ChMM-4S

Страница 1 из 2 1, 2  Следующий

Предыдущая тема Следующая тема Перейти вниз

video Re: ChMM-4S

Сообщение автор Драган Весић в Ср Авг 02, 2017 3:36 pm

LeoMinor пишет:Zaista mi nije jasno što se to događa. Najgore od svega je što se od sudionika ne traži nikakvo objašnjenje.

Inače , S.Betten je već odavna prekoračio vrijeme ( - 4 ) , no kako nema automatizma , a Gerrit ne traži ništa , partija se i dalje "igra"  Very Happy

Moja je verzija da je u toj partiji netko nekom predložio remi , a ovaj drugi se oglušio na to i tu je došlo do "pucanja prijateljstva" , a kako to više nikom nije bio važan rezultat završit će kako će završiti .  Šteta je da čak ni Nizozemci ne razumiju da se pojedinačna partija ne tiče samo njih , već svih sudionika u natjecanju. Čak i u slučaju da nikom baš nikako ne naštete  u konkretnom turniru , oni su naštetili svakom slijedećem turniru ( čak i prije nego započne ) u kojem će nas počastiti svojim sudjelovanjem. Ne znam što im je to trebalo.

Da verovatno si upravu, ali ipak posle svega, ostaje gorak ukus u ustima, zbog činjenice da mi je nakon samo 50-tak minuta, Betten zeznuo vic Crying or Very sad .
Драган Весић

Количество сообщений : 283
Географическое положение : Србија
Дата регистрации : 2015-11-24

Посмотреть профиль

Вернуться к началу Перейти вниз

Сообщение автор LeoMinor в Ср Авг 02, 2017 3:24 pm

Zaista mi nije jasno što se to događa. Najgore od svega je što se od sudionika ne traži nikakvo objašnjenje.

Inače , S.Betten je već odavna prekoračio vrijeme ( - 4 ) , no kako nema automatizma , a Gerrit ne traži ništa , partija se i dalje "igra" Very Happy

Moja je verzija da je u toj partiji netko nekom predložio remi , a ovaj drugi se oglušio na to i tu je došlo do "pucanja prijateljstva" , a kako to više nikom nije bio važan rezultat završit će kako će završiti . Šteta je da čak ni Nizozemci ne razumiju da se pojedinačna partija ne tiče samo njih , već svih sudionika u natjecanju. Čak i u slučaju da nikom baš nikako ne naštete u konkretnom turniru , oni su naštetili svakom slijedećem turniru ( čak i prije nego započne ) u kojem će nas počastiti svojim sudjelovanjem. Ne znam što im je to trebalo.
LeoMinor
Admin

Количество сообщений : 8979
Географическое положение : Croatia
Дата регистрации : 2008-03-28

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Ср Авг 02, 2017 12:39 pm

Eto mene opet povodom kvalifikacija za naredno svetsko prvenstvo.
Poslednja preostala partija Schelte Betten - Gerrit van der Werff polako prelazi u komediju. Betten već 10-tak dana ne igra i bez obzira što me to definitivno ne ugrožava, postajem pomalo fobičan da se radi o pokušaju sunarodničke štele (koliko je Bettenu ostalo dana za razmišljanje?). Ispostaviće se da je ovaj, eks-jugoslovenski lobi bio jači, Goran je dao sve od sebe da pobedi Gerrit-a i tako omogućio meni osvajanje trećeg mesta, čak iako ovu partiju Gerrit dobije "konzumacijom"!!!!!

Ipak vidim  u 15:29 beli je igrao Very Happy Very Happy Very Happy, taman toliko da mi upopasti vic Crying or Very sad .

Последний раз редактировалось: Драган Весић (Ср Авг 02, 2017 3:30 pm), всего редактировалось 1 раз(а)
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Сб Июл 15, 2017 6:56 pm

Драган Весић пишет:Miljenko, lepo napisano, ne bih imao šta dodati, osim napomene da si napravio lapsus kod Zlatka (pogrešno prezime).

