18. potez 11-16, potrudio sam se da odigram "brzopleto", samo par minuta nakon njegovog odgovora. Nadao sam se 19. 33-28 22x35  20. 31x2 sada bi usledio konra udar 35-40 21. 48x34  16-21  22. 26x17 12x21  23. 23x12 18x17  24. 2x19 14x23  25. 29x18 20x40 (u principu uopšte nije interesantno igrati protiv suparnika koji sve vide). Naravno on je odigrao 19. 42-37 i partija je i dalje izgubljena!!!
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пн Мар 28, 2016 4:56 pm

Evo i Freda na +7 sa još 4 nezavršene partije. Medalja je osigurana , no da li će to biti srebrna ili brončana , tek će se vidjeti.

Nikolaj Morozov vs Fred Roedolph 1-1
Aleksandar Andrejev vs Fred Roedolph 0-2
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пн Мар 28, 2016 1:23 pm

Dragane , mislim da je potez 33. ...11-16 daleko otrovniji. Ajde , budi iskren , što bi na to igrao ?
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Пн Мар 28, 2016 11:16 am

LeoMinor пишет:
Dragan Vesić vs Anatolij Erastov 1-1

Odlična partija ! Posebno privlači pažnju izvaredna obrana Dragana , počevši od 34.poteza. Tu je inače jedna zanimljivost : zašto je igrano 33.38-33 , tj. zašto nije Dragan odmah krenuo na forsing. Naime , crni je imao nakon tog poteza još jedan neugodan nastavak ( no i Anatolij Erastov  je tu bio samouvjeren u snagu svoje pozicije i odigrao „nenajjače“  3-9 )  

Nađite sami , koji je to bio nastavak   Very Happy

Verovatno 13-19, kako bi osigurao damu od "hvatanja", a onda neko prestrojavanje. Idea Idea Idea
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пн Мар 28, 2016 8:01 am

Erastov se ne šali i sa dvije posljednje pobjede na samom je vrhu

Anatolij Erastov vs Lev Glumov 2-0

Dragan Vesić vs Zlatko Batinić 1-1

Dragan Vesić vs Anatolij Erastov 1-1

Odlična partija ! Posebno privlači pažnju izvaredna obrana Dragana , počevši od 34.poteza. Tu je inače jedna zanimljivost : zašto je igrano 33.38-33 , tj. zašto nije Dragan odmah krenuo na forsing. Naime , crni je imao nakon tog poteza još jedan neugodan nastavak ( no i Anatolij Erastov  je tu bio samouvjeren u snagu svoje pozicije i odigrao „nenajjače“  3-9 )  

Nađite sami , koji je to bio nastavak   Very Happy

Dragan je praktički završio turnir , iako bi se dvije preostale partije zbog imena njegovih protivnika mogle oduljiti tamo do jeseni  .Realno je očekivati bod , no tu je još svašta moguće ( ponovo , zbog imena protivnika  )  Very Happy

Dragan Vesić vs Sergej Martinenko

Vitalij Vorušilo vs Dragan Vesić

Dragan je ostvario rezultat kakav je i zavrijedio ,  iako može i znatno bolje. Rezultat je taman po trudu koji je uložio . Na dobitku je za jedno veliko iskustvo i mogu se kladiti već sada da će na idućem PS biti iznad granice od  50%  .
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Пн Мар 28, 2016 7:49 am

Čisto, informacije radi, obaveštavam o dve moje završene partije:

Dragan Vesić - Zlatko Batinić 1-1
Prilično miroljubiva partija, sa nešto malo "varnica" pred kraj.

Dragan Vesić - Anatoliy Erastov 1-1
Anatoliy je vrlo teško prihvatio remi ishod. Nakon 40-tak dana zanemarivanja, juče smo nastavili sa igrom i bili vrlo produktivni (po broju poteza u jedinici vremena). Igralo se do krajnjih mogućnosti, a njemu je bilo toliko mrsko što će biti remi, da me je pitao "ti ne znaš kako se nudi remi" Shocked Smile .

Ono što je još interesantno, a što ilustuje tempo igre u nečemu sam za sada prvi.
Završio sam sve partije, osim protiv dva protivnika, koji nemaju ni jednu završenu.
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Сб Мар 26, 2016 6:56 pm

Драган Весић пишет:Da u pravu si ja sam razmišljao kao matematičar broj 19 je ispod broja 20, a kao plasman 19 je iznad broja 20. Very Happy Laughing Very Happy Laughing

Dragane , čak i to s matematičarem je upitno . Ovisi odakle je matematičar i u kojem smjeru čita : iz lijeva u desno ; ili s desna u lijevo , ili odozgo prema dolje ili odozdo prema gore. U svakom slučaju broj 19 je prije broja 20 bar za naše matematičare , jer koliko je meni poznato i kod nas se broji od jedan , dva , ... pa do dvadeset Very Happy
No najvažnije je da se mi razumijemo i da znamo što si htio reći . Ti si želio biti u prvih dvadeset i to ti se može ostvariti ako budeš i dvadeseti. A da si baš želio biti u prvih devetnaest , morao si izbjeći ipak neke poraze , a mogao si. Ipak je ljepše za pamtiti broj 20 , nego 19 ( ako nije ljepše , onda je lakše ).
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Сб Мар 26, 2016 6:47 pm

