Dva brata uboga

Перейти вниз

video Re: Dva brata uboga

Сообщение автор LeoMinor в Пн Дек 11, 2017 11:15 pm

А вот и мое письмо направленно по адресу организатора нынешнего чемпионата мира.

Уважаемый господин Ерастов ,

Пишу Вам накануне чемпионата мира на E-dama в свое собственное имя и все что напишу надо так и понимать. Я не раз в разговорах на форуме и в личной переписке указивал на негативные явления в нашем спорте , нашей любимой игре в шашки , а в том числе и категории электронной игре ( заочные шашки ).

Очень меня удивило когда на E-Dama никто практически не среагировал на неспортивное поведение Владимира и Александра Савина. Но что тут говорить о поведении двух взрослых , а на уровне юродивых мальчиков ?

Достаточно посмотреть их 14 партый "сыгранных" на E-dama , в течении сего года ( 10-01.2017- 1.10.2017 ) . Не надо быть преследователем или Вангой чтобы утвердить неэтичное и неспортивное поведение. И что случилось ?

Кто то награждает братью Савиных участием на новом чемпионате мира !

Уничтожить главное соревнование года прежде чем и началось из-за мошенников - это просто не могу поверить. Закрывать глаза на открытое мошеничество значит соглашаться/поддерживать поведение Савиных , а в то же время уничтожать радость уже немногочисленных фанатиков заочников , последных романтиков игре по переписке .

Я очень Вас прошу срочно предпринять меры удаления хотя бы одного из мафиозов , а то угрожает развал нынешнего  чемпионата мира ( но и будущих ).

Уже знаю что последовал  ( Dragan Vesić , Сербия )  и последуют ( Zoran Petričević ,  a возможно и Goran Igaly , Zlatko Batinić Хорватия )  снятия заявок на участие в чемпионате мира.

Спасибо Вам заранее на понимании и ответу .

Всего доброго ,

Miljenko Lepšić

P.S. кстати из-за подлецов в нашем виде спорта и я ушёл после TC-2015 с E-dama , а ещё несколько мне известных игроков забросили заочную игру. Нелепостьей везде есть , но в заочной игре никто даже и не попробовал разобраться с подлецам и мошенникам.
LeoMinor
Admin

Количество сообщений : 9051
Географическое положение : Croatia
Дата регистрации : 2008-03-28

Посмотреть профиль

Вернуться к началу Перейти вниз

Сообщение автор LeoMinor в Пн Дек 11, 2017 9:51 pm

Драган Весић пишет:Žao mi je, ali ja sam se odjavio.
Možda, ova situacija nebi trebalo meni toliko da smeta, jer me spadam u krug petendenata za najviši plasman, ali ostaću pri ovoj odluci.

Dragane , nije ovdje pitanje samo o tome tko je pretendent na visoka mjesta ili ne. Stvar je nekih principa od kojih se ne smije ni koraka odstupati . Jedno je zajebancija sa Monikama i Marijama  ( uostalom zar nije bolje igrati sa jakim protivnicima , nego na primjer sa Babićem ) , a nešto sasvim drugo "slučaj Savin" , gdje je očigledna prljavština , koje se dotični čak ni ne stide. Zažmiriti na to  što rade je isto što i poistovječivanje ( odobravanje ) s njihovim postupcima .

Prvenstvo svijeta mora biti primjer sportske borbe i nadmetanja , vrijeme stvaralaštva i zabave , a ne misli upućene na ono najnegativnije što može postojati u igri. Ja u potpunosti podržavam tvoj čin i očekujem da to ili nešto slično urade i ostali. Možda je ipak bolje da se napiše pismo Erastovu ( koliko sam shvatio , on je organizator , a Goran samo voditelj natjecanja ) i zamoli brza akcija , tako da neće biti potrebe odjavljivanja. Valjda će se naći toliko razbora. Činjenica je da braća očito imaju mentalni sklop na nivou male djece , pa odrasli ne bi trebali imati problema da tu braću/dječurliju discipliniraju.

Dragane , nadam se da nemaš ništa protiv što ću ja ova dva posta objaviti u zajedničkom e-mailu , jer ne vjerujem da ostali dečki čitaju forum.
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Пн Дек 11, 2017 9:38 pm

Žao mi je, ali ja sam se odjavio.
Možda, ova situacija nebi trebalo meni toliko da smeta, jer me spadam u krug petendenata za najviši plasman, ali ostaću pri ovoj odluci.
Драган Весић

Количество сообщений : 310
Географическое положение : Србија
Дата регистрации : 2015-11-24

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Пн Дек 11, 2017 8:46 pm

Цирк продолжается

На днях начинает 5-й чемпионат мира на Е-Dama [ https://e-dama.net/e/dama/turnir_view.vm?id=1160 ] и среди 24 участника и два брата из России : Владимир и Александр Савин . Все было бы прекрасно если бы до этого братья не устроили настоящий цирк , где брат Владимир в течении 9 месяцев ( точнее , с 10-01-2017 по 01-10-2017 ) сплавил в пользу Александра 14 партий . Конечно , некоторые партии были весьма оригинальные , где не было ни одного сыгранного хода.

И пока народ ожидал дисквалификацию таких "любителей шашечной игры" , их награждают участием в чемпионате мира. Странно и не только ...

Любопыно что брать Александр имеет и других поклоников кроме своего родного брата Владимира ; так на пример ему господин Пименов на TC-2017 ( смотри здесь ! https://e-dama.net/e/dama/game.vm?game=32629 ) в ничейной позиции без причин начинает жертвовать шашки как в игре поддавки ...

Уничтожить чемпионат мира раньше чем и начал , из-за мошенников , я не выжу смысла.
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Чт Сен 28, 2017 12:25 pm

Hvala na čestitkama !