Hvala Dragane , ispravio sam. Ispada da bez Babića ne može čovjek ni na WC Very Happy Vidim da se i prijavljuje na svaki mogući turnir , te tako odvraća pošten svijet. Nekako bi se to s prijavama sličnih tipova ipak moralo ograničiti ili je to moje mišljenje samo mišljenje mrzovoljnog starca ?!
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Сб Июл 15, 2017 6:45 pm

Miljenko, lepo napisano, ne bih imao šta dodati, osim napomene da si napravio lapsus kod Zlatka (pogrešno prezime).
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Сб Июл 15, 2017 5:03 pm

Ako sam dobro shvatio propozicije , za slijedeće PS plasiralo se deset prvoplasiranih , te po trojica pobjednika polufinala :

Nikolaj Morozov
Fred Roedolph
Fedor Dyškant
Simon Wiersma
Justas Kaubrys
Aleksej Šitov
Zoran Petričević
Frits Luteijn
Zlatko Batinić
Aleksandar Savin
Jurij Bojko
Lev Ganjušin
Zjaki Valemeev
Fabrice Lamock
Goran Igaly
Dragan Vesić

Pretpostavljam da će se za ostale sudionike poštivati rejting lista na E-Dama :

Hans Vermin
Wim IJzerman
Brion Koullen
Albert Labis
Laurent Delattre
Anatolij Erastov
Jura Kelim
Auke Spijkstra

No dalje zalazi se već u škakljivo područje. Naime , ukoliko se organizator odlučio za recimo 26 sudionika , pa i 24 zasigurno će se na 5.PS ponovo pojaviti i oni kojima tu nije mjesto , tim više što se sa rejting liste svi spomenuti neće zasigurno prijaviti.

Naravno , jedan igrač kao A.Verhovih ili T. Halman ne bi bio problematičan , ali ako se tu ponovo pojavi G. v/d Werff koji štanca bodove sa „babićima“ onda je to lakrdija. Također bi lakrdijom bilo da se na 5.PS prijavi „Marija“ , koja će zasigurno imati tada rejting na nivou Kelima , Spijkstre , … Nikako tu više ne vidim ni mjesto za V.Savina , Bettena , Zaburnjagina, a tim više V.Vorušila. Nesudjelovanje samo V.Vorušila bit će veliki dobitak za renome jednog PS. !

Za mene će iduće PS biti zanimljivo , jer se po prvi put pojavljuje i treći čovjek   Very Happy  iz Hrvatske , što je još samo jedna potvrda da pored dviju velesila Hrvatska zasigurno čvrsto drži treću poziciju. Ukoliko se nađu bogati sponzori , ja ću zasigurno osvjetljavati tijek događanja na 5.PS. Volio bih da je sponzor  neki  "Putin" ili "Abramovič " , jer baš bih  tada mogao mast vaditi onima koji se služe ruskim jezikom  Very Happy

Последний раз редактировалось: LeoMinor (Сб Июл 15, 2017 6:52 pm), всего редактировалось 1 раз(а)
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Сб Июл 15, 2017 4:28 pm

Zaista spektakularan završetak 4.PS ! Pitanje je sad samo da li će Fjodor reklamirati prekoraćenje ili će sam Erastov prekinuti taj cirkus ...

Druga stvar koja mi privlači pažnju je nevjerojatan slučaj da samo jedan jedini sudionik ima 50% bodova , a da nitko nema +1 Shocked Very Happy

Inače , kad sam vidio sastav ovog do sad ipak najjačeg prvenstva , iskreno sam pomislio da će +2 vjerojatno biti dovoljno za pobjedu , a +3 zasigurno. Znači , činilo mi se da će svi biti oko 50% i da će odlučivati nijanse. Očigledno je da sam ja nikakav prognozer. Zapravo , ja sam očekivao jedan "dosadni" turnir kao što su rezultati od prvoplasiranog do petnaestoplasiranog ( J.Kelim ) , gdje ima svega 7 rezultativnih partija. No ajde , dajmo tu još i 16-og L.Delattre. No onda nakon toga zaista potop : pet poraza Dragana , 6 Savina , 7 Vorušila , 9 Zaburnjagina ,10 Bettena i 12 Gerrita v/d Werffa ! Ako sam dobro zbrojio - to je 58 rezultativnih partija , a tu nije bilo ni Babića , ni Mitje , ni aikido majstora , ...

