ChMM-3S

Страница 6 из 12 Предыдущий  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Следующий

Предыдущая тема Следующая тема Перейти вниз

video Re: ChMM-3S

Сообщение автор LeoMinor в Сб Мар 26, 2016 2:07 pm

Fred Roedolph vs Andrej Verhovih 1-1

Igor Bočkov vs Jura Kelim 0-2

Igor Bočkov - Jura Kelim

35.44-40?  i bijeli je ostao bez figure , a ubrzo i bez oba boda.

Remi je bio sa 35.34-30 7-11 36.30x19 13x24 37.39-34 11-17 38.45-40 17-22 39.29-23 18x29 40.27x18 21-26 41.34x23 26-31 42.31-28 10-14 43.18-13 8x19 44.23-18 =.

Da li će ovaj poklon za Juru biti  dovoljan  poticaj da se i održi na četvrtom mjestu ?! A vidite , taj isti Igor zagorčao je život H.Verminu , baš kao i Lav Glumov i ta dva boda izgleda da će ga koštati naslova prvaka. Naš Zoran također se tu spotaknuo , misleći da Rus ne može biti slab igrač pa je igrao premekano ...Općenito , tragičarima su oni koji nisu dobili na ovom prvenstvu Bočkova i Zaburnjagina Shocked Very Happy ( pored dakako Martinenka , Terpstre i Glumova , za koje se to znalo i ranije ).

Simon Wiersma vs Nikolaj Morozov 1-1
LeoMinor
Admin

Количество сообщений : 8956
Географическое положение : Croatia
Дата регистрации : 2008-03-28

Посмотреть профиль

Вернуться к началу Перейти вниз

Сообщение автор Драган Весић в Сб Мар 26, 2016 10:52 am

LeoMinor пишет:
Svi mi imamo svoje žute minute , a ovo prvenstvo zasigurno će ostati u ružnoj uspomeni Valeriju Zaburnjaginu. On nije početnik , on je jedan od 14 igrača , koji su igrali na sva tri prvenstva svijeta. Na prvom on je sa +2-1=13 osvojio 9.mjesto ( ne zaboravimo da je na primjer Frits Luteijn bio tek 13. sa minus jedan !?! ) , a na drugom je već  bio slabiji . Zauzeo je 17. mjesto ( bod iza našeg Zorana) sa +3-3=16.

Ne treba zaboraviti da je na 1.momčadskom V.Zaburnjagin sa ekipom "Favorit Rusija" osvojio 6.mjesto  , a on je igrao na 3.ploči  sa +2=8. Na drugom ekipnom bio je još uspješniji , igra na 1.ploči +3=8 i ponovo je samo bod iza našeg Zorana. Tada je bio kapetan Rusije-2 , koja je bila odlična četvrta , bez poraza , iako postava bar po imenima :  Zaburnjagin , Nečaj, Mihajlovskij i Andrejev ne izaziva neki poseban respekt.

Dakle , na 4 najjača natjecanja on je ukupno imao +10-4=45 i od takvog igrača zasigurno se daleko više očekuje. Uz pretpostavku da ostali igraju znatno bolje nego su to radili ranije ( uostalom i snaga kompjutora iz dana u dan je veća ) ostaje ipak pitanje : a kako se može igrati i previđati kao protiv Vesića ili Martinenka ?! To je ispod svake kritike.

A pogledajte sad njegov učinak na ovom prvenstvu : +1-11=10 , a iz preostale 3 partije bit će sretan ako još samo jednu partiju izgubi , a dvije remizira - što je u konačnici više nego jadnih 28%.

Uh, Miljenko, kada se ova retrospektiva, koja je sjajno urađena, pogleda, moram priznati da mi je primarni utisak rastuženost. Ne znam, ja tog čoveka vrlo malo znam. Prethodno smo odigrali samo jednu partiju, koju je on dobio, jer sam zabrljao konačnicu (to je bio onaj moj period "optimist"), ali ono koliko znam o njemu (i sa facebook-a), rekao bih da je super čova.
Драган Весић

Количество сообщений : 280
Географическое положение : Србија
Дата регистрации : 2015-11-24

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Сб Мар 26, 2016 6:50 am

Драган Весић пишет:Veliko mi je zadovoljstvo, što sam baš ja "izabran" da budem taj, koji će svetu objaviti ovu vest:

Valery Zaburnyagin zabeležio prvu pobedu na turniru!!!

Valery Zaburnyagin - Alexsandr Andreev 2-0 Very Happy Smile Shocked Laughing Rolling Eyes

I ja dijelim Draganovu razdraganost događajem  Very Happy

Svi mi imamo svoje žute minute , a ovo prvenstvo zasigurno će ostati u ružnoj uspomeni Valeriju Zaburnjaginu. On nije početnik , on je jedan od 14 igrača , koji su igrali na sva tri prvenstva svijeta. Na prvom on je sa +2-1=13 osvojio 9.mjesto ( ne zaboravimo da je na primjer Frits Luteijn bio tek 13. sa minus jedan !?! ) , a na drugom je već  bio slabiji . Zauzeo je 17. mjesto ( bod iza našeg Zorana) sa +3-3=16.

Ne treba zaboraviti da je na 1.momčadskom V.Zaburnjagin sa ekipom "Favorit Rusija" osvojio 6.mjesto , a on je igrao na 3.ploči  sa +2=8. Na drugom ekipnom bio je još uspješniji , igra na 1.ploči +3=8 i ponovo je samo bod iza našeg Zorana. Tada je bio kapetan Rusije-2 , koja je bila odlična četvrta , bez poraza , iako postava bar po imenima :  Zaburnjagin , Nečaj, Mihajlovskij i Andrejev ne izaziva neki poseban respekt.

Dakle , na 4 najjača natjecanja on je ukupno imao +10-4=45 i od takvog igrača zasigurno se daleko više očekuje. Uz pretpostavku da ostali igraju znatno bolje nego su to radili ranije ( uostalom i snaga kompjutora iz dana u dan je veća ) ostaje ipak pitanje : a kako se može igrati i previđati kao protiv Vesića ili Martinenka ?! To je ispod svake kritike.

A pogledajte sad njegov učinak na ovom prvenstvu : +1-11=10 , a iz preostale 3 partije bit će sretan ako još samo jednu partiju izgubi , a dvije remizira - što je u konačnici više nego jadnih 28%.
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Пт Мар 25, 2016 4:32 pm

Veliko mi je zadovoljstvo, što sam baš ja "izabran" da budem taj, koji će svetu objaviti ovu vest:

Valery Zaburnyagin zabeležio prvu pobedu na turniru!!!

Valery Zaburnyagin - Alexsandr Andreev 2-0 Very Happy Smile Shocked Laughing Rolling Eyes
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пт Мар 25, 2016 1:47 pm

Odigrano je pola+1 partija prvenstva , a Anatolij Erastov vinuo se na visoko 7. mjesto i zapravo stvorio privid kako Rusi gotovo ravnopravno vode bitku za titulu sa Nizozemcima. Naime , trenutno je J.Kelim četvrti , A. Verhovih šesti ..., a tu će se još umiješati ozbiljno N.Morozov , a pogotovo Šitov

Anatolij Erastov vs Igor Bočkov 1-1

Anatolij Erastov vs Aleksandr Andrejev 2-0

To je ona smiješna partija u kojoj crni nije vidio "dvije dam - tri uzmem" i partija , koja , da se je igrala na PS za pločom , bi ostavila sumnju u namještaljku , tim više što su igrači iz iste zemlje. A takav previd može se očekivati kod Vitala , Barta i sličnih , no na višem nivou to je naprosto - skandalozno i neodgovorno.
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Чт Мар 24, 2016 3:04 pm

Dragan je nedavno pisao :