Da u pravu si ja sam razmišljao kao matematičar broj 19 je ispod broja 20, a kao plasman 19 je iznad broja 20. Very Happy Laughing Very Happy Laughing
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Сб Мар 26, 2016 6:40 pm

Драган Весић пишет:Pre izvesnog vremena, pisao sam nešto o mome plasmanu. Sada vidim da je na nivou naučne fantastije plasman ispod 20. mesta. Sada kada je Andreeev pao iza (što i očekujem i u konačnom plasmanu), ipak je sasvim realno da me do kraja prvenstva "preskoče" Gerit i Vorušilo!!! Sad Crying or Very sad Mad

Dragane , ispod 20.mjesta vrlo je lako ostvariti , treba samo nanizati par poraza , a izgubiti je uvijek lakše nego remizirati ili pobjediti. Naravno , ti si mislio : iznad
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Сб Мар 26, 2016 6:34 pm

Pre izvesnog vremena, pisao sam nešto o mome plasmanu. Sada vidim da je na nivou naučne fantastije plasman iznad 20. mesta. Sada kada je Andreev pao iza (što i očekujem i u konačnom plasmanu), ipak je sasvim realno da me do kraja prvenstva "preskoče" Gerit i Vorušilo!!! Sad Crying or Very sad Mad

Последний раз редактировалось: Драган Весић (Сб Мар 26, 2016 6:50 pm), всего редактировалось 2 раз(а)
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Сб Мар 26, 2016 6:21 pm

Neočekivano živahan dan na PS  .

Aleksandr Andrejev vs Simon Wiersma 0-2

Aleksandar nam je pokazao kako se iz gotovine pravi veresija , te kako naše prognoze vrlo lako mogu pasti u vodu kad se tiče broj pluseva ovih jačih  Very Happy

39.41-37 ?

[ A zašto ne 39.31-27 sa laganim remijem 22x31 40.36x27 17-22 41.41-36 22x31 42.36x27 12-17 43.46-41 17-22 44.41-36 22x31 45.36x27 7-12 46.38-32 12-17 ( 46. ....19-23 47.34-30 12-17 48.20-14 17-22 49. 48-42 22x31 50.30-24 = ) 47.32-28 18-23 48.20-14 i figura manje u ovakvoj konačnici ne znači ama baš ništa. ]

Последний раз редактировалось: LeoMinor (Сб Мар 26, 2016 6:36 pm), всего редактировалось 1 раз(а)
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Сб Мар 26, 2016 5:41 pm

LeoMinor пишет:Veseli me da je gospodin Zaburnjagin ipak prekinuo štrajk ...Usput sam i pronašao igrača koji najozbiljnije pretendira na 4.mjesto- To je Aleksej Šitov. Trenutno ima 10 remija iz 10 partija no u preostalih 15 ima gotovo sigurne četiri pobjede ( Zaburnjagin , Batinić , Bočkov i G.van der Werf ) , u partijama protiv "realnih žrtvi " Glumova i Martinenka solidnu prednost. Prednost ima Šitov i protiv A.Spijkstre , A.Verhoviha , J.Kaubrysa i S.Bettena , no tu će teško biti ostvariti plus. Ostaju još dvije nejasne poze: sa Vorušilom se još igra otvaranje ( 9 poteza je odigrano ) , a u partiji sa Erastovim stoji vrlo slabo , kritično slabo. No ako ovo obrani , onda je zaista sasvoim realno ostvarenje +6 , a to će biti taman za 4. mjesto. Ima li još netko šansu na +6 ?!

Možda i ima , no među njima začudo nije i Jura Kelim koji ide na +3 , ali u preostalih 12 partija dobiva još Bočkova. Ima izvjesnu malu prednost protiv Verhoviha , Batinića i Bettena , a slabije stoji protiv Vorušila (?!) , no trebat će mu mnogo-mnogo sportske sreće i za +5 ...

Znači , protukandidata Šitovu za 4. mjesto treba tražiti negdje drugdje. Imate li vi kakvu ideju ?

Evo usudiću se i ja da pognoziram. Zapravo ne vidim nikoga sa +6, a sa +5 biće 3-4 igrača, tako da će 4. mesto biti određeno onim koeficijentom SB.
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Сб Мар 26, 2016 5:16 pm

Lev nekako sramežljivo predaje svoje partije , bori se kao lav   Very Happy  , no nije on još ta klasa da bi mogao igrati ravnopravno na PS. No on je svoje napravio – remizirao sa H.Verminom i vjerojatno je to jedino po čemu ga vrijedi pamtiti.

Lev Glumov vs Frd Roedolph 0-2

Fred se po broju pluseva ( šest ) izjednačio sa H.Verminom i u preostalih 6 partija
( J.Kaubrys / N.Morozov /  Z.Batinić / A.Andrejev / S.Martinenko / V.Vorušilo ) očekuje još jednu pobjedu u partiji
Aleksandr Andrejev vs Fred Roedolph.

Znači , prvo mjesto otpada , a drugo je upitno , no treće je praktički zagarantirano. Šteta , ja sam navijao upravo za Freda , on mi je nekako najsimpatičniji i igra zaista zanimljivo.
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Спонсируемый контент

Спонсируемый контент

Страница 5 из 12 Предыдущий  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Следующий