Pa ljudi moji da li je to moguće ?! Uz sve te silne kompjutore i literaturu , uz takav puževski spori tempo , uz takvo ogromno iskustvo ama baš svih sudionika , ...

Kako sam loš prognozer , tako sam ipak nešto pogodio Very Happy Pogodio sam da igrači sve manje koriste vlastitu glavu i da su zaista sve prepustili da im radi kompjutor. I ono malo koliko se koristi glava , glava radi površno/pogrešno , t.j. u važnim za partiju trenucima ili nedovoljno se vremena daje kompjutoru da promisli ( računa ) ili se pogrešno očitavaju ocjene koje komp daje. Postoje i slučajevi kad je igrač toliko samouvjeren da i ne uključi kompjutor , a to je već katastrofalna greška , jer se kroz dulji period nekorištenja mozga za analizu izgubio osjećaj.

Jednom rječju : "najjače PS " me je razočaralo , ali i naučilo da više ništa ne prognoziram Very Happy
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пт Июл 14, 2017 11:01 pm

Драган Весић пишет:
LeoMinor пишет:Dragane , ja sam na tu  poziciju skrenuo pažnju prije točno 9 dana  ( 05.07.2017. ) , ali na  jednoj "ruskoj" stranici :

http://minietiud.forum2x2.ru/t1262-topic

a još sam dao i sliku našeg junaka. Jedan njegov zloćesti sunarodnjak po imenu Petar Škludov pokušao ga je obraniti , ali , kao uvijek do sada :  iza sebe ostavio je samo smrad tvora  Very Happy

Da, pogledao sam to. Premda je moj ruski "zarđao" ipak sam ukapirao suštinu.

Imaš li uvid u to koliko mu je dana preostalo?

Utrošio je 110 dana i preostalo mu je još nekoliko sati do -1 ( tj. prekoraćenja ). Mislim da je sramotno ići na prekoraćenje , umjesto da se preda i čestita protivniku.  Zaslužuje moj iskreni i najdublji prezir Very Happy

Mogu si samo zamisliti kakvo bi mu ponašanje bilo da je stvarno neka faca iz tamo top-5 ili top-10.
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Пт Июл 14, 2017 9:09 pm

LeoMinor пишет:Dragane , ja sam na tu  poziciju skrenuo pažnju prije točno 9 dana  ( 05.07.2017. ) , ali na  jednoj "ruskoj" stranici :

a još sam dao i sliku našeg junaka. Jedan njegov zloćesti sunarodnjak po imenu Petar Škludov pokušao ga je obraniti , ali , kao uvijek do sada :  iza sebe ostavio je samo smrad tvora  Very Happy

Da, pogledao sam to. Premda je moj ruski "zarđao" ipak sam ukapirao suštinu.

Imaš li uvid u to koliko mu je dana preostalo?
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пт Июл 14, 2017 8:29 pm

Драган Весић пишет:Feodor Djskant - Виталий Ворушило

Crni duboko razmišlja već 12 dana!!!  Very Happy  Smile  Laughing  Shocked

Dragane , ja sam na tu  poziciju skrenuo pažnju prije točno 9 dana  ( 05.07.2017. ) , ali na  jednoj "ruskoj" stranici :

Последний раз редактировалось: LeoMinor (Пт Июл 14, 2017 11:04 pm), всего редактировалось 1 раз(а)
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Пт Июл 14, 2017 8:15 pm

Feodor Djskant - Виталий Ворушило

Crni duboko razmišlja već 12 dana!!! Very Happy Smile Laughing Shocked
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Сб Июн 10, 2017 3:32 pm

Dragane , tu je vrlo lako vidjeti da Gerrit nema šansu da te dostigne/prestigne , a teoretski šanse ima S.Betten u slučaju da sve do kraja pobijedi. I u čemu je tada razlika , tj. gdje je trebamo tražiti ? Tada se vidi da ste vi imali potpuno isti rezultat osim u slučaju Leijenaara i Gerrita . Sad je pitanje tko će od ove dvojice bolje proći. Znači "pita" se tu i Mazzavillani , no to je malo vjerojatno. Po svemu sudeći ipak bi S.Betten tada bio treći , jer Gerrit će biti ispred Leijenaara ... U svakom slučaju bravo i za tebe i za Gorana. Nadam se da češ konačno i na PS dohvatiti barem 50% , a od Gorana ( ako će igrati kao na polufinalu ) očekujem čak i plus. Također ne bi bilo loše da u slučaju novog TC , ukoliko Čedo ne želi igrati , ti zaigraš s našim dečkima. Nekako mi je to logičnije nego da igraš u nekim tamo miksevima.
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Сб Июн 10, 2017 7:20 am

Ko o čemu, kurva o poštenju, vojska o skraćenju, ... i ja o kvalifikacijama za naredno SP.

Od pre par dana Goran je završio turnir i definitivno osvojio drugo mesto, koje direktno vodi na peto SP. BRAVO!!!

Sada malo i o meni. Stvari su sada mnogo jasnije, ali posao još nije završen, jer postoje još dve kombinacije koje bi mi mogle ugroziti treće mesto.
Gerrit trenutno ima skor 17/12 i iz tri preostale partije, na raspalaganju 6 bodova. Teoretski mogao bi i on mogao doći do 23 boda, ali mislim da bi zbog dva poraza trebao imati manje SB bodova (ili sam u krivu???).
Betten ima trenutni skor 15/11 i u četiri partije koje su u toku, teoretskih 8 bodova. U naj nepovoljnijem slučaju po mene i on bi mogao doći do 23 boda, uz isti broj poraza (1) kao i ja. E, sada mislim da bi u tom slučaju broj SB bodova bio na njegovoj strani Crying or Very sad Shocked Mad .
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Пт Май 19, 2017 7:40 am

Završih i poslednju partiju, na kvalifikacionom turniru, koji se približava kraju.
Goran je obezbedio rezultat koji ga vodi ka učešću na naredno SP.
Ja sam ostvario vrlo dobar skor 23/15, ali još uvek zavisim od rezultata direktnih konkurenata. Kada ovo kažem, po najpre mislim na Gerrit-a. Samo njegov furiozni završetak turnira, mogao bi me udaljiti (barem za sada), od učešća na SP (ostao bi kriterijum plasmana na rang-listi e-dama). Mislim da je vrlo malo verovatno da Gerrit ostvari, u preostalih 8 partija, 6 pobeda, ali ako se i to desi, sve čestitke rivalu.
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Вт Май 16, 2017 6:58 pm

Dragane , čitam ja . Sve što si napisao ti i ostatak svijeta. Postoje voajeri koji svakodnevno virkaju , ali šute i samozadovoljavaju se. Pa čak i Rusi /Ukrajinci i ostala braća , koji jadni ne razumiju što je 32-28 na hrvatskom Very Happy Međutim Rusi i "Rusi" očigledno ne znaju ni ruski , jer nisam vidio ni jednu jedinu njihovu reakciju na onaj jedan jedini ruski tekst gospodina Erastova. Prosto , damisti su čudaci nad čudacima. Eto , Zlatko se već gotovo dvije godine nije stigao registrirati Very Happy ... Druge zabavne detalje neću iznositi.

A tvoj tekst je više nego dobrodošao. Ne slažem se s tvojom konstatacijom da je Vorušilo- Puž dobiven protiv S.Bettena To je lagano lagani remi ( kojeg možda i neće biti , jer Nizozemac neke partije igra kao Bart ) . Na primjer na najjače 36-31 ide prosti prodor sa 19-24 i 35-40. Ostali nastavci vode prednosti crnoga !
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Вт Май 16, 2017 6:32 pm

Prosto ne znam dali ovo neko čita, ali ja ću ipak nešto napisati, ponajviše iz razloga što je i za mene ovo prvenstvo gotovo.
Posle Zorana i Zlatka i ja sam okončao učešće. Nemojte od mene očekivati, da ću vam reći nešto previše pametno, a najverovatnije je da ću biti vrlo subjektivan.

