ChMM-3S

Страница 11 из 12 Предыдущий  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Следующий

Предыдущая тема Следующая тема Перейти вниз

video Re: ChMM-3S

Сообщение автор LeoMinor в Пн Янв 18, 2016 4:51 pm

Zoran se riješio još jednog suparnika za sam vrh tablice .

Nakon herojskog remija na startu PS Nizozemac Jan Terpstra prekinuo je tu seriju uspjeha Very Happy očekivanim porazom i sad polako stvari dolaze na svoja mjesta :

Laurent Delattre vs Jan Terpstra 2-0

Mene je u ovoj partiji ( ipak neravnopravnih ) privukao detalj nakon 33.poteza bijelog 36-31

+
Uslijedilo je 33. …9-13 ?

Terpstra ide braniti figuru 29 koja uopće nije pod ugrozom , a pritom zaboravlja što je bijeli odigrao i što namjerava tom junačkom figurom. Zaista čudan propust.Nakon 17-21x21 pitanje je da li bi bijeli mogao izvući nešto više iz te 7x7-
LeoMinor
Admin

Количество сообщений : 8979
Географическое положение : Croatia
Дата регистрации : 2008-03-28

Посмотреть профиль

Вернуться к началу Перейти вниз

Сообщение автор zoranp в Вс Янв 17, 2016 5:06 pm

😂 Uvijek ispadne da nikad ne naučimo!
zoranp

Количество сообщений : 140
Дата регистрации : 2015-11-23

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Вс Янв 17, 2016 5:02 pm

Драган Весић пишет:Tek sada (posle ova dva poraza od F. Roedolph-a i Z. Petričevića), uviđam koliko je "rupavo" moje znanje u varijantama koje slede mome "omiljenom" otvaranju.
Sva je sreća, pa Zlatko ne pohodi ovaj forum!

Nemoj previše primati k srcu ova dva poraza , jer lisci su to stari. A što se pak tiče "rupa" u teoretskom znanju - znam mnogo jakih igrača koji igraju cijeli svoj život takve sisteme Roozenburga i opet i opet nalaze nove načine kako da pogriješe Very Happy Sklizak je to teren i daleko teži za igru od klasike , poluotvorenih i /ili otvorenih pozicija. Naravno da su nam nadmoćni igrači bivšeg SSSR-a i Nizozemske , jer tamo se još u "dječjim vrtićima" to počinje proučavati pod dirigentskom palicom dobrih pedagoga i trenera. Nama je pak ostalo da učimo po sistemu "pokušaj pogreška".
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Вс Янв 17, 2016 4:50 pm

Tek sada (posle ova dva poraza od F. Roedolph-a i Z. Petričevića), uviđam koliko je "rupavo" moje znanje u varijantama koje slede mome "omiljenom" otvaranju.
Sva je sreća, pa Zlatko ne pohodi ovaj forum!
Драган Весић

Количество сообщений : 283
Географическое положение : Србија
Дата регистрации : 2015-11-24

Посмотреть профиль

Сообщение автор zoranp в Вс Янв 17, 2016 4:28 pm

Da i sam nisam slično izgubio,nebih to ni znao,pa bih izgubio poslije.Tako je to s nama mladima !
zoranp

Количество сообщений : 140
Дата регистрации : 2015-11-23

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Вс Янв 17, 2016 2:51 pm

Драган Весић пишет:Čestitam Zoranu na pobedi!

Evo ja spomenuh da Zoran treba pobjeđivati želi li prestići J.Terpstru  i kao po narudžbi   Very Happy

Dragan Vesić vs Zoran Petričević 0-2

A Dragana mi žao , pao je on na dobro poznat , previše poznat teoretski štos sa klinom. Evo ja sam se nadobivao upravo istih takvih pozicija u nebrojenim cuger partijama sa P.Šegedinom i još nekima , koji su bili ljubitelji postavljanja klina u meni omiljenim varijantama

Pozicija nakon 22. ...4-10

Pozicija je jednaka , ali uslijedilo je

23.41-36 ?

i Dragan je izgubljen  [ Trebalo , je naravno , 32-27 , pa nakon razmjene 41-36 sa ravnim izgledima ]

Preostali dio partije je školski primjer i nebrojeno puta odigran .Istina , ja sam viđao i majstore koji su konačnicu 8x8 nakon 38.poteza samo remizirali površnom igrom.

Čestitke Zoranu , a Draganu dobra škola za buduće. Ne igrati brzo protiv starih lisaca ( no i protiv drugih ) i provjeravati stalno  svoje omiljene varijante. Jer ako nešto volimo , to još samo po sebi ne znači da i dovoljno dobro poznajemo. Zorane , ajde sad pokušaj preteći L.Glumova , pa ćemo onda navijati za dalje ... cheers
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Вс Янв 17, 2016 2:41 pm

Čestitam Zoranu na pobedi!
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Вс Янв 17, 2016 2:35 pm

Zoran je ponovo remizirao , no ako želi prestići na tablici J.Terpstru , ili L.Glumova , ili pak igrati na pobjedu na ovom prvenstvu svijeta , onda je već vrijeme da počne pobjeđivati  Very Happy

Naime , remije će ovdje raditi većina , a potrebno je sakupljati pluseve i to ne samo protiv "onih koje se mora pobijediti".

Ipak , šalu na stranu , Zoran je dobro startao , tako da i ovaj remi nije mačju kašalj :
Zoran Petričević vs Laurent Delattre 1-1

I ako netko misli da je ovo bila tipična uspavanka , taj se vara. Zoran je u 33.potezu odigrao aktivan upad na 23 i partija je postala vrlo zanimljiva , isprepletena rznim taktičkim mogućnostima , a do samog kraja zadržala napetost. Nakon 45. 29-24 nastala je pozicija kao na dijagramu

I kad ste svi pomislili - da to je obična pozicija - varate se. Evo čak i sad u ovoj naoko jednostavnoj situaciji oba suparnika dobrano su trebali brinuti i o slijedećoj mogućnosti nastavka:

45. ...14-20(?!) 46.24-19 20-24 47.19x30 28-32 48.37x28 27-31 49.28-23 31-36 50.39-34 22-27 51.
23-1836-41 52.33-29 41-46 53.18-13 26-31 54.13-8 31-36 55.38-3346-32 56.8-2 36-41 57.2-13 17-22
58.33-28 22x35 59.13x47 =

Последний раз редактировалось: LeoMinor (Вс Янв 17, 2016 2:46 pm), всего редактировалось 1 раз(а)
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Вс Янв 17, 2016 11:15 am

Poraz V.Zaburnyagina protiv outsidera bila bi prvorazredna senzacija i zapravo prva tako veća na oba ova velika natjecanja. Naime , ogromna je razlika kad neki optimist remizira sa majstorom ili kad ga pobjedi. No to  su dva pojma gotovo kao dan i noć ...
Da s pristupom igri ( površnost početnika ) gospodina  V.Zaburnyagina nešto nije u redu vidi se i po ostalim partijama. Pored onih već uknjiženih poraza njega očekuje još mnogo stradanja. Nisam pregledao sve njegove partije , ali izdvajam ovu protiv H.Vermina

Ne utrošiti u mjesec dana praktički ni dana za razmilšljanje , a uknjižiti bar 4 - 5 poraza puno je previše i za daleko slabije igrače i za daleko neiskusnije.

A pogledajte pak ovaj masakr u "Forte Cedrossu"   Very Happy

Aleksej Shitov vs V.Zaburnyagin

Igrati brzopotezno protiv prvaka Evrope , Rusije i okolice je naivnost ili precjenjiivanje svojih mogućnosti. A kad se još k tome pokaže nerazumijevanje jedne od najpopularnijih teoretskih varijanata koje su se ikad igrale , onda je to završava upravo kako se i dogodilo u partiji.

Pozicija na dijagramu je već kritična i očigledno je crnog uhvatila panika kad se odlučio na forsing-razmjene putem 18-22 ...i očajnu poziciju nakon ...

No pitanje je da li ovdje i ima nešto bolje. Istina prijetnja 33-28 može se braniti i taktikom  26. ...8-12 27.43-38 2-8 28.49-43 6-11 i nakon 27-22 pozicija bijelog izgleda podjednako zastrašujuća kao i nakon odigranog u partiji. Činjenica je da je nakon površnog otvaranja , V.Zaburnyagin jednako tako površno i organizirao obranu. Odlična pobjeda A.Shitova !

Na kraju moram reći da V.Zaburnyagina očekuju barem još dva poraza , no iz razloga što su partije u tzv.odlučnoj fazi - prešutjet ću zasad o kojima je riječ ( iako ovo osim mene i Dragana nitko i ne čita ).
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Сб Янв 16, 2016 2:56 pm

No da netko ne pomisli kako sam ja opsjednut isključivo pacerskom igrom i pacerskim pristupom igri dajem i suprotan primjer.

Crni je na potezu i malo tko bi očekivao buru koja će s ploče pomesti gotovo pola igračeg kompleta.

21. ...13-18!

i uslijedio je šokantan odgovor

22.28-22! 17x37 23.42x31

Paradoksalna pozicija , gdje je crni na potezu i sa figurom više , ali se materijalna prednost ne može zadržati ; crni stoga dopušta udar ( već drugi !)

23. ...9-13 24.27-21 16x27 2531x22 18x27 26.34-30 25x34 27.4x16

no sad ide kontra udar

27-32 28.38x27 24-30 29.35x24 20x49

no dama je već u mreži

30. 39-33 49x21 31.26x17

Na ploči je jednaka pozicija. Šokantno i prelijepo ! I neka sad netko kaže da su rezultativne partije ljepše od ovih što završavaju remijem   Very Happy

A pogledajmo i tko su junaci ove glavolomke :

Zoran Petričević vs Frits Luteijn
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Сб Янв 16, 2016 2:39 pm

Oh, kakva li se čudesa događaju na svjetskom  prvenstvu , a mene baš nitko od onih jedan i pol domaćih i isto toliko stranih korisnika ne obavještava. No na kraju krajeva , koga li to osim mene samog i zanima , ako ćemo baš iskreno do kraja   Sad

U ovoj čudesnoj , iz bajke , poziciji , očito se igralo obostrano na sve ili ništa – no to je i razumljivo. Onaj slabiji i nema što izgubiti , a onaj jači „mora dobiti“ onog kojeg inače „svi“ dobivaju  Very Happy

24. ...9-14?

[ Kojeg li nerazumnog poteza , koji gubi odmah i nakon kojeg sav uloženi trud pada u vodu !? Trebalo , je naravno 24. ...10-14! 25.40-35 ( jedino) 2-7! 26.44-40 ( jedino) 26-31! 27.37x26 ( naravno , drugo uzimanje 27x36? nakon 16-21! sve okreće na mlin crnoga )  27. ...11-17 28.42-37 17-21 29.x x 30.28-22 7-12 31.22-17 1-7 32.x 23-28 33. x 20x29 itd. ]

25.37-31 26x37 26.42x31

i crni je zapravo već ovdje  mogao mirne duše predati , ali ... to je prvenstvo svijeta gdje niko nikog ( ili malo tko koga )  ne uvažava.

A sad pogledajte i tko su junaci naše današnje piče :
Lev Glumov vs Valery Zaburnyagin

No , osobno , mene ni jedan od tri rezultata u ovoj partiji ne bi posebno iznenadio.

A znate li koliko je vremena na ovu partiju dosad utrošio V.Zabunyagin ? Tri dana i to vjerojatno tri dana kad je već upao u potpuno izgubljenu poziciju. Dotad nije imao o ćemu razmišljati Very Happy

Последний раз редактировалось: LeoMinor (Сб Янв 16, 2016 3:04 pm), всего редактировалось 1 раз(а)
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Пт Янв 15, 2016 10:39 pm

Delattre-ov sedmi remi

Aleksei Shitov - Laurent Delattre 1-1
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Ср Янв 13, 2016 8:49 pm

Zoran se upisao u tablicu

I to kako ? Odmah je na samom vrhu , iza Terpstre Very Happy
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Ср Янв 13, 2016 8:34 pm

I Zoran se upisao u tablicu:

Zoran Petričević  -  Valery Zaburnyagin  1-1

Nekako dok sam pisao gornje redove sklopljen je još jedan remi

Simon Wiersma - Laurent Delattre 1-1
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Ср Янв 13, 2016 8:44 am

F.Luteijn - A.Andrejev

24. ...14-20?

Zaista je neobično na svjetskom prvenstvu vidjeti takve previde klasičnih udara do dame. Naravno , tu nema ni smisla pokazivati udar , jer to "svi vide" osim postradalog Very Happy
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

video ЧММ-3С

Сообщение автор Anatoly Erastov в Вт Янв 12, 2016 10:08 pm

LeoMinor пишет:А у меня к тебе вопрос. Ты на форуме писал что для тебя большая нагрузка  играть одновременно 40 партий. Это понятно , так как и 5 или 10 партий играть против силнейших это много , тем более если и тот и другой много анализируют и осложняют игру. Но как объяснить что ты уже закончил 10 партий с высокой результативностью +2 =5 -3 , a в среднем на партию затратил лишь 3 дня (!) Запомнилась твоя партия от 70 ходов где лишь день затратил. Почему такая спешка "освободиться" от партий ? Мне кажется что менее опытном игроку как ты есть о чем думать. Но если тебе сейчас с 30 или через несколько дней с 20 партий будет гораздо легче играть , можно ли от тебя ожидать значительно лучшую и более продуманную игру ? Мы тебе желаем успехов, тем более что ты "молодой" игрок и к тому "зрелищный" ,  в остальных партий , но и в будущем. Тоже желаем иногда вспомнить латинскую FESTINA LENTE (  Спеши медленно )

Imam za tebe pitanje. Ti si na forumu pisao da je za tebe velik pritisak igrati istovremeno 40 partija. To je i razumljivo , jer je igrati i  5 ili 10 partija protiv najjačih igrača puno , tim više ako i jedan i drugi mnogo analiziraju i kompliciraju igru. No kako objasniti da si ti već završio deset partija s visokom rezultativnošću +2 =5 -3 , a u prosjeku po partiji utrošio svega 3 dana. Posebno se ističe tvoja partija od 70 poteza sa utrošenim jednim jedinim danom . Zbog čega takva žurba za oslobađanjem od partija ? Meni se čini da manje iskusan igrač kao ti ima o čemu misliti. No ako će tebi sada s 30 ili za nekoliko dana sa 20 partija biti znatno lakše igrati , možemo li od tebe očekivati znatno bolju i promišljeniju igru ? Mi ti želimo uspjeha , tim više što si ti "mlad" igrač i još k tome atraktivan , u preostalim partijama , no i ubuduće. Također žlimo da se ponekad sjetiš one latinske FESTINA LENTE ( žuri polako ).

Относительно твоей партии с Французом Лоран Делатр. Тут ты почему то скромничаешь ; выражение "вытащил" не соответствует действительности. Правда , Француз сильный , но тоже как и ты молниеносный  игрок , который на ход тратит приблизительно столько времени сколько он разрешил компу "обдумывать" , а вы обоюдно подсушивали игру и обоюдно друг у друга "вытащили"   Very Happy

U vezi tvoje partije s Francuzom Laurent Delattre. Ne znam zbog čega skromnost ;  izraz "iščupah" ne odgovara stvarnosti. Istina , Francuz je jak , no slično na tebe brzopotezni igrač , koji na potez gubi približno toliko vremena koliko je on dopustio kompu "promišljati" , a vi ste obostrano pojednostavljivali igru i obostrano ste "iščupavali" Very Happy

Смотря на вашу партию я почему то вспомнил русскую детскую песенку как тянули репу ; "тянут , тянут а вытянуть не могу..."

Gledajući na vašu partiju ja sam se ( ne znam zbog čega) prisjetio ruske dječje pjesmice kako su čupali repu : "čupaju , čupaju , a iščupat ne mogu " ...