A i ispravno si postupio. Tako bih uradio i ja da se pojavi bilo koji od njih dvoje , a kad su oba - onda tu nema nikakve dileme i trebali bi bojkotirati svi igrači koji drže do sebe. Pa neka onda braća igraju međusobno koliko hoće i kako hoće , a rejting bi također za njih tada obračunavao izdvojeno .

Zamislite samo ovo : rejting Savina , a onda i rezultat +13-0=0 ; odnosno +0-13=0 , te uz to pripadajući rejting Very Happy I tako se Acika i Vladika mogu i dalje igrati kao što se i igraju djeca/braća.
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Драган Весић в Чт Сен 28, 2017 11:24 am

Na našem omiljenom sajtu e-dama.net, organizatori su izašli sa jednom interesantnom idejom. Naime učinjen je jedan lep pokušaj organizacije novog turnira pod nazivom 1600+, sa osnovnom idejom da se uvažavaju prijave igrača, koji imaju preko 1600 rangirnih bodova, na listi koja se vodi na samom sajtu. Sada se verovatno pitate zašto o ovome pišem na ovom topiku ... . Evo i odgovora. Odlučim se za prijavu, zbog želje da odmerim snage na još jednom jakom turniru, naročito zbog činjenice da ću teško naći "angažman" na ekipnom prvenstvu. Sve je bilo lepo dok nisam, kao 10-tu prijavu, uočio Aleksandra. S' obzirom da je na turnir već bio prijavljen Vladimir, reših da se odjavim.

P.S. Našem dragom Miljenku čestitke povodom rođendana.
Драган Весић

Количество сообщений : 310
Географическое положение : Србија
Дата регистрации : 2015-11-24

Посмотреть профиль

Сообщение автор LeoMinor в Вт Сен 26, 2017 3:36 pm

Rekord je u međuvremenu podebljan : 13 partija braća odigraše za nepunih 9 mjeseci i Aco je 13 puta namlatio Vladeka . Pa ima li tome kraja , pa ljudi moji da li je to moguće cheers
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

video Dva brata uboga

Сообщение автор LeoMinor в Ср Сен 13, 2017 8:12 am

Dva brata uboga

…jedan vodi drugoga !

Zaista bi se mogla napraviti  dirljiva sapunica o bratskoj ljubavi. Uzmimo samo braću Aleksandra i Vladimira Savina. Pretpostavljam da je Vladimir stariji i red je da se mlađem bratu pomaže Ono o svađi među braćom i o tome kako Vlado ne želi ni pod kojim uvjetima igrati sa Acom , malo je previše neuvjerljivo. Sad  jasno mi je da braća Kličko ne žele zajedno u ring i ne žele jedan ubiti boga u drugom , ali u dami – pa nemojte me nasmijavati. Međusobno igraju i smrtno zavađeni neprijatelji i to još žešće igraju kako bi pokazali ovom drugom da su bolji , nadmoćniji. A ovo što nam 9 mjeseci priređuju na E-Dama braća Savin je cirkusijada. A izvode to samo stoga  što im nitko od organizatora ( gospodin Erastov i naš Goran )  neće da se bilo kako zamjera. I imamo što imamo. U nepunih 9 mjeseci  u međusobnih 11 partija  mlađi brat Aco dobiva sa 11-0 ! Eto , to je za knjigu rekorda : i u rezultativnosti ;  i u nadmoćnosti  ; i u brzini realizacije  ; i u originalnosti ; … U većini partija zapravo nije ni igrano , a u zadnje tri partije vidim da se “igralo”    Very Happy   žestoko

Na potezu je Vlado. i sad bi svaki “dopisnjak” koji imalo drži do sebe i koji ima bar rejting 1400 ( osim , dakako ; Sergeja i Terpstre ) odigrao na malu prednost 33.23-28 13x22 34.33-28 22x33 35.38x20. Naravno da je to remi , ali remi sa prednošću bijeloga. No da u partijama gdje igraju Vlado i Aco ( dva brata uboga ) ništa nije ozbiljno potvrđuje nastavak partije :
33.34-29 ?  13-19 34.29x20 19x39 35.43x34  26-21 36.37x26 36-41   i Vladek  je predao  .
A zbog čega je predao ? Pa to i nije ozbiljno pitanje. Nakon 37. 34-30 41-47 38. 30-24 47-36  39.49-43 36-18 40.20-15 18-7 41. 38-33 mi prava borba bi tek započela. Istina , crni ima prednost , ali od nekog razgovora o pobjedi malo je preuranjeno.

Pogledajmo i drugi primjer :

Vlado na potezu igra 27.50-44!!! 23-28 i predaje.  

Bravo dečki. Bravo braćo ! Vlado je trenutno na 23.mjestu sa 1700 rejting bodova , a Aco je sa 1805 na 9. mjestu. Pretpostavljam da Aco nema samo jednog brata. Za PS dobro bi mu došlo da ima još 3- 4 brata  ( ili bar poneku sestru )  , pa možda krene i na tron. Sve se može kad se složna braća slože.

A na kraju i za teoriju idiotizma vrlo vrijedna partija. Dajem je u cijelosti :

Acika - Vladika , Open Midi Tournament 374

1.32-28 16-21 2.31-26 11-16 3.37-32 7-11 4.41-37 18-22 5.46-41 1-7 6.34-29 i Vladika predaje.

A tko bi rekao da je to izgubljeno Very Happy

Последний раз редактировалось: LeoMinor (Вт Сен 26, 2017 3:49 pm), всего редактировалось 1 раз(а)
LeoMinor
Admin

Посмотреть профиль

Сообщение автор Спонсируемый контент

Спонсируемый контент

Права доступа к этому форуму: