ChMM-3S

Страница 9 из 12 Предыдущий  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Следующий

Предыдущая тема Следующая тема Перейти вниз

video Re: ChMM-3S

Сообщение автор LeoMinor в Вс Фев 28, 2016 3:44 pm

Veliki dan za Hansa Vermina

Vladimir Savin vs Hans Vermin 0-2

Hans Vermin vs Gerrit van der Werff 2-0

Na trenutnoj tablici došlo je do značajnih promjena , jer sa pet plusava iz svega 9 završenih partija Hans ističe svoju kandidaturu za najviše postolje ... a po bodovina stanje je slijedeće :

Frits Luteijn 26(19) +7
Laurent Delattre 21(19) +2
Fred Roedolph 19(15) +4
Zoran Petričević 16(14) +2
Simon Wiersma 15(12) +3
Hans Vermin 14(9) +5

Nekako prije prvenstva nisam vjerovao u mogućnost da netko osvoji 7 pluseva , a sad ispada da ni 7 neće biti dovoljno za prvo mjesto , te da će bar trojka imati toliko i/ili više.

Последний раз редактировалось: LeoMinor (Вс Фев 28, 2016 3:58 pm), всего редактировалось 1 раз(а)
LeoMinor
Admin

Количество сообщений : 8979
Географическое положение : Croatia
Дата регистрации : 2008-03-28

Посмотреть профиль

Вернуться к началу Перейти вниз

Сообщение автор LeoMinor в Сб Фев 27, 2016 6:54 am

Hod po mukama malog Nizozemca se nastavlja
Jan Terpstar vs Jura Kelim 0-2

Jan Terpstra – J.Kelim

34.39-34 ? 29x40 35.45x34   ( na drugo uzimanje slijedio bi direktan udar do dame ) i uslijedio je udar s prodorom do dame ...
[ U nešto slabijoj poziciji trebalo je igrati 34.45-40 11-16 ( ako 17-22 onda 35.40-34 29x40 36.35x44 22x31 37.37x26 28x37 38.42x31 12-17 39.38-32 i pozicija se brani )  35.39-33 28x39 36.43x34 17-21 37.34-30 i pozicija je gotovo jednaka. ]

No ni tu nije kraj porazuima , bit će ih još ...

J.Terpstra-A.Erastov

Bijeli na potezu – a jedini ispravni potez je predaja.
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Пт Фев 26, 2016 11:10 am

LeoMinor пишет:
Nedavno sam sasvim slučajno na E-Dama pronašao i jednu partiju u kojoj je Sergej Martinenko pobijedio Fritsa Luteijna ( istina ne na nikakvom prvenstvu svijeta , već na jednom turniru "bez struje" ). Bolje reći : netko je isključio struju Nizozemcu , koji je izgubio ( Bog te pitaj kako ) u gotovo dobivenom položaju. Zna li netko više povijest ovog neobičnog događaja ? Nešto tu ipak ne štima.

Sergej Martinenko vs Frits Luteijn 2-0   Shocked Shocked

Da Fritsu možda nije pao barjak ili mu je Čedo utvrdio korištenje dopinga ?

Istina , ni taj rezultat nije toliko iznenađenje , kao na primjer da je izvjesni Masato Kawachi dobio jednog Nikolaja Morozova , koji  pak , začudo , ni nakon tog događaja nije razbio ploču i prestao igrati , već je čak dogurao i do titule svjetskog prvaka !

A možda je i dobro da Lev ne dobije Hansa , jer nakon tog bi zaista bilo realno da Hans prestane igrati , a zapravo i Lev bi mogao prestati igrati - jer što se još većeg može u elektronskoj dami postići  no pobijediti Hansa ?! Lakše od toga je i osvojiti prvenstvo svijeta ![/font]

Prvo navedenu partiju, zaista nisam do sada zapazio (koliko vidim ovde je verovarno bila kontumacija), ali ovu drugu "poslasticu" sam pregledao pre par godina Shocked .

Ono što bi ja mogao reći, povodom ovakvih nebuloznih rezultata je to da su i damisti (pa i dopisni), društvena bića, te s' toga poprimaju i uticaje spoljnje sredine, koji mogu biti vrlo različiti i u izvesnoj meri mogu uticati i na kvalitet odigrane partije (a i sami znamo da je dovoljan i jedan mali kiks pa da sve ode do đavola (ili ti k' vragu)).
Početkom 90-tih, snimljen je kultni film "Mi nismo anđeli", za koji pretpostavljam da je i auditorijum u Hrvatskoj bio u prilici da ga pogleda. E sada krajem filma, glavni lik (koga tumači Nikola Kojo), u zimskom periodu odlazi na Lastovo, da bi pobegao od problema i sredio haos u glavi. Tamo sreće "gurua", koji je pobornik samotnjačkog života, sede pored šatora, posmatraju morske talase, oko njih nigde žive duše, a "guru" mu kaže: "Ovo je život, ... nema žene da ti sere, ... nema dece da se deru, vrište ...".

Dakle, ko zna kakvi spoljni uticaji su prouzrokovali ovakve kiks rezultate (a možda su pokušali da igraju u stanju u kome sam ja bio pre 10-tak dana, ali sam ipak bio svestan da je bolje ne igrati ...).
Драган Весић

Количество сообщений : 283
Географическое положение : Србија
Дата регистрации : 2015-11-24

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пт Фев 26, 2016 4:18 am

Čedo i Dragane , pa nisam ja nikog okrivljavao za neobičnu transliteraciju.

Meni je to samo zanimljivo i više onako pitam da bih znao zapravo s kim ja to igram. Naime , događa se da igram protiv ekipe Combined-1 sa izvjesnim aikido majstorom , "vračom" iz Ukrajine , koji igra pod ruskom zastavom , a ja zapravo ne znam ni njegovo ime ni prezime. Jer ako ruskojezičari koriste u latinici grčko slovo "y" ( ipsilon ) za sva ona slova ćirilice koje ne znaju kako bi napisali latinicom , onda se stvara problem.

Vidim da to univerzalno slovo može biti : "ij","j","ja","ju" ...   Very Happy   Shocked

No što tada taj ipsilon ("y" ) znači u prezimenu "Shtyrkov" ?

Tko će mi od vas pomoći kakao da to pročitam ? Pa ne znam ni "sh" što znači iako mi je nekako  najlogičnije da je to "š" odnosno "ш" ili  "šč" ( rusko  "щ" ). Uzmimo da je univerzalno "y" ovog puta "i" ili umlaut "ü"  ( takozvano "tvrdo i" ili u ruskom "ы" ) . Mogu li ja prezime svog protivnika čitati : Ščtürkov , Ščtürkoff , Ščtirkov, Ščtirkoff , Štürkov, Štürkoff, Štirkov , Štirkoff, Čtürkov ,Čtürkoff , Čtirkov , Čtirkoff ili pak nekako drugačije ?!

Znate , ja ću vjerojatno našu partiju objavljivati po raznim knjigama , kao što je Bernard Kašca našu partiju svagdje objavljivao zbog poznatog "bivškog udara" , pa mi nije baš svejedno ako ne znam ni prezimena protivnika. Volio bih da on sam napiše u originalu svoje prezime , ako nije tajna.
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пт Фев 26, 2016 3:17 am

Nakon dvije senzacionalne pobjede na startu prvenstva Lev polako dolazi na svoje i uskoro će se sa J.Terpstrom i V.Zaburnyaginom boriti za svoje mjesto. No kako god to izgledalo neobično , tu bi borba mogla biti još znatno žešća nego za prvo mjesto , jer nikakvi Roedolphi i nikakvi Luteijni ne mogu napraviti ni približno toliko pluseva , koliko ovo društvo može nanizati minusa. No bez obzira na sve , Lev Glumov ostat će zabilježen u povijesti kao jedan od igrača klase optimist , koji je "gotovo" pobijedio Hansa Vermina  

Lev Glumov vs Frits Luteijn 0-2

Nedavno sam sasvim slučajno na E-Dama pronašao i jednu partiju u kojoj je Sergej Martinenko pobijedio Fritsa Luteijna ( istina ne na nikakvom prvenstvu svijeta , već na jednom turniru "bez struje" ). Bolje reći : netko je isključio struju Nizozemcu , koji je izgubio ( Bog te pitaj kako ) u gotovo dobivenom položaju. Zna li netko više povijest ovog neobičnog događaja ? Nešto tu ipak ne štima.

Sergej Martinenko vs Frits Luteijn 2-0   Shocked Shocked

Da Fritsu možda nije pao barjak ili mu je Čedo utvrdio korištenje dopinga ?

Istina , ni taj rezultat nije toliko iznenađenje , kao na primjer da je izvjesni Masato Kawachi dobio jednog Nikolaja Morozova , koji  pak , začudo , ni nakon tog događaja nije razbio ploču i prestao igrati , već je čak dogurao i do titule svjetskog prvaka !

A možda je i dobro da Lev ne dobije Hansa , jer nakon tog bi zaista bilo realno da Hans prestane igrati , a zapravo i Lev bi mogao prestati igrati - jer što se još većeg može u elektronskoj dami postići  no pobijediti Hansa ?! Lakše od toga je i osvojiti prvenstvo svijeta !
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Чт Фев 25, 2016 8:34 pm

Laurent je zaista jedan od najbržih brzih igrača ; na TC2015 ostala mu je samo jedna jedina partija
( dominantna konačnica sa B.Koulenom )  , a ovdje još svega 6 , no kako ima dvije lako dobivene , zapravo i tu je pri kraju ... Dakle , unutar 3 mjeseca čak 30 partija !

Schelte Betten vs Laurent Delattre 1-1

Nesumljivo je da Laurent ima strašno dobrog ljubimca koji danonoćno radi , no ne vidim ama baš nikakvog zadovoljstva u takvoj brzopletoj igri gdje je ljudski faktor sveden gotovo samo na administrativni dio posla. Laurent bi sa samo malo više napora i "ljudskosti" u svojim partijama trebao postizati vrhunske rezultate i teško da on može biti zadovoljan sa +4 ili maksimum +5 kako će na kraju biti. Nije sad da i drugi nemaju pomoćnike sličnih ( iako slabijih) karakteristika  , ali komparativne prednosti treba ipak bolje iskoristiti od smiješnog nadmetanja – tko će prije. Dama je ipak misaoni sport a ne sprinterska disciplina. Osobno , Laurenta sam prije prvenstva svijeta smatrao za jednog od najvećih favorita za prvo mjesto. Podjednako me je razočarao svojim pristupom igri - kako ovdje , tako i na TC2015.
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Чт Фев 25, 2016 1:54 pm

Da je Gerrit van der Werff u krizi , pokazala je A-liga "bez struje" , gdje je nanizao nekoliko poraza , a zatim i onaj previd protiv L.Delattre na TC2015. Što crna serija nije gotova potvrđuje i ovaj previd sa PS

Gerrit van der Werff - Fred Roedolph

U gotovo nadmoćnoj poziciji bijeli pravi previd , no vrlo neobičan previd - on je sve vidio samo je poteze odigrao pogrešnim redosljedom. Može biti čak da je i negdje imao zapisano ranije kako se i što se mora igrati , no kad je vidio nastavak protivnika on je bio lijen te svoje zabilješke ( ili sjećanja ) provjeriti , već je "poletjela ruka" Shocked Very Happy

34.19-14?

[ Nakon 41.41-36 - a to bi odigrali čak i razni "babić-stegemani" 22x31 35.36x27 11-17 36.19-14 9x20 37.44-40 8-12 ( naravno , ne 17-22? zbog 29-23+ ) 38.29-23 18x29 39.24x33 12-18 40.33-28 17-22 41.28x17 21x12 42.32-28 i bijeli stoji bolje i to znatno bolje ! ]

34. ...9x20 35.44-40

[ Naravno , sa je 35.41-36 slabo zbog 22x31 36.36x27 18-23+ ]

35. ....22x31 36.41-36 21-27 i crni gubi figuru , a zatim i partiju.

No previd u redosljedu poteza je shvatljiv ( jer svi smo mi već u poodmakloj životnoj dobi , pa se i kući zaboravimo vratiti na vrijeme , neki se i ne znaju bez tuđe pomoći vratiti , neki se uopće ne vrate . kao na primjer Lav Nikolajevič Tolstoj ... ) , no nije mi shvatljivo srdito nastavljanje ( i samokažnjavanje ) Gerrita igranja te partije do besmisla. Ipak se ne treba spuštati na nivo "stegeman-martinenka" Very Happy
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Чт Фев 25, 2016 1:20 pm

Evo i nekoliko novih rezultata , od kojih je , dakako , najznačajniji onaj od Freda , koji grabi prema prvoj poziciji i kojeg ne plaši velik broj pobjeda Fritsa Luteijna.

Naš pak Zlatko igra ne toliko atraktivno , ali dovoljno aktivno da lako remizira i protiv najjačih. Međutim , njemu nedostaje pomalo igračke bezobraštine / drskosti , pa se još ne naziru neke perspektivne pozicije za koji plus. Može biti da je on malo previše objektivan , pa i ne preuzima rizik u svojim partijama i suviše skromno ocjenjuje svoje mogućnosti za jedno prvenstvo svijeta. A šteta , on je sigurno potencijal za +2 - +4 bilo kojeg turnira sa ovakvim šarolikim sastavom.

Zlatko Batinić vs Laurent Delattre 1-1

Gerrit van der Werff vs Fred Roedolph 0-2

Aleksej Šitov vs Vladimir Savin 1-1
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор cigaly в Чт Фев 25, 2016 8:36 am

Драган Весић пишет:I ja sam mislio da translaciju ruskih imena ne vrši e-dama, već sami igrači, tako da su oni sami "birali" kako će svoja imena napisati latiničnim pismom.  Na primer Vorušilo je registrovan u izvornom obliku i pismu.

Upravo tako ... uz dodatak da smo neke registirali mi (u slucaju kda je bilo nekih tehnicki ili slicnih problema), ali prema podacima koje smo dobili.

Usput, koliko god bi automatska transliteracija ruskih imena vise licila na ono sto pise Miljenko (pretvaranje slova u slovo je relativno jednostavan proces, , vec samo pretvaranje 'lj' i 'nj' u 'љ' i 'њ' pocinje komplicirti stvari), ali nacin pisanja ruskih imena nije bas tako striktno definiran. Upravo sam procitao knjigu u kojoj se spominje "Lavrenty Pavlovich Beria" sto je prilicno u skladu s onim "Vasily" ili "Anatoly", a kod nas je uobicajeno da se ne pise "Dostoevskij" nego "Dostojevski" ili "Spaski", a ne "Spaskij" (iako je Smislov bio "Vasilij", a ne "Vasili"). Sve u svemu, prilicna "zbrka" zbog koje bas nisam previse odlucan u namjeri da (barem onima s ne-slavenskog govornog podrucja za koje je cirilica priblizno ekvivalentna hebrejskom pismu) radim transliteraciju imena onih Rusa (Ukrajinaca i Vorushila) koji su se registirali imenom "u originalu" :-(

cigaly

Количество сообщений : 64
Географическое положение : Zagreb, Croatia
Дата регистрации : 2015-11-25

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Чт Фев 25, 2016 7:22 am

I ja sam mislio da translaciju ruskih imena ne vrši e-dama, već sami igrači, tako da su oni sami "birali" kako će svoja imena napisati latiničnim pismom. Na primer Vorušilo je registrovan u izvornom obliku i pismu.
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор cigaly в Чт Фев 25, 2016 6:53 am

LeoMinor пишет:[  Malena napomena : na E-Dama postoji vrlo zanimljiva i neobična transliteracija ruske ćirilice na latinicu. Tako i u imenima i prezimenima ova dva junaka mojeg posta.

U originalu bi to bilo ovako ( ako se ne varam ) – no ako nije , neka me netko ispravi :

Валерий Забурнягин - Андрей Верхових

a sad pogledajmo latinicom a la E-Dama    Very Happy   :

Valery Zaburnyagin – Andrei Verhovich

Po mojem poimanju trebalo bi pisati : Valerij Zaburnjagin – Andrej Verhovih .No dobro , transliteracija ima različitih, tako imamo "englesku" , "francusku"  , "međunarodnu" , pa dopuštam da i tu umjesto na primjer slova "й = j" vidimo i "y"  ( tada : Valeriy Zaburnyagin ) . No tada ne može kod jednog biti "y" u značenju " й"  a drugi put u značenju "ий" ili kao kod našeg junaka i "я" ,  ili "и" ,   ili čak "ю /ju" ( kao kod Jure Kelima: Yra Kelim ) . Kod Andreja  ćirilično slovo "й" pretvara se u latinično "i". Kod Andreja u prezimenu imamo dva slova "h" , no jednom je napisano "h" , a drugi put "ch" što je u međunarodnoj transkripciji zamjena za "č". A morate priznati da Verhovih nije isto što i Verhovič  Very Happy  ]

Necu se mijesati u raspravu o ispravnoj transliteraciji, samo napomena kako to nema bas nikakve veze s bilo kojim dijelom softvera ili hardvera na e-dama nego sa samim igracima i onim sto su upisali kod prijave. Primjeri koji nemaju bas nikakve veze s e-dama:

Valery Zaburnyagin

Valery Zaburnyagin

Anatoly Erastov

... a da i ne spominjem koliko mi je vlastita mama dosadna kad pocne s pricom o tomu kako su joj u Madzarskoj objasnjavali kako bi se nase prezime trebalo "ispravno" citati, odnosno pisati :-)

cigaly

Количество сообщений : 64
Географическое положение : Zagreb, Croatia
Дата регистрации : 2015-11-25

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Чт Фев 25, 2016 3:28 am

Raspad sistema

Poznato je : kad ne ide - onda ne ide.Tko bi i pomislio da iskusan igrač može napraviti više od 3-4 poraza na turniru , pa zvalo se to i prvenstvo svijeta.

Valery Zaburnyagin vs Andrei Verhovich 0 – 2

32.45-40 ?? 19-24

Ovo već liči na potpun raspad sistema i to onog nervnog. Mogao bi ovo biti i kraj jedne karijere i to više nego neslavan kraj  Sad

[  Malena napomena : na E-Dama postoji vrlo zanimljiva i neobična transliteracija ruske ćirilice na latinicu. Tako i u imenima i prezimenima ova dva junaka mojeg posta.

U originalu bi to bilo ovako ( ako se ne varam ) – no ako nije , neka me netko ispravi :

Валерий Забурнягин - Андрей Верхових

a sad pogledajmo latinicom a la E-Dama    Very Happy   :

Valery Zaburnyagin – Andrei Verhovich

Po mojem poimanju trebalo bi pisati : Valerij Zaburnjagin – Andrej Verhovih .No dobro , transliteracija ima različitih, tako imamo "englesku" , "francusku"  , "međunarodnu" , pa dopuštam da i tu umjesto na primjer slova "й = j" vidimo i "y"  ( tada : Valeriy Zaburnyagin ) . No tada ne može kod jednog biti "y" u značenju " й"  a drugi put u značenju "ий" ili kao kod našeg junaka i "я" ,  ili "и" ,   ili čak "ю /ju" ( kao kod Jure Kelima: Yra Kelim ) . Kod Andreja  ćirilično slovo "й" pretvara se u latinično "i". Kod Andreja u prezimenu imamo dva slova "h" , no jednom je napisano "h" , a drugi put "ch" što je u međunarodnoj transkripciji zamjena za "č". A morate priznati da Verhovih nije isto što i Verhovič  Very Happy ]
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пн Фев 22, 2016 4:05 am

A što je sa našim junakom sa starta prvenstva Levom Glumovim ?!

Ja sam pomalo bio ironičan , no Lev je čak bio i u vodstvu  Shocked

Ostaje  ipak moja konstatacija da takve igrače ne treba gledati na PS.Trenutno beskompromislni Lev ima dvije pobjede i svega jedan poraz  , no stanje je mnogo – mnogo lošije kad pogledate kakve pozicije igra. On bi naime , mirne savjesti odmah danas mogao predati točno 10 partija ( F.Luteijn , F.Roedolph , L.Delattre , J.Kaubrys ,J.Kelim, A.Erastov, W.IJzerman , S.Betten, D.Vesić i A.Verhovih ) , a u bar još 2-3 spasa mu nema ...

No čak i takav optimist može i hoće nekima zagorčati život. Kao primjer pogledajte trenutnu poziciju sa jednim od kandidata za najviše mjesto :

Lev Glumov vs Hans Vermin

I što kažete ?! Nije Hans iz dobra krenuo na ovaj rasplet   Very Happy

Na potezu bijeli ( Lev ) i sveopća javnost sa nestrpljenjem očekuje nastavak partije iz reda onih : "vjerovali ili ne ! " .

Zamislite samo kakvo je stanje na svjetskim kladionicama .  A potajno likuje i gospodin Zaburnyagin : " pa valjda sad vidite protiv kakve sam ja to zvijeri izgubio ! "  Very Happy

Ja sam ipak na kladionici uplatio 1000 € da Hans neće ni protiv Leva izgubiti nevinost na E-Dama.
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пн Фев 22, 2016 2:36 am