Вы все верно сказали. Спеши медленнее. У нас Русских есть тоже хорошая поговорка."Тише едешь- дальше будешь"
Для Драгана эти турниры хороший игровой опыт.
На счет компов вы верно подметили. Но к компу нужна ещё голова. В сотках партия длится 50-60 ходов.
Что бы выиграть партию, нужно определить слабые места в позиции соперника и играть по намеченному плану. Комп на такое не способен. Так тот же Лорент Дератрэ в т.ЧММ-2С имел единственное поражение в партии со мной. Мне удалось тогда выиграть партию только благодаря правильно выбранному игровому плану.
А вообще в таких турнирах очень трудно выигрывать. Соперники опытные и "спешат медленно"

Sve ste točno rekli. Žuri polako. Kod nas u Rusiji ima također dobra izreka. "Tiše pođeš - dalje dođeš". Za Dragana ovi su turniri dobro igračko iskustvo. Na račun kompjutora vi ste točno primijetili. No kompu treba još i glava ( mozak ). Stopoljna partija traje 50-60 poteza. Da bi se dobila partija , potrebno je definirati slaba mjesta u poziciji suparnika i igrati po zacrtanom planu. Komp za to nije sposoban. Taj sam L.Delattre na drugom PS imao je od mene jedini poraz. Meni je tada uspjelo dotiti partiju zahvaljujući pravilno izabranom planu. A općenito na takvim turnirima vrlo je teško pobjeđivati. Protivnici su iskusni i "žure polako".

Anatoly Erastov

Количество сообщений : 5
Дата регистрации : 2016-01-02

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Вт Янв 12, 2016 9:50 pm

Broj 1 zabeležio prvu pobedu

Frits Luteijn - Alexsandr Andreev 2-0
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Вс Янв 10, 2016 6:12 pm

I Terpstra se upisao u tabelu

Wim IJzerman - Jan Terpstra 1-1

Završena i:

Frits Luteijn - Valery Zaburnyagin 1-1
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Вс Янв 10, 2016 4:39 pm

Imam za tebe pitanje. Ti si na forumu pisao da je za tebe velik pritisak igrati istovremeno 40 partija. To je i razumljivo , jer je igrati i  5 ili 10 partija protiv najjačih igrača puno , tim više ako i jedan i drugi mnogo analiziraju i kompliciraju igru. No kako objasniti da si ti već završio deset partija s visokom rezultativnošću +2 =5 -3 , a u prosjeku po partiji utrošio svega 3 dana.

Bojim se da tu nema objašnjenja. Jednostavno tako igram, što pokušavam da postepeno ispravim, naročito kada sa druge strane imam protivnika koji ima sličan pristup, a kada pozicija postane interesantna i kada se lomi, pa želim što pre videti na šta će to izaći. Jednom prilikom dobijem "izazov" od Wim IJzerman-a, po malo u čudu prihvatim "izazov" uz opasku da sam počastvovan, a on mi odgovori u smislu "sa tobom je interesantno igrati". I kada mi ti kažeš da imaš vere u mene, za mene je to veliki kompliment, ali se bojim da to stavlja preveliki teret na moja nejaka pleća, jer ti si za mene živa legenda i najveći igrač sa exs-YU prostora.
Zaista nikada nisam imao 40 započetih partija, ali problem nije toliko bio u kvantitetu, koliko u kvalitetu. Do sada sam imao obično 5-6 jakih partija, a čini mi se nikada preko 10.
Sa rezultativnošću u globalu moram biti zadovoljan, mada je bila jedna razočaravajuća partija (Fred Roedolph), koja me je toliko pokolebala, da sam se zapitao "šta ja ovde tražim?".

Posebno se ističe tvoja partija od 70 poteza sa utrošenim jednim jedinim danom .

Takve partije su retkost, ali Bog mi je svedok da mi nije namera bila da odugovlačim, čemu ide u prilog 1 dan utrošen za razmišljanje.

No ako će tebi sada s 30 ili za nekoliko dana sa 20 partija biti znatno lakše igrati , možemo li od tebe očekivati znatno bolju i promišljeniju igru ?