Zoranovo 5-to mesto (+3), i ako će neko reći da je moglo bolje, rekao bih da spada u odlično postignuće. Prikazana je standardno tvrda igra, tradicionalno lukava, mada mi se čini da sam na ovom turniru, ponajlakše došao do remija u našem duelu.

Zlatkovo najverovatnije 9-to mesto (+2), pokazuje da je turnir odigrao bez kiksa, ali čak i ja stičem utisak da on može bolje. Dakle, vrlo-vrlo tvrda igra, uz utisak da sam ovoga puta ponajteže došao do podele bodova u našem meču.

Vezano za moj plasman (-4), ono što je najbitnije i realno bilo moguće postići, to je u borbi na začelju izbeći debakl. Moja startna predviđanja kretala su se u pravcu procena da su na ovom turniru "glavni" kandidati za fenjer Zaburnyagin, Betten i ja, potajno se nadajući da bi se ovoj grupi mogao pridružiti i V. Savin. Naravno uopšte nisam mogao očekivati da će Gerrit dati sve od sebe, da nam pomrsi račune i da će "uspeti" da postigne ponižavajući skor. Kandidaturu da bude lošije plasiran od mene, u poslednjih mesec dana, vrlo ozbiljno je istakao Vorušilo, ali nisam siguran šta će se tu desiti. Mislim da "juriša" ka skoru sa pet poraza, ali je vrlo moguće da zabeleži i jednu pobedu (protiv Betten-a).

Morozov osvaja titulu sa više nego ubedljivih +9.
Fred, nakon sjajnog početka, gubi korak za Rusom i završava sa jakih +6.
Djskant odličan treći na debitantskom nastupu.
Frits, loš početak, ali na kraju častan završetak sa skorom +3.

Последний раз редактировалось: Драган Весић (Вс Май 21, 2017 1:42 pm), всего редактировалось 1 раз(а)
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Вт Мар 14, 2017 4:18 am

Meni se čini da sam negdje pročitao ( a sad to ne mogu naći ) da nije moguće dulje od 40 dana ne odigrati potez u partiji , ako se to ne opravda , a vidim da na ovom prvenstvu i sam voditelj u izgubljenoj poziciji ne igra 50 dana (!?) , a zatim vjerojatno ( ja pretpostavljam , jer ne znam kao neigrač što se zapravo događa ) uzima odmor , da bi ipak tu nešto odigrao. Također si ne mogu objasniti odsustvo bilo kakve komunikacije sa igračima.

Evo , od početka polufinala prošlo je 40 dana , a ona vesela namještaljka - onanija  ( partija broj 57 ) još nije razjašnjena. Nakon jednog sata partija je završena je pobjedom bijeloga ( crni nije odigrao ni jedan jedini potez )  , a na tablici rezultat nije unijet i vodi se kao aktivna. Ako ja razumijem , partija je trajala točno sat i 16 minuta ; tj. bijeli je stigao odigrati prvi potez , a crni predati )

57 Alexander Savin Vladimir Savin 02.02.2017. 08:27 02.02.2017. 09:43  1/C  Igra se 0 (60) 37 (23)

Bez obzira što se desilo i što je sudac odlučio s tom partijom i igračem ( V.Savin ) neophodno je o tome obavijestiti promptno sve sudionike natjecanja. Ovako to zaista izgleda sve kao čiste Hlebine i diletantstvo .
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Пн Мар 13, 2017 10:29 pm

Ako si mu rekao!!!
Igrač koji je naprosto specijalizirao, igranje za vreme korišćenja "odmora" je, pretpostavljam da nije mnogo teško pogoditi, naš znameniti "puž", Vorushilo. On je zloupotrbu korišćenja slobodnih dana doveo do savršenstva.
Čak ima praksu da koristi odmor i na turniru na kome po propozicijama nije predviđena ta opcija (unplugged league). Ovo govorim iz ličnog iskustva, a kada sam Goranu skrenuo pažnju na to, on je ostao nem (pomislio sam da poruku nije dobio, a onda rekoh sebi, nemoj da talasaš).
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пн Мар 13, 2017 1:08 pm

Играть во время отдыха неэтично и таким образом является дополнительным игровым дням. Значит , это и нарушение регламента , неспортивное поведение. К сожалении , даже судья и руководитель ЧМ именно так делает. Конечно , он не единственный - плохой пример заразительный.

В то же время , судья не реагирует на очевидный сплав В.Савина , как в финале чемпионате мира , так и на полуфиналах. А мы шашисти хотели бы чтобы наш вид спорта уважали  Shocked
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Чт Мар 02, 2017 9:13 pm

LeoMinor пишет:Znam da sam već dosadniji od broja 1 iz Alana Forda  , no ne mogu neke stvari ne ponoviti. Meni kao da ni najbliži prijatelji ne vjeruju na riječ , pa ću ja ponovo sa čvrstim argumentima.

Nakon očiglednih namještaljki na  finalu PS , polufinalu PS i nekim mini/midijima voditelji  su ostali gluhi i nisu reagirali onako kako to treba : nisu ni diskvalificirali sudionike , ali nisu čak ni proglasili namještene partije 0-0 , a nisu ni javno izvijestili ostale sudionike natjecanja što je i ako je što urađeno da se stane na put nečasnom ponašanju.  I dok voditelji ništa ne poduzimaju , vidim da Vladimir Savin i dalje pravi cirkus i danas je registrirana nova partija sa njegovim alter egom ( Open midi 365 ) u kojoj nije odigran čak ni simboličan potez.

Vladimiru Savinu naprosto nije mjesto na E-Dama ! To je najmanje što se za damu može učiniti .

P.S. ( samo za Dragana ) : na PS N.Morozov dobiva i partiju sa W.IJzermanom  Shocked

Ovu najnoviju brljotinu, tokom ove večeri, u režiji "rođaka" Savin, sam zapazio i šta reći osim SKANDALOZNO.
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Чт Мар 02, 2017 7:22 pm

Znam da sam već dosadniji od broja 1 iz Alana Forda  , no ne mogu neke stvari ne ponoviti. Meni kao da ni najbliži prijatelji ne vjeruju na riječ , pa ću ja ponovo sa čvrstim argumentima.

Nakon očiglednih namještaljki na  finalu PS , polufinalu PS i nekim mini/midijima voditelji  su ostali gluhi i nisu reagirali onako kako to treba : nisu ni diskvalificirali sudionike , ali nisu čak ni proglasili namještene partije 0-0 , a nisu ni javno izvijestili ostale sudionike natjecanja što je i ako je što urađeno da se stane na put nečasnom ponašanju.  I dok voditelji ništa ne poduzimaju , vidim da Vladimir Savin i dalje pravi cirkus i danas je registrirana nova partija sa njegovim alter egom ( Open midi 365 ) u kojoj nije odigran čak ni simboličan potez.

Vladimiru Savinu naprosto nije mjesto na E-Dama ! To je najmanje što se za damu može učiniti .

P.S. ( samo za Dragana ) : na PS N.Morozov dobiva i partiju sa W.IJzermanom  Shocked
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Ср Мар 01, 2017 7:21 am

LeoMinor пишет:
Izgleda da se i on (Gerit - promedba Vesić) bavi ( onako amaterski ) somelijerstvom  Very Happy

Nikolay Morozov - Frits Luteijn 2-0  https://e-dama.net/e/dama/game.vm?game=27967

Aktuelni svetski prvak zabeležio i drugi poraz!!!

Pitam se dali je i on počeo da upražnjava somelijerstvo???
Драган Весић

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Сб Фев 11, 2017 10:19 am

Goran piše :

Jedini stvarni problem je partija između dva Savina i tu prepuštam sucu odluku - što će učiniti s obzirom da igrači kako sada stvari stoje ne namjeravaju igrati.