Koliko su uspeli Zaburnyagin-a da iznerviraju, nisam siguran i ne znam u kolikoj meri, ali da su mene uspeli da iznerviraju svojim odnosom prema protivnicima, a naročito njemu, svakako jesu. Ako se pogledaju efekti svega toga: 1. Partija protiv Shitova (momka sa zgodnim prezimenom) je izgubljena te izgubljena i mogla je biti gotova još u januaru (siječnju), da je ovaj koji dobija igrao normalan tempo. Dakle Shitov je samo sebi naneo shit; 2. Partiju koju Andreev odugovlači je za njega izgubljena da izgubljenija ne može biti, tako da i iznervirani Zaburnyagin će ga dobiti levom rukom; 3. Vorushilo ovo radi svima, relativno brzo odigra otvaranje, pa posle ..bem ga šta je u njegovoj glavi. Dakle ta partija je u otvaranju i još se ne zna kakvi će biti efekti puževske igre Belorusa.
Sve u svemu efekti proseravanja su takvi da "mogu da mu pljunu pod prozor".

Dragane , izgleda ipak da su Zaburnjagina dobrano iznervirali. Potvrđuje to i partija koju je Zaburnjagin upravo zabrljao i to onda kad se o tome ne bi smjelo ni pomišljati. Ipak , nije Zaburnjagin kvalitete jednog Barta ili Vitala   Shocked

V.Zaburnjagin - S.Martinenko

Na potezu bijeli. Ovdje drugokategornik koji "u sekundi" i u praktičnoj partiji ne nađe za bijelog direktan remi  treba još dosta raditi da bi drugu kategoriju opravdao.

A pogledajte što se desilo :

57.25-20 ???

Pa ljudi moji da li je to moguće jocolor  Valerij zaista treba uzeti malo dulji odmor od dame , on naprosto ne može ne znati takve stvari , problem je ovdje negdje drugdje , van damovnice.

Na ploči je bio jednostavan remi sa 57.15-47 ( remi je , dakako i 15-42 ili 15-38 ili 15-33 ) 41-46 58.25-20 ( remi je i  47-42 ikli 47-38 ili 47-33 )  i ta figura lako prolazi do druge dame , a ko pak crni to spriječava , mora požrtvovati figuru 19 , a to je teoretski remi .

Nakon ovog , mnogi će ( pa i naš Zoran ) zažaliti što su što su brzali protiv Zaburnjagina, pa nisu dočekali ovakve darove.

Evo po tome se vidi koliko je "produktivno mislio"  Zaburnjagin one dane kad se ljutio i kad je demonstrativno štrajkao Very Happy
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Чт Мар 24, 2016 2:28 pm

Konačno je završila jedna od onih „svađalačkih“ partija  

Aleksej Šitov vs Valerij Zaburnjagin 2-0

A naš Zoran ide prema zacrtanom cilju ; remizira jednake pozicije lakoćom , a dobivene dobiva visokom tehnikom.

Zoran Petričević  vs Anatolij Erastov 1-1

U preostale 3 partije očekuje još 3 remija i ukupnih +5 , što zaista nije loše za nekog tko je još na prošlom prvenstvu predavao remi poziciju 

Nekom se možda čini da je malo prerano dat remi u poziciji sa 8x8 i crnom pred pretvorbom. No to je samo privid. Pozicija je jednaka i po Zoranovim riječima uz ponudu remija bile su pokazane i varijante

Z.Petričević – A.Erastov

Uslijedilo bi 41.24-20 40-45 ( ili ? )  42.20x9 4x13 43.25-20 45-50 44.33-28 50x31 45.28x8 31-36 46.20-15 36-41 47.8-2 ad lib 48.2-13=
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Ср Мар 23, 2016 3:56 pm

Znate , nitko ne voli  griješiti , pa tako ni ja u svojim prosudbama ovdje na forumu , iako često pišem na osnovu dojmova , a ne dubokog promišljanja i/ili višesatnih analiza.

Sasvim slučajno danas sam bacio pogled na partiju Hans Vermin vs Igor Bočkov , o kojoj sam neki dan pisao. Neugodno sam se iznenadio kad sam vidio da ipak Hans i ja drugačije gledamo na istu konačnicu. Ja baš nisam skroman , kad je riječ o konačnicama -  za mene je jedini autoritet velemajstor  Johana Bastiaanneta  , ali sam bio nekako siguran da će i Hans vidjeti ideju koja mu pruža ogromnu šansu na pobjedu. Uostalom , u pitanju je titula prvaka svijeta.

Johan Bastiaannet , jedan od najvećih eksperata za konačnice, još uvijek zaigra i partiju uživo

Hans Vermin - Igor Bočkov , nakon 59. ...41-46

Upravo ovu poziciju ja sam neki dan imao pred sobom i vidio plan dobitka.

Bijeli je ovdje odigrao 60.23-18(?) i nakon 46-37 61.18-12 na ploči je remi , koji bi Rus trebao realizirati ...

Moja ideja sastojala se u privremenoj žrtvi figure  60.11-7 ! 46x19 61.7-12   i što da igra crni ?!

Izbor baš nije velik. Bitno je da  61.  ...19-46 62. 2x35 14-20 ?  63. 25x14  46x5 lako gubi. Preostaju nastavci

1°  61. ...19-23 62.2x35 19-1 63.21-16 ( ali ne 63. 21-17 zbog 15-20 = ) 1-7   ( ako 1-6 , onda 64. 38-32+ )   64.38-32  i sad ako 1- 23 onda 65.35-19 , a ako 15-20 , onda 65.35-8+

2° 61. ...19-37 62. 2x35  37-28 63. 35-40+

3° 61. ...19-28 62.2x35  i sad ako 28-23 onda 63. 21-17+  ; ako  62. ...28-6 onda 63.21-16 6-17 64.38-32 17-22
( 17-50 65.32-27 + ) 65.35-24+.

Može biti da i ja negdje griješim , unaprijed se izvinjavam . U svakom slučaju , izabrano nizozemsko/švicarskim velemajstorom za mene je veliko iznenađenje  Shocked    i ....razočarenje  Sad
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Ср Мар 23, 2016 12:08 pm

Veseli me da je gospodin Zaburnjagin ipak prekinuo štrajk ...Usput sam i pronašao igrača koji najozbiljnije pretendira na 4.mjesto- To je Aleksej Šitov. Trenutno ima 10 remija iz 10 partija no u preostalih 15 ima gotovo sigurne četiri pobjede ( Zaburnjagin , Batinić , Bočkov i G.van der Werf ) , u partijama protiv "realnih žrtvi " Glumova i Martinenka solidnu prednost. Prednost ima Šitov i protiv A.Spijkstre , A.Verhoviha , J.Kaubrysa i S.Bettena , no tu će teško biti ostvariti plus. Ostaju još dvije nejasne poze: sa Vorušilom se još igra otvaranje ( 9 poteza je odigrano ) , a u partiji sa Erastovim stoji vrlo slabo , kritično slabo. No ako ovo obrani , onda je zaista sasvoim realno ostvarenje +6 , a to će biti taman za 4. mjesto. Ima li još netko šansu na +6 ?!

Možda i ima , no među njima začudo nije i Jura Kelim koji ide na +3 , ali u preostalih 12 partija dobiva još Bočkova. Ima izvjesnu malu prednost protiv Verhoviha , Batinića i Bettena , a slabije stoji protiv Vorušila (?!) , no trebat će mu mnogo-mnogo sportske sreće i za +5 ...

Znači , protukandidata Šitovu za 4. mjesto treba tražiti negdje drugdje. Imate li vi kakvu ideju ?
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Ср Мар 23, 2016 8:55 am

LeoMinor пишет:
Драган Весић пишет:Ja ću u ovome "ratu" stati na stranu Zaburnyagin-a.

Mislim da je ono što je uradio Shitov, ne nefer i nefer na kvadrat, nego nefer na stoti, sa onih 2 meseca neigranja. Pa šta i ako je nastavio da igra izgubljenu partiju nije je odugovlačio, a ovaj se tobože našao uvređen jer on je primadona (nataknem ga na onu stvar). Bolje da ne pišem dalje jer ko zna šta ovakva proseravanja (ovo je inače potpuno adekvatan izraz za ono što sam nazvao mudrolijanje) mogu izvući iz mene.

Dragane , sve je to točno što si napisao , no fakat je da su i Andrejev i Vorušilo i Šitov ( uostalom ima zgodno prezime , zar ne ? ) rješavali neke stare račune , o kojima mi ništa ne znamo. Nadalje , oni su uspjeli ono što su i namjeravali - iznervirati protivnika i to na potpuno legalan način. Nešto slično rade  Vorušilo i Verhovih protiv Brazilaca  ( i ne samo protiv njih ) , no za to će zasluženo dobiti po nosu. Baš se radujem !

Koliko su uspeli Zaburnyagin-a da iznerviraju, nisam siguran i ne znam u kolikoj meri, ali da su mene uspeli da iznerviraju svojim odnosom prema protivnicima, a naročito njemu, svakako jesu. Ako se pogledaju efekti svega toga: 1. Partija protiv Shitova (momka sa zgodnim prezimenom) je izgubljena te izgubljena i mogla je biti gotova još u januaru (siječnju), da je ovaj koji dobija igrao normalan tempo. Dakle Shitov je samo sebi naneo shit; 2. Partiju koju Andreev odugovlači je za njega izgubljena da izgubljenija ne može biti, tako da i iznervirani Zaburnyagin će ga dobiti levom rukom; 3. Vorushilo ovo radi svima, relativno brzo odigra otvaranje, pa posle ..bem ga šta je u njegovoj glavi. Dakle ta partija je u otvaranju i još se ne zna kakvi će biti efekti puževske igre Belorusa.
Sve u svemu efekti proseravanja su takvi da "mogu da mu pljunu pod prozor".
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Ср Мар 23, 2016 8:01 am

Драган Весић пишет:Ja ću u ovome "ratu" stati na stranu Zaburnyagin-a.

Mislim da je ono što je uradio Shitov, ne nefer i nefer na kvadrat, nego nefer na stoti, sa onih 2 meseca neigranja. Pa šta i ako je nastavio da igra izgubljenu partiju nije je odugovlačio, a ovaj se tobože našao uvređen jer on je primadona (nataknem ga na onu stvar). Bolje da ne pišem dalje jer ko zna šta ovakva proseravanja (ovo je inače potpuno adekvatan izraz za ono što sam nazvao mudrolijanje) mogu izvući iz mene.

Dragane , sve je to točno što si napisao , no fakat je da su i Andrejev i Vorušilo i Šitov ( uostalom ima zgodno prezime , zar ne ? ) rješavali neke stare račune , o kojima mi ništa ne znamo. Nadalje , oni su uspjeli ono što su i namjeravali - iznervirati protivnika i to na potpuno legalan način. Nešto slično rade Vorušilo i Verhovih protiv Brazilaca ( i ne samo protiv njih ) , no za to će zasluženo dobiti po nosu. Baš se radujem !
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Ср Мар 23, 2016 7:30 am

Ja ću u ovome "ratu" stati na stranu Zaburnyagin-a.

Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Ср Мар 23, 2016 7:20 am

Zaburnjagina ipak malo ljutnja popušta i odigrao je protiv A.Andrejeva svoj 45.potez , no Šitov i Vorušilo su mu i sedmi dan zaredom na crnoj listi. Dokle će izdržati ? Ja i cijeli MiF smo na njegovoj strani i podržavamo protest , a predlažemo nakon štrajka i jedan lijep odmor od 20 dana Very Happy

Valerij Zaburnjagin vs Aleksandr Andrejev
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Вт Мар 22, 2016 1:35 pm

Nikolaj Morozov vs Hans Vermin 1-1

A predajet li to stari prvak naslov novomu ( i starom , također ) ?! Ako se ne varam i na prvom prvenstvu svijeta pobijedio je Hans.  A na koliko pluseva računa Nikolaj ?