Čisto sumnjam.

U vezi tvoje partije s Francuzom Laurent Delattre. Ne znam zbog čega skromnost ;  izraz "iščupah" ne odgovara stvarnosti. Istina , Francuz je jak , no slično na tebe brzopotezni igrač , koji na potez gubi približno toliko vremena koliko je on dopustio kompu "promišljati" , a vi ste obostrano pojednostavljivali igru i obostrano ste "iščupavali" Very Happy

Verovatno sam bio subjektivan, jer sam stalno imao osećaj da imam problem sa igrom po levom krilu. Pa zar nisam 5-10 odigrao tek u 52. potezu.
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Вс Янв 10, 2016 4:02 am

А у меня к тебе вопрос. Ты на форуме писал что для тебя большая нагрузка  играть одновременно 40 партий. Это понятно , так как и 5 или 10 партий играть против силнейших это много , тем более если и тот и другой много анализируют и осложняют игру. Но как объяснить что ты уже закончил 10 партий с высокой результативностью +2 =5 -3 , a в среднем на партию затратил лишь 3 дня (!) Запомнилась твоя партия от 70 ходов где лишь день затратил. Почему такая спешка "освободиться" от партий ? Мне кажется что менее опытном игроку как ты есть о чем думать. Но если тебе сейчас с 30 или через несколько дней с 20 партий будет гораздо легче играть , можно ли от тебя ожидать значительно лучшую и более продуманную игру ? Мы тебе желаем успехов, тем более что ты "молодой" игрок и к тому "зрелищный" ,  в остальных партий , но и в будущем. Тоже желаем иногда вспомнить латинскую FESTINA LENTE (  Спеши медленно )

Imam za tebe pitanje. Ti si na forumu pisao da je za tebe velik pritisak igrati istovremeno 40 partija. To je i razumljivo , jer je igrati i  5 ili 10 partija protiv najjačih igrača puno , tim više ako i jedan i drugi mnogo analiziraju i kompliciraju igru. No kako objasniti da si ti već završio deset partija s visokom rezultativnošću +2 =5 -3 , a u prosjeku po partiji utrošio svega 3 dana. Posebno se ističe tvoja partija od 70 poteza sa utrošenim jednim jedinim danom . Zbog čega takva žurba za oslobađanjem od partija ? Meni se čini da manje iskusan igrač kao ti ima o čemu misliti. No ako će tebi sada s 30 ili za nekoliko dana sa 20 partija biti znatno lakše igrati , možemo li od tebe očekivati znatno bolju i promišljeniju igru ? Mi ti želimo uspjeha , tim više što si ti "mlad" igrač i još k tome atraktivan , u preostalim partijama , no i ubuduće. Također žlimo da se ponekad sjetiš one latinske FESTINA LENTE ( žuri polako ).

Относительно твоей партии с Французом Лоран Делатр. Тут ты почему то скромничаеш ; выражение "вытащил" не соответствует действительности. Правда , Француз сильный , но тоже как и ты молниеносный  игрок , который на ход тратит приблизительно столько времени сколько он разрешил компу "обдумивать" , а вы обоюдно подсушивали игру и обоюдно друг у друга "вытащили"   Very Happy

Смотря на вашу партию я почему то вспомнил русскую детскую песеньку как тянули репу ; "тянут , тянут а вытянуть не могу..."

Gledajući na vašu partiju ja sam se ( ne znam zbog čega) prisjetio ruske dječje pjesmice kako su čupali repu : "čupaju , čupaju , a iščupat ne mogu " ...
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Сб Янв 09, 2016 10:21 pm

Iščupah remi protiv jakog Delattre-a.
Laurent Delattre - Dragan Vesić 1-1

Вытащил ничью против сильного Л.Делатра
Лоран Делатр - Драган Весич 1-1
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Ср Янв 06, 2016 11:57 am