Zlatko Batinić vs Valery Zaburnyagin 1-1

Zlatko se , dakle , uključio u raspodjelu bodova na prvenstvu i kao debitant ne smije biti nezadovoljan jer je remi protiv jednog od kandidata za fenjer. Bit će još dosta prilika za pluseve , a kako je on tvrd i uporan borac očekivati je i na kraju rezultat iznad 50%.Jedini mu je nedostatak kronični nedostatak vremena za dublju analizu partija i svojevrsna akademska objektivnost , kojom se lišava mogućnosti povećanja produktivnosti protiv očigledno slabijih protivnika. A to što je on najbolje rejtingiran hrvatski igrač nije nikakva slučajnost i on , kao i Zoran, zaslužuju biti u samoj vrhuški , u prvoj desetki – dakle , u "klubi 1800". No da bi se to i realiziralo treba znatno više agresivnosti i povećanje motiviranosti.
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор zoranp в Вс Фев 21, 2016 8:57 pm

Sve po narodnoj"Lako je tuđim klincem gloginje mlatit!" . Svejedno hvala na optimističnim riječima.
zoranp

Количество сообщений : 140
Дата регистрации : 2015-11-23

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Вс Фев 21, 2016 8:43 pm

Dragan piše :
Nisam hteo ni ja da kažem, da će se svi oni ravnopravno boriti za prvo mesto, već sam hteo da istaknem, dosadašnji Zoranov dobar rezultat, koji će se odraziti i u konačnom skoru. Očekujem njegov konačni plasman od 5.-7. mesta, što će po mome skromnom mišljenju, biti veliki uspeh.

Zoran će te nazvati Dragan-Zlatousti Very Happy

A da bi Zoranu pomogli u ostvarenju čim boljeg plasmana , za očekivati je da njegove "žrtve" ne sakupljaju samo krompire , već da nešto i remiziraju , pa čak i pobjeđuju. Zasad Zoran i nema baš neke velike pomoći od J.Terpstre , ali mislim da će slijedeća krupnija njegova žrtva već raditi za njega mnogo - mnogo produktivnije. Radi se naime o  još jednom Nizozemcu , a iz taktičkih razloga njegovo ime još ne obznanjujemo Very Happy do egzekucije

A shvatio sam i zašto ti tako navijaš za Zorana . Moći češ se hvaliti : " pa ja sam tog tipa ne jednom prebio ko beba zvečku ! "  Very Happy

A Zoran ima potencijala i ja čak 5-7. mjesto i ne bih zvao velikim uspjehom , već samo uspjehom. A on je kao onaj tip ( ako se ne varam , glumi ga Slavko Štimac )  iz filma "Sjećaš li se Dolli Bel" , koji stalno ponavlja : " svakim danom ,  u svakom pogledu , sve više napredujem ".

Ipak , 5-7. mjesto bit će vrlo teško doseći , jer ako je vjerovati Zoranovoj o sretnom braku i sreći u dami , onda će njemu za to nedostajati sreće ... Ipak , nije najvažnije koje će mjesto zauzeti. Važno je da pokaže napredak u odnosu na prošlo prvenstvo : da ne predaje remi pozicije , da realizira ponuđene poklone , te da završi tako težak turnir bez poraza.
Zasad gotovo sve ide po planu , jedino je pomalo brzoplet i igra brzo kao da se je mnogo u partijama družio sa Draganom Vesićem Very Happy

Последний раз редактировалось: LeoMinor (Вс Фев 21, 2016 9:02 pm), всего редактировалось 1 раз(а)
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Вс Фев 21, 2016 8:15 pm

LeoMinor пишет:
A Dragane , ja bih se s tobom samo djelomično složio. Na vrhu su se izdvojila trojka , a ne šestorka. Frits ima 6 pluseva iz 17 partija , a toliko će uskoro imati ( ili još više ) Fred , a Hans sa 3 plusa iz svega 7 partija i u očekivanju ove debele pobjede ( a još je dobiven protiv jednog vrhunskog igrača) također ističe svoju kandidaturu. To će i na kraju biti prva trojka , samo treba podijeliti mjesta.  Trenutni učinak ostalih je znatno skromniji  jer dva plusa Simona  iz 11 partija ( a bit će i ovaj poraz ...) , Zorana iz 13  i  Laurenta  iz 16 ipak nije nešto obečavajuće - bar ne za prvu trojku.

Ma nisam ja to, Miljenko, analizitao tako dubinski kao ti (na čemu ti čestitam), već je moj kriterijum više bio vizuelni (estetski). Ti si svojom analizom apostofirao, glavne konkurente za titulu, sa čime se ja potpuno slažem.
Nisam hteo ni ja da kažem, da će se svi oni ravnopravno boriti za prvo mesto, već sam hteo da istaknem, dosadašnji Zoranov dobar rezultat, koji će se odraziti i u konačnom skoru. Očekujem njegov konačni plasman od 5.-7. mesta, što će po mome skromnom mišljenju, biti veliki uspeh.
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Вс Фев 21, 2016 7:38 pm

Na ovom prvenstvu svijeta dvojica iskusnih igrača V.Zaburnyagin i J.Terpstra nižu poraz za porazom i zapravo glume Glumova od prošli put  Very Happy  

Valery Zaburnyagin vs Jura Kelim 0-2

Nevjerojatno je kako Valerij niže te svoje poraze . Ne znam da li je i ranije bio toliko brzoplet. A očekuju ga do kraja još kao minimum dva poraza ( protiv Šitova i Morozova ) , a nazire se tek jedna mršava pobjeda , koju zapravo ima od samog starta prvenstva.

37.45-40 ?

Ovaj potez je jedan od  ozbiljnijih kandidata za najgluplji potez prvenstva   Very Happy

Naravno , neophodno je bilo 43-39 kako bi se obranilo oslabljeno desno krilo. Umjesto toga bijeli je još pomogao crnom da realizira prodor do dame. Da je to učinjeno u praktičnoj partiji svi bi bijelog okrivljavali da je namjerno pustio partiju. Potez je toliko djetinjasto naivan ( nekako kao "žrtva" figure protiv Vesića , ako se još sjećate ) da je prije pitanje za liječnike nego za dama analitičare.

Aleksei Shitov vs Jan Terpstra 1-1

Jan Terpstra malo je pak prekinuo svoju crnu seriju , ali bit će još krompirića do kraja i izgleda da je on osigurao zadnje mjesto .
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пт Фев 19, 2016 1:04 pm

Драган Весић пишет:Nakon poraza Glumova, na čelu tabele jasno se izdvojila šestorka, kojoj se kako stvari stoje, može priključiti još eventualno Morozov i ... , ali ono što je bitno među njima naš Zoran.

Bravo Zorane.

Dragane , hvala ti na postu i moralnoj podršci Zoranu – što je na ovako teškim natjecanjima važno.

Ipak , ja se sa tvojim konstatacijama o odvajanju šestorke baš i ne bih složio.

Pogledajmo najprije kako ta šestorka zapravo ima već završen međusobni turnir     - na kojem je nedostajao samo još jedan mali korak do idile   Very Happy

No tu idilu pokvarili su Hans i Šime nevjerojatnom partijom :

H.Vermin - S.Wiersma

41. ...7-11 ? 42. 30-25 i crni može predati !

Naravno , trebalo je igrati 41. ... 8-12! 42.33-28  [ Slabije je 42.30-25 zbog 24-30 43.25x14 ( ali ne 25x34 zbog 12-18+)  19x10 44.33-28 30-34= :
ako 42.43-39 20-25 = ; ako 42. 42-37 onda 23-29 43.44-39 12-18 = ; ako 42.22-17 12x21 43.27x16 20-25= ] 42. ..12-18 43.22x13 19x8 44.30x19 13x14 i tko će ovdje dokazati da se prednost bijelog može pretvoriti u nešto više od remija ?!  Very Happy

Nevjerojatan previd Simona , mojeg facebook prijatelja . Njega je častio Lev , a on je to isto učinio Hansu . Istina , previdi su drugih  težinskih kategorija. Pogledajte i cijelu partiju koja bi mogla mnogo toga odlučivati :

Hans Vermin vs Simon Wiersma

A Dragane , ja bih se s tobom samo djelomično složio. Na vrhu su se izdvojila trojka , a ne šestorka. Frits ima 6 pluseva iz 17 partija , a toliko će uskoro imati ( ili još više ) Fred , a Hans sa 3 plusa iz svega 7 partija i u očekivanju ove debele pobjede ( a još je dobiven protiv jednog vrhunskog igrača) također ističe svoju kandidaturu. To će i na kraju biti prva trojka , samo treba podijeliti mjesta.  Trenutni učinak ostalih je znatno skromniji  jer dva plusa Simona  iz 11 partija ( a bit će i ovaj poraz ...) , Zorana iz 13  i  Laurenta  iz 16 ipak nije nešto obečavajuće - bar ne za prvu trojku.