Od preostalih 18 partija 12 je potpuno jednako i bila bi zaista senzacija da se tu nešto mijenja u bilo kojem smmjeru.
U dvije partije Nikolaj stoji neznatno bolje ( Erastov i Betten ). Bolje stoji u dvije partije ( Savin i G.vd Werff ) , no Savin protiv svih stoji tako , ali ga ne možeš dobiti , dok je kod Gerrita opasno zato što on igra stvarno van forme i tu Nikolaj traži svoju šansu da malo popravi dojam. Nikolaj je i dobiven protiv Glumova , te gotovo dobiven protiv Terpstre i zapravo to su mu još jedina 2 sigurna plusa. A to je malo , daleko premalo . No znate , jake prati i sreća i ako mu kiksne Gerrit ( što nije nemoguće ) , tu je još jedna potencijalna žrtva S.Martinenko ( zbog svojeg načina i pristupa igri ) , gdje je partija još u nepoodmakloj fazi , pa je i sve moguće. Znači , najoptimističniji  rezultat bio bi +5 , a realan samo +3. Provjerite na kraju koliko sam ja dobra baba Vanga ili Nostradamus Very Happy  Ako uzmemo da će za 4-5. mjesto biti potrebno +6 , onda ni +5 nije baš nešto čemu bi se Nikolaj mogao posebno radovati , iako nije loše. No već +3 mislim da je za njega očajno slabo .

Od zanimljivosti pratimo štrajk glađu ( od dame , dakako ) Valerija Zaburnjagina , kojeg su Šitov,Vorušilo i Andrejev zaista razljutili. On već 6 punih dana apstinira od igre Sad
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Вт Мар 22, 2016 11:06 am

Драган Весић пишет:Beležimo još jedan poraz Bochkov-a.

Igor Bochkov - Auke Spijkstra 0-2

Naknadno dodajem senzacionalnu vest. Justas prekinuo "odmor", da bi potvrdio neizbežno:

Justas Kaubrys - Dragan Vesić 1-1

No znaš što Dragane , mi smo možda i prestrogi , a znamo kroz kakve je sve stresove prolazio Justas. Uzmi samo onaj remi sa Mitjom , a zatim i  zloćesti  Goran koji nije Justasu dao ni mizernih 1000 dolara nagrade ... Tko nakon toga može ostati priseban  ?  Very Happy

Igor Bočkov vs Auke Spijkstra

Pozicija je jednaka , no bijeli je potezom 41.47-41 ? krenuo pomoći crnom upravo tamo gdje mu je to trebalo , na oslabljenom krilu bijeloga Very Happy

A remi je bio primitivan :

41.34-30 9-14 [ ako 41. ...9-13 42.30x19 13x24 43.39-34 20-25 44.29x20 15x24 45.44-40= ] 42.30x19 12-18 43.23x32 14x43 44.44-39 43x34 45.47-42 10-14 46.26-21 2-7 47.31-17 14-19 48.42-38 19.24 49.32-17 24-29 50.33x24 20x29 51.35-30 34x25 52.27-21 =
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Вт Мар 22, 2016 7:27 am

Beležimo još jedan poraz Bochkov-a.

Igor Bochkov - Auke Spijkstra 0-2

Naknadno dodajem senzacionalnu vest. Justas prekinuo "odmor", da bi potvrdio neizbežno:

Justas Kaubrys - Dragan Vesić 1-1
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Пн Мар 21, 2016 6:26 pm

LeoMinor пишет:

Dragan Vesić vs Lev Glumov 2-0

Što reći o ovoj partiji osim da je pravda ipak  zadovoljena i da je jači igrač pobijedio. Dragan je vrlo brzo zavladao inicijativom i već tamo negdje oko 34. poteza izgledalo je da je pobjeda sigurana , no tada je 41.40-34 gotovo sve upropastilo . Trebalo je igrati 41.29-23!  Crni je uočio mogućnost prelaska u dugu konačnicu sa damama  i vjerojatno je negdje ispustio remi ... Pouka za Dragana da partija nije dobivena sve dok se protivnik ne preda.

U pravu si sa 41.29-23. U nastavku kako je usledilo mislim da je poranio sa žrtvom 44. ..... 16-21. Moguće da je i kasnije negde ispustio remi, ali .... to prevazilazi moje znanje, a i vreme koje sam voljan da više posvetim ovoj partiji.
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пн Мар 21, 2016 5:08 pm

Dragan Vesić vs Lev Glumov 2-0

Što reći o ovoj partiji osim da je pravda ipak zadovoljena i da je jači igrač pobijedio. Dragan je vrlo brzo zavladao inicijativom i već tamo negdje oko 34. poteza izgledalo je da je pobjeda sigurana , no tada je 41.40-34 gotovo sve upropastilo . Trebalo je igrati 41.29-23! Crni je uočio mogućnost prelaska u dugu konačnicu sa damama i vjerojatno je negdje ispustio remi ... Pouka za Dragana da partija nije dobivena sve dok se protivnik ne preda.

LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пн Мар 21, 2016 12:01 pm

Hans Vermin vs Analtolij Erastov 1-1

Anatolij Erastov vs Jura Kelim 1-1

Tipično raščišćavanje terena. Završavaju se one partije u kojima  nema smisla dalje igrati , protiv protivnika gdje je ionako zacrtano u planu da se remizira. No vidite , Erastov još uvijek ne reagira na poziciju sa Draganom , on je misli toliko ohladiti , da kod Dragana iznudi neku impulzivnu ( od ljutnje ) pogrešku.
A  na koliko to još pluseva računa Erastov ?!  Njegove ambicije u velikom su nesrazmjeru s njegovom snagom . Jak je on igrač , ali se ipak ( po mom skromnom mišljenju )  precjenjuje.  Evo , da dans završi prvenstvo i da se po starinski vrše procjene , gospodin Erastov bi završio natjecanje sa +3 , jer dobiva Andrejeva i Glumova. Istina , još u dvije partije ima prednost ( S.Betten i Šitov )  , no u dvije stoji slabije ( Vorušilo i Morozov ). Znači , to je rezultat negdje za borbu oko 12. i niže mjesta. Nije slabo , ali daleko niže od ambicija. Koliko će zaista biti pluseva , vidjet ćemo , no u najoptimističnijem ( idealnom ) slučaju to je +5 i dioba 4.- 9. mjesta ; a na +5  već sad realno računa najmanje 5 igrača  Very Happy

A ne može se baš reći da Erastov nije bio miljenik sreće , pa već nakon otvaranja solidan igrač pao mu je na  dvije daš tri uzmeš   Shocked

A.Erastov – A.Andrejev

I umjesto 20-24  sa jednakom igrom ( pa zaboga , pod kliještima je  ) crni pada na nešto poput kombinacije ...

19. ...8-13 (?) 20.27-22 18x27 21.29x9 4x13 ?? ( a zašto ne 3x14 ) 22.38-33 27x29 23.34x25  itd.

Isti taj A.Andrejev , koji pada na "dvije daš - tri uzmeš" , mnogima je itekako zagorčao život.
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Пн Мар 21, 2016 7:25 am

I Glumov prekide četvoro-sedmično mudrolijanje (prosto nisam mogao da poverujem sopstvenim očima kada sam video da je nastavio), a ima još 62 dana za dumanje.
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пн Мар 21, 2016 4:26 am

Na PS je kao neko zatišje , no to je samo privid. Dosta se tu kuha , a mi smo površni i samo pratimo rezultate ...

Frits Luteijn vs Jura Kelim 1-1

S.Martinenko vs Lev Glumov

Na 34. ...18-23 uslijedilo je 35.45-40? i crni je nakon 23x32 36.38x2712-18 37.21x14 24-30 38.35x24 20x47 došao do dame , a uskoro će i do 2 neočekivana boda.

Naime , od sad na dalje Leva očekuje velika serija teških poraza ( J.Kaubrys , A.Verhovih , F.Roedolph, A.Erastov, N.Morozov, L.Delattre , Z.Petričević, D.Vesić ).