Участники решили нас порадовать ещё одной результативной партией

Sudionici su odlučili da nas obraduju još jednom rezultativnom partijom

Fred Roedolph vs Valery Zaburnyagin

1. 33-29 17-22 2. 39-33 11-17 3. 44-39 6-11 4. 50-44 1-6 5. 31-27 22x31 6. 37x26 19-23 7. 35-30 14-19 8. 30-25 19-24 9. 25x14 9x20 10. 42-37 10-14 11. 32-28 23x32 12. 37x28

Как будто все нормально и на захват центра черные решили ответить разменом . Правильно решение , но с одной дыркой

Kao da je sve normalno i na zauzimanje centra crni je odlučio odgovoriti razmjeno. Pravilna odluka , no s jednom rupom

17-22 13. 28x17 12x21 [  зачем так , а не сразу на 22 ?!/ a zašto ne odmax na 22 ?! ]  14. 26x17 11x22  15. 29-23 18x29

Белые сразу наказивает небрежность соперника отличным вторжением на поле 23

Bijeli odmah kažnjava šeprtljavost protivnika odličnim upadom na polje 23

16. 34x23 13-19 (?)

Это уже слабыий  ход .Надо было  сначала укрепить позицию  : 7-12 , 4-9 , 5-10  , а потом решат вопрос шашки 23  /  To je već slab potez. Trebalo je najprije učvrstiti položaj , a onda se pobrinuti o pitanju figure na 23    

17. 41-37 19x28 18. 38-32 6-11 (?)  

Черны как будто игнорируют врожение.Ещё не поздно было для 7-12  . Явная недооценка опасной пешки соперника Crni kao da ignorira upad. Još nije bilo kasno za 7-2. Očigledno podcjenjivanje suparničkog pješaka.

19. 32x23 11-17 20. 46-41 4-9 21. 37-32 16-21 (?) 22. 36-31! 21-26 23. 41-37 24-30 24. 32-27 8-13 25. 27x18 13x22 26. 33-28 22x33 27. 39x28 7-12 28. 31-27 5-10 29. 44-39 30-35 30. 39-33 35x44 31. 49x40 9-13 32. 43-39 20-24 33. 48-42 15-20 34. 37-32 13-19 35. 42-37 10-15 36. 40-34 20-25 37. 27-21!

белые умело наращивали  свой перевес из хода в ход и здесь вряд ли есть спасения /  bijeli umješno povećava svoju prednost iz poteza u potez i ovdje teško da ima spasa  ]

37 ...24-30 38. 32-27 30-35 39. 45-40 35x44 40. 39x50 2-8 41. 21-16 26-31

Вынуждена жертва . Черные ищут спасение в осложнениях , но поздно разбудилисьь.

Iznuđena žrtva figure. Crni traži spas u komplikacijama , no kasno se razbudio.

42. 27x36

42. ... 17-22

i bijeli dobiva. Nakon poteza u partiji , Holanđanin je pokazao vrhunsku tehniku [/font"> ]

43. 28x17 19x28x39x30 44. 17-11 30-34 45. 47-42 34-39 46. 11-6 8-13 47. 42-38 25-30 48. 6-1 13-18 49. 37-32 12-17 50. 1x34x25x9 3x14 51. 32-27 14-19 52. 38-33 39x28 53. 27-22 15-20 54. 22x11 28-32 55. 11-7 32-38
56. 16-11 38-43 57. 7-2 20-24 58. 11-7 43-48 59. 7-1 48-25 60. 1-12 25-9 61. 12-21 9-3 62. 21-38
 2-0

Но и что сказать после такой партии ? Голландец играл великолепно , а черным есть над чем подумать. Он не только что недооценил важность вроржения , он явно и соперников недооценивает , играя молниеносно как неопытный юноша. Так в чемпионатах мира играть нельзя . Слишко несерёзно в 3 недели от начала таким образом проиграть уже две партии. А Фред Рудольф с две победы становится очень серёзным кандидатом за первое место , хотя до конца ещё далеко.

No i što reći nakon ovakve partije ? Holanđanin je igrao prekrasno , a crni ima nad čime da se zamisli. On ne samo da je podcijenio važnost upada , on je očigledno i podcjenjuje i svoje protivnike , igrajući brzopotezno kako kakav neiskusan mladac. Tako se na prvenstvu svijeta ne smije igrati. A Fred Roedolph sa dvije pobjede postaje vrlo ozbiljnim kandidatom za prvo mjesto , iako je do kraja još daleko.
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

video Dragan Vesić vs Fred Roedolph 0-2

Сообщение автор Anatoly Erastov в Вт Янв 05, 2016 10:07 pm

Правильно разыгранный дебют - это 50% успеха.

Pravilno odigrano otvaranje je 50% uspjeha.

Anatoly Erastov

Количество сообщений : 5
Дата регистрации : 2016-01-02

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Вт Янв 05, 2016 6:57 pm

Dragan Vesić vs Fred Roedolph 0-2

Dakle ovo je moje omiljeno otvaranje. Do 10. poteza varijanta je bila teoretska (Dama kraljica igara, Miljenko Lepšić), ali sa 13-18 moj protivnik, je izašao iz varijante. Naravno da je i ovaj poraz stvar iskustva (neiskustva). Moja literatura tretira 10. ..... 21-26 pa na dalje (autor Tjalling Goedmoed, Netherlands), verovatno neka literatura tretira i nastavak 13-18, ali ja je nemam. Dakle Fred je u potpunosti uspeo da me izbaci iz koloseka.

Вариант из партии является моим любимым дебютом . До десятого хода вариант был теоретический ( из книги Миленко Лэпшича "Dama . kraljica igara" , 1982. ) но играя 13-18 мой соперник напускает вариант. Конечно , поражение дело опыта ( неопыта ). Моя литература указивает лишь на 10. ...21-26 и дальше ( автор Tjalling Goedemoed, Нидeрланды ) , наверняка какая - то литература обрабативает и продолжение 13-18 , но у меня такой нет. Значит , Фреду полностью удалось меня выбить из колес.
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Вт Янв 05, 2016 5:25 pm

Чемпионат мира начался неожиданной бомбардировкой и первые результативные партии не среди сильных и "хвоста" ... а среди молниеносных , слишком молниеносных игроков. Драган Весич был героем , а сегодня страшный проигрыш в миниатюре , практически в дебюте . Недостаток опыта и самоконтроля - что - ли ?!

Prvenstvo svijeta započelo je neočekivanim bombardiranjem i prve rezultativne partije nisu one između jakih i "repa" ... već između bropoteznih , suviše brzopoteznih igrača. Dragan Vesić bio je herojem , a danas strašan poraz u minijature , praktiči u otvaranju. Da li je to nedostatak iskustva i samokontrole ?!

Dragan Vesić vs Fred Roedolph 0-2

Белые чуть рискованно разиграли дебют ( возможно это и какой-то теоретический вариант , но я об этом ничего не знаю. Знаю лишь что Драган тут "поплыл" и сыграл не лучшим образом  , не чувствуя опасность

Bijeli je pomalo riskantno razigrao otvaranje ( možda je to i nekakva teoretska varijanta , no ja o tome ništa ne znam. Znam samo da je Dragan ovdje "odjedrio" i odigra ne na najbolji način , ne osječajući opasnost

12.44-39 (!?)

[ наверняка лучше было  / vjerojatno je jače bilo 12.41-37  чтобы на / da bi na  21-26 сыграл агрессивно / odigrao agresivno  13.37-31 26х37  14. 42х31 ]

12. ...21-26

[ Нормальный ответ ,угрожая  шашке 27 / normalni odgovor , prijeteći figuri 27 ]

13.28-23 ?

Конечно , надо было немедленно / Naravno ,  neodgodivo je bilo 13.27-21 16х27 14.32х21 5-10 15.41-37 и борба ещё впереди / i borba bi tek predstojala .  После хода в партии все закончило практически через 2,5 хода  / Nakon poteza u partiji  sve je završeno praktički za dva i pol poteza.

13. ...9-13 14.49-43 14-19 15.23х14 20х9  и белые сдались/ i bijeli je predao
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Спонсируемый контент

Спонсируемый контент