Naravno , ja očekujem od Zorana u konačnici barem +4 , ako ne i +5 ( uz malo sportske sreće ) - ali ova prva trojka odjurila je progoniteljima. A za Nikolaja ne mogu još ništa reći jer nisam pogledao sve njegove partije. U svakom slučaju siguran sam da on neće ponoviti uspjeh od prošli put. Braniti prvo mjesto znatno je teže nego ga prvi put osvojiti.
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пт Фев 19, 2016 12:11 pm

Ljudi moji , dali je ovo moguće !   Very Happy

S.Wiersma - L.Glumov

51. ...13-18?? 52.49-32  i crni je predao.

Kako ovo objasniti  ? Jednostavno – Lev igra kompjutorom , a kad se počne praviti pametan odigra i sam . Ovog puta je odigrao upravo onako kako on to zna.

A nakon 51. ...13-19 vjerojatno bi sam Nizozemac ponudio remi , jer daljnja igra je besmislena

Simon Wiersma vs Lev Glumov 2-0
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Пт Фев 19, 2016 8:15 am

Nakon poraza Glumova, na čelu tabele jasno se izdvojila šestorka, kojoj se kako stvari stoje, može priključiti još eventualno Morozov i ... , ali ono što je bitno među njima naš Zoran.

Bravo Zorane.
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Чт Фев 18, 2016 10:26 am

Miljenko je pravi majstor da sačuva od zaborava razna raritetna dešavanja.

Ovo neka bude moj mali doprinos. Pogledajte do kakve je pozicije (11 na 11) došlo, nakon samo 12 poteza u partiji:

Anatoliy Erastov - Виталий Ворушило

Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Пт Фев 12, 2016 7:54 am

Moj protivnik je prihvatio ponuđeni remi.

http://e-dama.net/e/dama/game.vm?game=22543
Dragan Vesić - Igor Bochkov 1-1

Meni je čitava partija delovala prilično miroljubivo. Mislim da se nije moglo više.

Večeras (oko 22:30), dopunjavam informaciju. Još jedan remi:

http://e-dama.net/e/dama/game.vm?game=22387
Dragan Vesić - Alexsandr Andreev 1-1

Nešto malo uzbudljivija partija.
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Чт Фев 11, 2016 12:36 pm

Razmatrao sam tu varijantu, ali se meni učinilo boljim ovako kako sam odigrao.

Dragane , u tvojoj rečenici je zapravo suho zlato sardžano  - ti si i odigrao najbolje , jer očito je da si tako postigao pobjedu , a pitanje je da li bi je ostvario da si igrao objektivno najjače. Ja na TC2015  nisam odigrao ni jedan jedini "mlaki" ili slab potez - a dobio sam samo one koje su svi ostali dobili i koji pojma nemaju ...Protiv mene vide najsloženije prijetnje a drugima previđaju "jednu daš - nekoliko uzmeš" . Ja na primjer Martinenku ponudim da sprovede udar , a on ga vjerojatno nije ni vidio ... Very Happy ( pogledaj gdje i kao su mi se izmigoljili Wiersma i Serdyuk )  i tako - jad i bijeda od rezultata. Ja sam samo analitičar , a kao praktičar - čista nula. Praktičar , dobar praktičar mora biti bolji psiholog , mora imati više pozitivne bezobraštine , a manje objektivnosti , a mora imati i podršku božice Fortune. Ja sam očito slab Embarassed  , jer mene Fortuna ne miluje - ona voli samo jake i energične Sad
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Чт Фев 11, 2016 12:13 pm

LeoMinor пишет:

No kako je i pokazano remi , pogledajmo što se na konopcim događalo "udarac ranije"  Very Happy

54.33-28 (?)

A bio je osim tog slabog desnog direkta - jači  lijevi kroše :

54.17-12 13-19

[ Eto sad 16-21 gubi zbog 55.33-28 24x33 56.28x39 20-24 57.39-33 13-19 58.12-7+ ]  55.22-18 19-23 56.35-30 ( ono sa 33-28 smo već vidjeli ) 24x35 57.18-13 ... ponovo remi , ali za Jana veće nevolje.

Razmatrao sam tu varijantu, ali se meni učinilo boljim ovako kako sam odigrao. Moje opservacije su bile takve da u varijanti koju sam ponudio, protivniku dajem samo jedan put ka remiju. Ako na tom putu pogreši, ide rekom bez povratka. U drugim varijantama činilo mi se da protivnik ima "proboje" i po levom i po desnom krilu. Naravno plašio sam se da i ja ne pogrešim ako previše zakomplikujem.
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор Спонсируемый контент

Спонсируемый контент

Страница 9 из 12 Предыдущий  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Следующий

Предыдущая тема Следующая тема Вернуться к началу