Valerij Zaburnjagin nastavlja svoj protest u partijama protiv Vorušila i Šitova i već posti 5 dana , tako da je opasno ugrožen rekord kojeg je sa 8 "utrošenih" dana imao protiv Vesića. Nekako imam osjećaj da će u tim partijama biti još i odmora i koječega.
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Сб Мар 19, 2016 8:03 pm

Na prvenstvu svijeta nije još odigrana ni polovina partija , zapravo odigrane su 152 partije , a još u 173 očekujemo rezultate , no izgleda da se ipak nazire i tko će biti prvak , tko doprvak , a tko treći.

Trenutno su najbolje akcije Hansa Vermina koji ima 6 pluseva i još 12 partija , ali je dobiven u partiji Hans Vermin vs Aleksandr Andrejev , a još u  najmanje dvije partije je "gotovo dobiven",  te bi to bilo nevjerojatnih 9 , koliko može i Frits Luteijn imati , ali je manje vjerojtno.

Rus je napravio vrlo neobičan previd , požurivši privremenom žrtvom proizvesti na ploči nova pojednostavljenja .

H.Vermin - A.Andrejev

26. ...18-23? itd. kao u partiji , crni gubi materijal i to u varijanti koju je sam nametnuo   Sad

[ trebalo je , naravno 10-14  ]

Ostali igrači mogu samo zavidjeti Hansu na takvom neočekivanom poklonu. Mnogi će se upitati :  " a zašto meni netko ne pokloni tako figuru ? "   Very Happy

Последний раз редактировалось: LeoMinor (Сб Мар 19, 2016 10:43 pm), всего редактировалось 1 раз(а)
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Сб Мар 19, 2016 5:55 pm

Драган Весић пишет:Pa, kada sam svim Rusima otkinuo bod Smile Smile Smile .

Evo ga i Verhovich, baš nije nikakav mudrolijaš!

Dragan Vesić - Andrei Verhovich 1-1

Možda Andrej čita MiF , pa mu je bilo neugodno Very Happy   A da  ipak nešto malo glumata - pogledaj na poziciju 60 sa Brazilcem na TC2015 , gdje je dosad 91 dan proveo u dubokom razmišljanju , samo nije jasno o čemu. Možda misli da još ima šansi da Brazilac strada u nekom okršaju uličnih bandi ili tome slično ?
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Сб Мар 19, 2016 5:32 pm

Pa, kada sam svim Rusima otkinuo bod Smile Smile Smile .

Evo ga i Verhovich, baš nije nikakav mudrolijaš!

Dragan Vesić - Andrei Verhovich 1-1

Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Сб Мар 19, 2016 5:05 pm

Na ovom prvenstvu pokušavam da razotkrijem tko je od Rusa zapravo najjači. Kako se kaže – imaju imena za vola ubiti ( N.Morozov , A.Šitov , J.Kelim ,A.Erastov , A.Verhovih , ...) tvrdoglavo su uporni , školovani i iskusni , no ama baš nitko od njih na mene nije ostavio neki poseban dojam. Osobno mislim da je najtalentiraniji Morozov , najopasniji Šitov , no čini mi se da je trenutno najjači Jura Kelim , koji je nekako pun samopouzdanja i svjestan da ga baš nitko ne može pobjediti , a da on može mnoge. Naravno , približne su tu kvalitete i A.Erastov , pa čak i Andrej , no Andrej nekako nema tog killer osjećaja , a i sam dosta lako gubi partije. Osobno , mene veseli da Rusi ne igraju glavnu ulogu , jer dojadili su i Bogu i vragu , a posebno me smeta njihova arogantnost. No ipak bi bilo zanimljivije da je ravnopravnija borba za titulu sa najboljim Nizozemcima...

Anatolij Erastov vs Andrej Verhovih 1-1

Aleksej Šitov vs Hans Vermin 1-1
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Спонсируемый контент

Спонсируемый контент