Pitanje je  da li su tu dva Savina ili jedan, kojem se ne igra sam sa sobom kako na primjer ponekad igraju Justas Kaubrys  protiv Justasa Kaubrysa Very Happy

No ono što je kod Savina ili Savinovih nedvojbeno , to je namjera da se naštimava na mlin "Aleksandra" i zbog toga zapravo treba pokrenuti ne samo rezultat "međusobne" partije već i njihova učešća kako na polufinalu tako i finalu PS. Loši primjeri su zarazni, a Savin je muljažu započeo i na sasvim nevažnim natjecanjima. Čim prije gospodin Erastov najuri Savina , tim bolje.

Mene čudi Goranova formulacija . " igrači kako sada stvari stoje ne namjeravaju igrati."

Pa zar bi se nešto promijenilo da sad Savin odluči igrati ?! Pa to bi tek bila lakrdija ! Savin je pokazao što je i kakav je . Što je sad tu nejasno ?  I tko može vjerovati u pošteno odigranu partiju na PS ?!

Čudno je i to pozivanje na PS igrača koji na E-Dama nisu odigrali ni jednu jedinu partiju prije toga. Vidite , V.Savin je jedan od najaktivnijih igrača na E-Dama pa nitko dosad nije uočio ništa devijantno u njegovu ponašanju , a kamo li tek da znamo što je s onima koji kao padobranci tu dođu.

Nekažnjavanje Savina u ovom slučaju - kažnjavanje je svih časnih igrača !
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Пт Фев 10, 2017 11:07 pm

Svima nam je drago da nekorektno ponašanje nije uzelo maha, već da su razlozi sasvim drudačiji.
Драган Весић

Посмотреть профиль

video Prerano završene partije

Сообщение автор Goran Igaly в Пт Фев 10, 2017 10:21 pm

Ovoga puta ne radi se o namještaljkama već zabunom pritisnutom gumbu "Predaja". Pimenov je imao jezik sučelja namješten na Engleski, pa je pritisnuo krivi gumb. Isto se desilo i u jednoj mojoj partiji gdje sam trebao na taj način "pobijediti", pa smo partiju nastavili . Budući da mehanizam za reaktiviranje partija još ne radi savršeno, došlo je do neslaganja u broju završenih partija (jer je u svakoj skupini jedna partija reaktivirana nakon posljednjeg sravnjivanja stanja). Dakle, tu je sve OK, tj. partije se normalno igraju.

Jedini stvarni problem je partija između dva Savina i tu prepuštam sucu odluku - što će učiniti s obzirom da igrači kako sada stvari stoje ne namjeravaju igrati.

Što se ovog prvenstvo tiče - prijave nisu bile slobodne već su igrači pozivani. Na idućem prvenstvu igrat će 10 najboljih iz ovogodišnje finalne skupine, po trojica najboljih iz polufinalnih skupina, plus 8 (do 10) najbolje rangiranih na A listi E-Dama.

Драган Весић пишет:Na kvalifikacionom turniru lakrdija se nastavlja i nezna se da li je situacija tragična ili komična (verovatno bi se moglo reći da je tragi-komična).

Imamo još jednu "blistavu" pobedu i konstatujemo da je i Andreev je pronašao svoga "rođaka".
https://e-dama.net/e/dama/game.vm?game=28783  Pimenow Yuri - Alexsandr Andreev 0-2
Nije mi jasno zašto je sada Andeevu toliko stalo do plasmana, kada se nije prijavio na tekuće prvenstvo, a prijava je bila verovatno slobodna.

Sada je partija A. Savin - V. Savin vraćena na početak, ali imam osećaj da će se oko 10.-tog poteza opet završiti bezveznom predajom Vladimira.

Za Gorana i Čeda,
Kada se uđe na nezavršene turnire, na spisku istočne grupe stoji da su završene 3 partije, a u tablici su gotove dve, a u zapadnoj grupi na spisku stoji da je završena jedna partija, a u tablici je sve prazno.

Goran Igaly

Количество сообщений : 41
Дата регистрации : 2015-11-23

Посмотреть профиль http://web.math.hr/~igaly

Сообщение автор Спонсируемый контент

Спонсируемый контент

Страница 1 из 2 1, 2  Следующий

Предыдущая тема Следующая тема Вернуться к началу